Сглобяеми къщи 5

  • 35 878
  • 431
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 878
Fatalina, да, подготвена съм. Аз не очаквам нещо да ми е включено в цената, ако не е посочено. Известно ми е, че ще има много насрещни разходи, за които ще трябва да съм подготвена и няма как да фирмата да ги изпълни без съответното заплащане. Осъзнавам, че това е най-важното: човек да има реалистични очаквания, за да не остане разочарован накрая. Hug

# 226
  • Мнения: 1
Ние нямахме разходи за вкарване на ток и вода, защото имахме такива в имота - строихме в свободната част на двора, в който си живеехме и преди това. Старата къща съборихме и чак тогава ни потрябва контейнер за строителни отпадъци. Химическа тоалетна също не сме плащали, както и фургон за работниците. Но пък шефът си беше спретнал чуден офис в мазето още преди да сглобят къщата Simple Smile
Фирмата, която я прави, ни направи и всички части на проекта, вкл. вертикална планировка на двора. Оферираха фундамент, но си намерихме по-евтин изпълнител за него. Мълниезащитата също ни направи фирмата, която сглоби къщата, както и всички актове по време на строителството.
Би ли дала телефон на тази фирма?

И аз бих искала да знам коя е фирмата?
Благодаря!

# 227
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Ние нямахме разходи за вкарване на ток и вода, защото имахме такива в имота - строихме в свободната част на двора, в който си живеехме и преди това. Старата къща съборихме и чак тогава ни потрябва контейнер за строителни отпадъци. Химическа тоалетна също не сме плащали, както и фургон за работниците. Но пък шефът си беше спретнал чуден офис в мазето още преди да сглобят къщата Simple Smile
Фирмата, която я прави, ни направи и всички части на проекта, вкл. вертикална планировка на двора. Оферираха фундамент, но си намерихме по-евтин изпълнител за него. Мълниезащитата също ни направи фирмата, която сглоби къщата, както и всички актове по време на строителството.
Би ли дала телефон на тази фирма?

И аз бих искала да знам коя е фирмата?
Благодаря!

Писала съм неведнъж в темата, ще споделя и сега в скрит текст, за да не се смята за реклама
Скрит текст:
Sweet Home строиха нашата къща. Фундамента прави "Алвер строй"

# 228
  • Мнения: 7
Здравейте, от известно време проевявам интерес към къщите с метална конструкция. Имаме парцел в регулация, в който е посочено че има ток и вода. Разгледах градоустройствения план и видях, че през имота минава водопровод , а електроснабдяването 15 кв. на сълбове е на 100 м.Тези 15 кв. достатъчни ли са за еднофамилна къща до 120-130 кв/м? Канализацията пак не е далече от имота - от скицата не се вижда добре.
Преди да взема крайното решение за строежа, искам да си проверя всички допълните разходи като свързването към горепосочените мрежи. Трябва да отида до съответните дружества със скица на имота и да ми изтовят проект или има отдел към който мога да се обърна чисто информативно да ми подадат информация?

Последна редакция: вт, 30 май 2023, 16:11 от d_nikolov

# 229
  • Мнения: 6 298
Здравейте, от известно време проевявам интерес към къщите с метална конструкция. Имаме парцел в регулация, в който е посочено че има ток и вода. Разгледах градоустройствения план и видях, че през имота минава водопровод , а електроснабдяването 15 кв. на сълбове е на 100 м.Тези 15 кв. достатъчни ли са за еднофамилна къща до 120-130 кв/м? Канализацията пак не е далече от имота - от скицата не се вижда добре.
Преди да взема крайното решение за строежа, искам да си проверя всички допълните разходи като свързването към горепосочените мрежи. Трябва да отида до съответните дружества със скица на имота и да ми изтовят проект или има отдел към който мога да се обърна чисто информативно да ми подадат информация?
Къде е посочено, пък всъщност явно нямате вода и ток в имота? Подава се заявление за изходни данни от операторите. След като Ви ги предоставят, може да пристъпите към издаване на Виза за проектиране, на която ще Ви нанесат къде и какво може да свържете и построите в парцела.
Това с 15 кв. не го разбрах, но принципно зависи какво смятате да има в къщата като уреди и отопление. При новите къщи с такава квардатура за мощност до 16 Kw (която вероятно ще Ви е достатъчна)се подава заявление за издаване на становище за присъединяване срещу по-иска такса - преди 2 г около 900 лв. (актуалните таксите са налични на страниците на съответните ел. дружества). Над тази мощност, таксите значително нарастват.

