Психически тормоз над дете.

  • 4 803
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Deutschland
  • Мнения: 5 454
Имам приятелка, която работи в " Закрила на детето", ако знаете как крещи на нейните.

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Без да познаваш хората не можеш да си правиш генерални изводи от нещо дочуто в състояние на афект и извън контекст. По тази верига тръгват клюките, клеветите, надай си Боже и проверки от социалните.
Нито знаеш дали наистина някога майката реално си е тръгвала, а не е било само сцена, нито знаеш дали го е оставяла само.
Така че, по- добре не се бъркай там, където не знаеш какво се случва, при това с чужди хора.

# 17
  • Мнения: 6 171
Всички, или айде май повечето, понякога крещим малко или много. А най-любими са ми моралистките с бебета, които те гледат като извънземно и цъкат с език само като повишиш глас. Или пък тия дето позволяват на детето да ги скубе и рита, защото за тях е недопустимо да му се скарат, па камо ли нашамарят. В страшни времена живеем с криворазбрана слободия и борба за права.

# 18
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 296
Трябва, обаче, да признаем, че има разлика между каране и каране. Възпитателното скарване не включва обиди и заплахи. Тук вече си зависи от умствения багаж и домашното възпитание на родителя.

# 19
  • Мнения: 2 579
Хм, малко не ми се връзват първият и вторият постинг на авторката.
Значи кротко и послушно дете залива майка си с вода?!
Тя го обижда и с приятелките й се смеят? Сериозно?!
Че е избухнала и се е развикала на детето си мога да си представя, защото много добре виждам и себе си как на моменти съм на ръба на истерията като ми се затръшка малкия в прахоляците - межудругото особено често ги прави тези неща пред хората - за да привличаме внимание. Обаче айде, моето е на 2. Може да се приеме, че още не знае кое е редно, кое не.
А онова дете е между 6 и 8. Значи може да се каже, че първите седем ги има и е вече осъзнат човек. Ако умишлено е залял майка си, за мен това не е кротко дете. Виж, ако е било без да иска и тя е реагирала по този начин, значи има сериозен проблем с нервите.
Но не мога да си обясня как детето ще си играе без никому да пречи и майка му ще го обижда пред приятелките си, и същите тези ще се забавляват от това? Все една ще се намери, която да се опита да я успокои и да "оневини" и без това невинното дете.
Това ме кара да си мисля, че Бандита няма поглед върху цялата картинка и се вкарва в някакъв филм излишно.
Иначе да - чуждите крясъци и изплясъци винаги изглеждат по-брутални от собствените. Истината е, че дори и най-търпеливите и милите майки могат да изреват като лъв, ако достатъчно дълго им се скача по нервите.

# 20
  • Мнения: 6 506
Имам чувството, че все по-често се срещат майки, които оставят хлапетата си да им се качват на главата, да се държат лигаво и невъзпитано и дори да ги удрят и дърпат (била съм и свидетел на такова поведение), отколкото на такива, които ще се скарат на децата си. Не съм привърженик на това да обиждаш детето, но и изобщо не съм фен на това да го оставиш да си показва магариите на улицата.
В случая 6-8-годишно дете е напълно осъзнато (или поне трябва да е) и няма никаква работа да залива майка си с вода. Освен ако не е станало случайно и без да иска, разбира се. За другата случка вече казах - не ми се вярва детето да стои мирно и кротко и майка му да реши да му вика и да го обижда.

# 21
  • София
  • Мнения: 28 740
Нито детето, нито майката трябва да си показват магариите. В случая майката го е направила.

# 22
  • Мнения: 3 021
Не е ОК това, което си видяла, Бандита. И аз намирам, че заплахи и повишаване на тон на публично място не е ОК. Ясно ми е, че родителят отвреме навреме трябва да въздаде дисциплина, но има добри и лоши начини за това. За съжаление, от една такава случка няма как да се разбере дали майката поставя детето в риск, или просто има лабави нерви и няма против да се излага по площадките.

# 23
  • INFJ
  • Мнения: 9 418
Ти вярваше, че само добрите, интелигентни хора стават родители ли? Пълно е с родители, чието айкю е със стойност, равна на стайна температура, и за съжаление така си гледат децата.

На всичкото отгоре, нямаш право и да се месиш, когато станеш свидетел на някоя свинщина (въпреки, че масово се очаква да се намесваме, когато видим мъж да крещи на жена си, например, или стопанин да бие кучето си). Децата явно са друга бира, и никой няма право да се обажда, каквито и методи на "възпитание" да се демонстрират на площадката.

Това, което можеш да направиш, е да подадеш сигнал към социалните.
Разбирам да станеш свидетел на караница един-два пъти, но всеки път... не е нормално.

# 24
  • Мнения: 29 695
Авторката ще се намеси и какво....?!? Какво очаква като резултат? Майката изведнъж ще стане кротка и добра, с чудесни маниери и изказ....?!!? ....или пък ще викне социалните и после....? Ще вземат детето, ще го тикнат в някой приемна грижа, в която не само ще стои гладно, ами и ще поработва на приемните родители, я в градината, я в къщата, я някъде другаде...

(Не мога да забравя как едно дете от приемна грижа беше изкарано на снега по джапанки и му ампутираха пръстчетата на краката)

Не казвам, че виковете са правилни, но не винаги е възможно да сме бели и добри.

Авторке, ти имаш ли деца?

# 25
  • Мнения: 18 331
Мда, като бях дете, майка ми много викаше. Нервен човек е. Дали е добра майка? Да. Трябвало ли е да ме вземат в дом или нещо подобно (каквото е било тогава)? Абсурд.

# 26
  • INFJ
  • Мнения: 9 418
Когато усети натиск отвън, когато хората не реагират добре на простотията й... защо да не започне да коригира поведението си, най-малкото от срам?

# 27
  • Мнения: 123
Да се разчита на срама е нож с две остриета. Може и да се засрами, но може и още повече да се озлоби към детето и да го наказва като са си у дома без зрители.

# 28
  • INFJ
  • Мнения: 9 418
Нищо не пречи това да си се случва и сега. И ако е така, отговорността да се вземат мерки, лежи върху други близки, и хората, които живеят около тях и чуват.

# 29
  • Мнения: 1 035
Да, знам, че децата понякога ни изкарват извън релси. Но това е системно нейно поведение. И други майки мислят като мен, но никой не се бърка, а и не ни е работа. В социалните, в никакъв случай няма да подам сигнал. Мнението ми е, че от вкъщи по-хубаво няма.Както казаха и по-горе , и да поработва на чужди хора. Беше ми интересно, виждали ли сте подобно нещо, реагирахте ли? Аз сега съжалявам, че се намесих, за да не го отнесе още повече хлапето.

Общи условия

Активация на акаунт