Психически тормоз над дете.

  • 4 768
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 34 936
Хм, забелязвам, че агресията ражда агресия. Мисля, че жертвите на агресията не би следвало да повтарят модела ѝ под благовидни предлози.
Необработени травми, припознати във всеки жест, дума, маниер.

Да ми пращат, ще ги посрещна.

Евенце, тия дето не гледат - не гледат. Даже благодарят тайм ту тайм.

# 61
  • Мнения: 4
Жертвите на агресия следва да правят каквото преценят за редно спрямо ситуацията, за да съхранят себе си, близките си и беззащитните от насилници. Понякога това означава да дадеш на насилника да опита от собственото му лекарство, понякога означава да изтърпиш за миг и да избягаш, друг път да се бориш със зъби и нокти. Няма един единствен правилен модел на държание, който жертвите да следват.

Също полезно е да знаете какво е reactive abuse:
Reactive abuse occurs when the victim reacts to the abuse they are experiencing. The victim may scream, toss out insults, or even lash out physically at the abuser. The abuser then retaliates by telling the victim that they are, in fact, the abuser.

В тази манипулативна ситуация не сте повторили никакъв модел и продължавате да сте жертва и да имате право на защита.

# 62
  • Мнения: X
Проблемът е, че и агресорите правят каквото преценяват за редно спрямо ситуацията. Казвам го като човек, чийто най-голям страх е бил да не съм като агресора, с когото животът ме е сбъсквал.

# 63
  • София
  • Мнения: 34 936
Жертвите следва да са терапевтирани и да не виждат угроза там, където я няма.
Една майка може да минава през сто неща, истински човешки крах и една припряност да се прочете в някоя жертва като заплаха за живота на детето.
Иди доказвай, че нямаш сестра, щото Мария от Редута е далтонист и не вижда нюанси.

# 64
  • Мнения: 3 178
Жертвите следва да са терапевтирани и да не виждат угроза там, където я няма.
Една майка може да минава през сто неща, истински човешки крах и една припряност да се прочете в някоя жертва като заплаха за живота на детето.
Иди доказвай, че нямаш сестра, щото Мария от Редута е далтонист и не вижда нюанси.

Именно. Ей там е проблема.

# 65
  • София
  • Мнения: 28 113
Не е работа на Мария да вижда нюанси. Нюансите са работа на съответните служби. Работата на Мария е да им каже, че може би има проблем. Дали е така, преценяват те.

# 66
  • Мнения: 3 178
Не е работа на Мария да вижда нюанси. Нюансите са работа на съответните служби.

Много неща могат да се интерпретират грешно, ако Мария пресоли манджата. И за това ще е виновна само и единствено Мария, а не службите.

# 67
  • Мнения: 4
Окей, вие си имате вашето мнение, аз моето. За вас фокус е състоянието на майката, поради някакви причини, за мен неразбираеми, но приемам, че така мислите.

Моят фокус е детето и винаги ще бъде детето. Смятам, че то е по-важното в отношенията майка-дете. Също е беззащитно, уязвимо и много лабилно. Майката, уж, трябва да е зрял човек, възрастен, емоционално интелигентен, мислещ. Не разбирам как в тема с главна тематика: с дете се държат системно зле, като поанта аз трябва да извлека: горката майка.

По-хубав начин да демонстрираш нюансно мислене от това да приемеш несъгласието на някого с твоето мнение няма. Не ми харесва, че се опитвате да вмените, че мненията по темата могат да се делят само на две полярности: мнението на нетерапевтираните жертви и мнението на правите. Особено след като заговорихте за нюанси.

Именно затова съществуват институциите, които бяха посочени. Те трябва да преценят кой какъв е. Защото както може и да е имала майката *тежък ден* така може и да не е имала, а да й харесва да крещи. Ако не се подаде сигнал, никой няма как да знае какви са фактите и само ще си проектира имагинерния сценарий.

Последна редакция: чт, 01 сеп 2022, 23:57 от mmmhhmmm

# 68
  • София
  • Мнения: 28 113
Ако я пресоли, е виновна тя, разбира се. Както и ако замълчи.

# 69
  • София
  • Мнения: 34 936
Някой е казал, че децата не са важни ли?
Жертвите на агресия следва да правят каквото преценят за редно спрямо ситуацията, за да съхранят себе си, близките си и беззащитните от насилници. Понякога това означава да дадеш на насилника да опита от собственото му лекарство…
Това не е право на жертвите, а на всяко нормално човешко същество.
Но пък жертвите си гледат през собствената изкривена призма.

# 70
  • Мнения: 4
Госпожо, не съм казала, че казвате, че децата не са важни. Моля, без такива манипулации. Казах, че за вас майката е ПОВЕЧЕ важна и това си личи явно от мненията ви, в които на фокус е майката, тя какво чувства, тя какво чете и така нататък. Нали говорим за нюанси. Трябва да разбирате, че ако един човек е повече важен, това не значи, че другият генерално не е важен?

Не разбирам мен ли слагате в графа *жертва*, дали каквото и да кажа оттук насетне ще бъде въртяно като *изкривена призма* и де факто без значение и стойност. Редно ли е да се вменява, че жертвите обезателно имат изкривено мислене, лично познавам някои с уникално проницателен ум. Всички други, които изразиха съгласие със заеманата от мен позиция също ли ще бъдат *жертви* или за тях ще има друг етикет? Или не визирате мен, не разбирам. Лека вечер.

Последна редакция: пт, 02 сеп 2022, 00:14 от mmmhhmmm

# 71
  • Мнения: 3 178
Никой не е казал, че майката е повече от детето. Казваме, че заради някоя лелка  която от скука се обади на социалните на някоя майка, която е изпуснала парата за 1 минута само могат да й вземат детето.
И това е напълно възможно да се случи в зависимост как лелката представи "версията" си.

# 72
  • Мнения: 253
Не е редно да се прави такова кардинално заключение, та чак институции да сезира. Моето дете е много палаво и своеннравно, обикновено все му правя забележки и го държа строго, защото отпусна ли го малко и започва с номерата. И мен разни възмутени родителки са ме гледали и най - вероятно обсъждали, но аз си познавам детето и знам какви граници да му поставя. Не винаги нещата са така както изглеждат отстрани, за това не съдете прекалено строго.

# 73
  • София
  • Мнения: 39 718
Заключено по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт