Баланс и оптимизиране на митохондриите в НЕМСКАТА тема (236)

  • 18 440
  • 734
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 420
Толкова много нови отговори... Реших,  че сте захапали новия Bürgergeld , а вие още фъстъци белите. Засрамете се!

Какъв гелд? Раздухай малко.

Детската градина на Reina ми хареса.
Ако искат камъни да валят през октомври, само да спре да пече. Като няма море, тези жеги са неприлични направо.
https://news.upday.com/de/so-funktioniert-das-neue-buergergeld/? … m_medium=referral

Вместо да накарат мързеливите да работят, отпускат още по-лежерно хранилката. Иначе персонал липсва къде ли не.

# 721
  • Мнения: X
Мьос, бъзикаш се нещо. Тук няма персони с Харц 4, питай Коктейл ако искаш. Наздраве. 😜

# 722
  • Мнения: 6 645
Е, аз поглеждам регенрадара преди това. Пък и 3 не е 30 . A и 35 май не е Simple Smile

# 723
  • Мнения: 1 247
Мьос, бъзикаш се нещо. Тук няма персони с Харц 4, питай Коктейл ако искаш.

Аз съм само... малко Simple Smile За туй съм се набутал тук - търся шугар мами. Къде изчезна онази персона, която ми обясняваше колко пари и имоти има, и си търси нещо неангажиращо, от време на време? Heart Eyes да ми плати парното тази година, аз ще ѝ помогна с нейните... нужди.

# 724
  • Мнения: 6 999
Бибит, май е вярно, дават много ниски градуси баш за откриването на феста. Язък за дирндл - сутиените кат ше се зашумят с якета!
За тоя бюргергелд днес по диагонала прочетох, сега ще видя подробности.
Рейна, това нищо не е, има и по-драматични гледки в една детска градина. Като вътрешен човек ти го казвам. Не се шашкайте, въпреки всичко, нещата да под контрол.

# 725
  • Немция
  • Мнения: 6 846
Не знам в детайли какъв ще е пестеливия план за детските градини- само познавам жена, която е назначена като допълнителен кадър с цел Sprachförderung в ДГ и именно в тази сфера се планува да оклъцкат бюджета. Правят протести, събират подписи, но...
Кризисни времена, коланът ще се затяга на по-тясна дупка.

# 726
  • Germany
  • Мнения: 2 006
Ако работя в детската градина на Рейна, няма да можете да ми преброите питиетата вечер. Наздраве Pipi_ 🍸
Е как бе, даже по вестниците пише с големи букви - 12 градуса на Октоберфест. Шок и ужас, ще им замръзне бирата.

# 727
  • Мнения: 5 356
Мьос, знаех си, че не трябва да ти отварям линка рано сутринта Weary
Най-много ми хареса, че джобцентъра няма да упражнява натиск вече, браво, то под досегашния натиск животът бил непоносим, съм чувала. Аз с удоволствие бих работила още повече, за да има средства за допълнителните благини. Даже ако някой колега реши да се възползват от бюргергелд и да си почине малко от тоя ужасен стрес, ще поема и неговата работа безвъзмездно.

# 728
  • Мнения: 6 645
Според мен доста емоционално реагираме на новия новия Bürgergeld, но малко криворазбрано. В същност ситуацията подклажда сериозно моята страхоза , защото според мен вещае голяма мизерия. Ако разбирам правилно се дават повече пари на постоянно безработните, като им се позволява да имат повече пари в спестяванияата и лично имущество. Което според мен значи че се очаква да има , а и вече от 3г. насам има голяма вълна наречена курцарбайт , от хора , които са работили престижни професии , но които в резултат на различни обществени активитети загубват и няма как да имат вече релевантни раб. места . Такива няма и няма и да има скоро, затова курцарбайт не става вече.  И като гледам какво са гласували, то такива хора май ще са  все повече в бъдеще. И за да не се наложи да бъдат имуществено насилствено руинирани и само тогава да получат поддръжка ... се гласува това . Преди имаше много нисък праг, но това би означавало семейства на пилоти, инженери, ... да бъдат принудни да загубят всичко за да могат да ползват поддръжка за която са работили и активно внасяли дълго време големи суми. Аз поне така го разбирам и хич не ми е комфортно при мисълта . Но може и пак да съм под влияние на пословичната ми страхоза, да си мисля врели некипели. Но нали си ме знаете.

Последна редакция: чт, 15 сеп 2022, 07:26 от bella-ciao

# 729
  • Мнения: X
bella-ciao, прекият ми началник ще е уведомен, просто няма да обявявам на всеослушание и да искам официално разрешение.

Наистина ли има толкова много висококвалифицирани безработни? По мои наблюдения и хора почти пред пенсия се назначават.

Германия отдавна е взела решение да хрантути колкото се може повече търтеи, че и главно такива си прибира нон-стоп. Не ме изненадва новият Bürgergeld, все пак трябва да остане атрактивна дестинация. Rolling Eyes А и хората щели да имат повече възможности и време да се образоват...

Хайде аз засядам да работя, че някой трябва да финансира всичко това. А ако не ми изнася, по света има достатъчно страни с напълно липсваща социална система. Прав ми път.

# 730
  • Мнения: 6 999
Ако работя в детската градина на Рейна, няма да можете да ми преброите питиетата вечер. Наздраве Pipi_ 🍸
Е как бе, даже по вестниците пише с големи букви - 12 градуса на Октоберфест. Шок и ужас, ще им замръзне бирата.

LaughingLaughingLaughing

# 731
  • Мнения: 6 645
Синьо Германия тези които визираш може да ги хрантути и с много по-малко ако това и е целта. Обаче аз си спомням постком. демократично учене в университета във време на пирамиди, фараони и всякакви застрахователи и мутри. Ами учихме в унито по учебници създадени от големи хора , учени и специалисти. Някои от тях в същото време продаваха семки на пазара във фунийки от страниците на книгите си... Според мен тук се опитват да бъдат по-хуманни. А назначения ... да , за пфлеге и пр. веднага за други не знам. Виж , че вече махат критерии за специалност и при възпитателките в ДГ можело без педагогика. Да видим кога лекар ще може да е всякакъв шаман.

Последна редакция: чт, 15 сеп 2022, 08:57 от bella-ciao

# 732
  • Мнения: 1 463
Cocktail,този сайт за прогноза времето ми го каза един рибар от Царево.Каза,че първо там гледа,преди да влезе в морето! Simple Smile Gismeteo.com
При нас ще има фестивал на уличното изкуство този уикенд,но времето ще е ужасно,жалко...

# 733
  • Germany
  • Мнения: 7 920
Принципно съм "за" да се увеличат помощите и да се подпомогнат най бедните, но вместо да олабват контрола, трябва да го засилят. Лично познавам хора, които се възползват от социалната система тук, без реално да имат нужда. Почвам да се замислям и аз да се регистрирам най накрая в бюрото по трудо и да си изкрънкам един курс по немски. И без това повечето фирми предлагат B2 за работа, само на хора с бележка от бюрото по труда и BAMF.
При нас вали и е мрачно и е 15 градуса... Така се надявах на слънчева и топла есен.

# 734
  • Немция
  • Мнения: 6 846
Мони, есента тепърва започва. Ще има шанс и за хубави дни.

В този контекст > НОВАТА ТЕМА ви очаква, бъбривци!

Flowers Fallen LeafFlowers Jack O LanternFlowers Maple Leaf

Общи условия

Активация на акаунт