# 230
  • Мнения: 7
Здравейте, от известно време проевявам интерес към къщите с метална конструкция. Имаме парцел в регулация, в който е посочено че има ток и вода. Разгледах градоустройствения план и видях, че през имота минава водопровод , а електроснабдяването 15 кв. на сълбове е на 100 м.Тези 15 кв. достатъчни ли са за еднофамилна къща до 120-130 кв/м? Канализацията пак не е далече от имота - от скицата не се вижда добре.
Преди да взема крайното решение за строежа, искам да си проверя всички допълните разходи като свързването към горепосочените мрежи. Трябва да отида до съответните дружества със скица на имота и да ми изтовят проект или има отдел към който мога да се обърна чисто информативно да ми подадат информация?
Къде е посочено, пък всъщност явно нямате вода и ток в имота? Подава се заявление за изходни данни от операторите. След като Ви ги предоставят, може да пристъпите към издаване на Виза за проектиране, на която ще Ви нанесат къде и какво може да свържете и построите в парцела.
Това с 15 кв. не го разбрах, но принципно зависи какво смятате да има в къщата като уреди и отопление. При новите къщи с такава квардатура за мощност до 16 Kw (която вероятно ще Ви е достатъчна)се подава заявление за издаване на становище за присъединяване срещу по-иска такса - преди 2 г около 900 лв. (актуалните таксите са налични на страниците на съответните ел. дружества). Над тази мощност, таксите значително нарастват.
В данъчната оценка мисля, че беше посочено че имотът има достъп до ВИК и електрозахранване( пак ще го проверя, защото не съм гледал скоро документите). Някъде бях прочел, че електро напрежението към което мога да се включа е 15 kw, 50 kw или над 50.. В градоустройствения план са посочени следните видове - въздушна електропреносна мрежа - 20 kw,110, 220 и т. н.., объркването ми идва точно от разлика в тези числа. Мисля къщата да се отоплява от термо помпа - 8-10 kw. не съм проучил още колко мощност ще ми е необходима. На груба сметка  16 kw. би трябвало да стигнат.

# 231
  • Мнения: 6 298
В данъчната оценка мисля, че беше посочено че имотът има достъп до ВИК и електрозахранване( пак ще го проверя, защото не съм гледал скоро документите). Някъде бях прочел, че електро напрежението към което мога да се включа е 15 kw, 50 kw или над 50.. В градоустройствения план са посочени следните видове - въздушна електропреносна мрежа - 20 kw,110, 220 и т. н.., объркването ми идва точно от разлика в тези числа. Мисля къщата да се отоплява от термо помпа - 8-10 kw. не съм проучил още колко мощност ще ми е необходима. На груба сметка  16 kw. би трябвало да стигнат.
[/quote]
Би трябвало да Ви стигнат, но това ще се определи с проекта по части ОВК и електро. Т.е. вие нямате партиди за ползване на вода и ток, а само около парцелът Ви вероятно в близост има прокарани вода и ток. Това е много съществена разлика и може да Ви коства доста финансвои средства и време за издаване на разрешение за свързване на имота Ви с централен водопровод и канал(ако такъв е наличен) и за захранването му с необходимата ел. мощност.
Проучете си реалното състояние на имота и може би е добре да се обърнете към архитект и/или проектант, който да Ви консултират във Вашата ситуация как следва да се процедира.

# 232
  • София
  • Мнения: 8 561
Еднофамилна къща рядко ползва дори и 15 kw, мисля аз (трудно ще окупираш толкова мощност в един момент, трябва всииичко да си включил/а и консуматорите да са мощни). Едва ли е случайно, че това е стандартното за заявяване при оператора, а повече от това се таксува допълнително.
Фаталина добре е посъветвала да говорите с архитект/проектант.

# 233
  • Мнения: 10
Здравейте, има ли някой лични впечатления от Милин камък, имат доста обекта/поне на сайта/, цените също са прилични?

# 234
  • Мнения: 6 298
Здравейте, има ли някой лични впечатления от Милин камък, имат доста обекта/поне на сайта/, цените също са прилични?
Не стават! Не съм им ползвала услугите, защото не стигнахме до този момент. Отидохме на място и разговаряхме с един чичко, който е застинал с разбиранията си и начинът на работа във времето на соца преди появата на компютри Правец. Драска нещо на едни лисчета, прави едни халваджийски сметки на ангро, не изготвя официална оферта по зададени количествени сметки от проекта. Опита се да оспорва квадратурата на къщата по одобреният с разрешение за строеж проект и т.н., като през цялото време не пропускаше да ни обяснява какъв голям специалист бил и какъв опит имал. Показа ни мостра от стена на сглобяема къща, т.е. какви слоеве има в нея и какви материали използа. При желание от наша страна къщата ни да се изпълни с външни магнезиеви плоскости, категорично ни беше отказано. Не можеш да се разбереш с него по никакъв начин. Той както си е решил и действа така и строи. Освен това взе дани натоварва с искане отделно от парите за СМР да покриваме командировъчни на работниците му и да им осигуряваме квартири, да им осигуряваме хора като му идват камионите с материали някой да ги стоварва и ред такива недомислици, които не отговарят на добрата бизнес практика на сериозните строителни фирми. Видяхме и с какви материали за довършителните работи ползва (врати, дограма и т.н.) и категорично се отказахме да му ползваме услугите. Изобщо не можа да ни каже, каква е крайната цена на кв.м.  Естествено както между другото и при други фирми се оказа, че в уж крайната цена до ключ има доста допълнителни разходи, които се налага да се платят и това което е обявено на сайта им е далеч от реалните цени. Абсолютно непрофесионлано отношение като цяло.
Между другото има друга тема за СГ, в която се пише от години.

# 235
  • София
  • Мнения: 9 920
Предвид непостоянната основа (ивичест или точков фундамент на поставяем принцип...) в нашия случай, трябва да заръчаме конструктивен план - коя конструкция е най-подходяща, максимално доближаваща се до класическа къща? Или по-универсална, за дву-три сезонно ползване. Става дума за около 60кв.м,  може и планово разпределение, като идея.

# 236
  • Мнения: 6 298
Основите се изчисливат и проектират спрямо много обстоятелства. Никой не може да Ви каже във Вашият случай какви точно основи следва да се изградят. Констуркторите ще Ви проектират къщата. Ивичестите основи не са поставяеми и временни, а се изливат от бетон на място, както основи за монолитно стротелство, но имит различни характелистика. Няма такова нещо кано основи за 3 сезона! Ако имате предвид бетонови стъпки, то това е съвсем различно нещо, но и те се закрепят с бетон. Няма да Ви се налага Вие да поръчвате основите, защото това е работа на проектантите. Отивате в съответната фирма за СК и там ще Ви обяснят всичко.
60 кв  на практика е двустаен апратамент, т.е. 1 или 2 спални,ако са с малки размери, холо-кухня, баня и коридорче.

# 237
  • Мнения: 336
Здравейте, можете ли да ме ориентирате колко горе-долу ще ми струва, ако реша да купя земя и да построя на нея сглобяема къща, да речем до 100 кв., може би два етажа? Знам че зависи от много неща, просто искам някаква груба сметка от Вас, които вече сте минали през това и както се казва реално знаете общата сума на това начинание.

# 238
  • Мнения: 3 678
Има много неизвестни в темата. Цената на мястото много зависи от това къде се намира. 100 квадрата на един, или общо за двата етажа?
Каква ще е сглобяемата къща - изцяло дървена, с метална конструкция или модулна тип фургон??

# 239
  • Мнения: 336
Около Пловдив, 100 кв. общо за двата етажа и  може би изцяло дървена или с метална конструкция, не съм се ориентирала все още кой е по-добрия вариант. Confused

Общи условия

Активация на акаунт