Кралски работи и клюки - септември 2022

  • 220 560
  • 3 357
  •   1
Отговори
# 3 330
  • Мнения: 14 451
Цитат на: Tiramisu29 link[img width=600 height=150
//cdn.bg-mamma.com/drOl/8dmWg.png[/img]=topic=1478697.msg45367696#msg45367696 date=1664547318]
Ако някой иска, може да посети гроба на Елизабет срещу 26 паунда

Да ме прощавате,ама това нагличко.Пари за да се посети такова място за сефте чувам!Ами възмутена съм!
Нагличко си е да. Предвид, че сигурно е платено от народа... 🙃
Не не е платено от народа - споко. Замъка Уиндзор, към който е и параклиса „Свети Георги“ където пък е въпросната гробница е частно владение на монарсите и за да го посетите (замъка и съответно параклиса) трябва да си купите билет. Вижте какво странно съвпадение на цените - нали?

И за да избегна поредните „опровержения“ ето ви текст от сайта на параклиса, който обяснява как може да го посетите:

Замъка може да е частна собственост на монарсите, но има изключително висока историческа стойност за държавата и затова се правят тези платени туристически посещения, за да се набират средства за поддържането му.


Благодаря за инфото.Така може,иначе излизаше,че само да погледнеш паметната плоча струва толкова.
И да платени са и криптата на Св.Петър и гробницата на Медичите.

# 3 331
  • Мнения: X
Е той не е живял на самотен остров, няма как да пише за собствения си живот без да спомене мама това, тати онова, баба, дядо, брата, снахата. Пък и ако не го направи никой няма да му ги чете Wink Всички чакат сочни клюки. Чарлз доколкото знам пише само на земеделски теми, опазване на околната среда, био градинарство в имението си и разни такива.
Книгата която Чарлс е написал е дълбоко лична и включва изключително интимни моменти, както и критики към емоционално дистанцираните си родители, също и за самотното си и нещастно детство. Общо взето се разголва напълно, а книгата изглежда по-скоро като кризисен ПР след историята с Даяна. Линк: https://fivebooks.com/book/prince-of-wales-a-biography/
В резюмето на книгата на Хари се казва, че проследява пътят на човекът, който е бил и този, който е сега, както и различните роли, които е имал. Не съм съгласна, че без КС няма да има интерес към него. Най-пресният пример го дадох - - Инвиктус през април, които бяха машабен успех и на които присъстваха множество световни лидери. А този инициатива няма нищо общо с КС.

# 3 332
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 362
Не съм съгласна, че без КС няма да има интерес към него. Най-пресният пример го дадох - - Инвиктус през април, които бяха машабен успех и на които присъстваха множество световни лидери. А този инициатива няма нищо общо с КС.
Мхм, да, присъствали са хората по задължение, за вдигане на политическия рейтинг. Иначе колко от спортните фенове всъщност се интересуваха от тези игри? Това си е едно камерно, нископрофилно събитие и именно затова към такива мероприятия се прикрепя една високопрофилна личност, намират се спонсори и т.н. защото то събитието действително си е изключително важно за участващите в него и непосредствено засегнатите.

# 3 333
  • Някъде там
  • Мнения: 16 169
Който иска да посети кралска крипта, без да плаща, може да направи това в Белгия. Точно преди няколко дни бяха пуснали инфото.


https://www.instagram.com/p/Ci2pAX1o3Z2/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

# 3 334
  • София
  • Мнения: 7 943
Зара в тази класация ли е?  Колко състезания е печелила, че да има толкова много пари от награден фонд? И каква пък заплата може да дават на спортисти от непопулярен/камерен спорт като ездата? Не знам тези пари дали и стигат и за отглеждането на конете ѝ. Кой от съотборниците и е милионер?
Непопулярния/камерен спорт езда е всъщност един от най-елитните спортове, чийто състезания се посещават от много хора и понякога билетите (които са много скъпи) се резервират с месеци напред. Хайде да не говорим за залаганията, една част от които отиват за възнаграждения точно на спортистите.

# 3 335
  • Мнения: 5 747
Зара в тази класация ли е?  Колко състезания е печелила, че да има толкова много пари от награден фонд? И каква пък заплата може да дават на спортисти от непопулярен/камерен спорт като ездата? Не знам тези пари дали и стигат и за отглеждането на конете ѝ. Кой от съотборниците и е милионер?
Непопулярния/камерен спорт езда е всъщност един от най-елитните спортове, чийто състезания се посещават от много хора и понякога билетите (които са много скъпи) се резервират с месеци напред. Хайде да не говорим за залаганията, една част от които отиват за възнаграждения точно на спортистите.
Залагат на гонките. Тя се състезава на манеж, за там не съм сигурна, че някой залага, дори и да го правят съм сигурна, че сумите са далеч по- малки от тези на гонките.

# 3 336
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 911
Без КС няма да има интерес към Хари. Ще купят книгата му, защото ще очакват интересни клюкини. Ще посетят форумите му, защото ще искат да се срещнат с принц Хари. В Америка е някой, защото е принц.

Само аз ли се дразня като напишат Принц Хари и Мегън Маркъл? Или Принц Уилям и Кейт Мидълтън?

# 3 337
  • Мнения: X
Не съм съгласна, че без КС няма да има интерес към него. Най-пресният пример го дадох - - Инвиктус през април, които бяха машабен успех и на които присъстваха множество световни лидери. А този инициатива няма нищо общо с КС.
Мхм, да, присъствали са хората по задължение, за вдигане на политическия рейтинг. Иначе колко от спортните фенове всъщност се интересуваха от тези игри?

Всъщност е точно обратното на което твърдиш. Инвиктус е международно спортно състезание за ранени ветерани и винаги е било изключително успешно. Участват отбори от много държави по света, а президентът Байдън през април изпрати специална президентска делегация на Игрите. Кралят на Холандия, премиер-министърът, министърът на отбраната, високопоставени личности от НАТО, други короновани особи от Холандия бяха част от присъстващите. На самите игри имаше около 60 000 посетители, а само по ББС е било гледано от 1,9 млн души. Навсякъде е определяно като огромен успех и това не е от вчера всъщност. Линк https://news.defence.gov.au/people/invictus-closing-ceremony-caps-incredible-week
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 30 сеп 2022, 21:24 от Анонимен

# 3 338
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 362
И каква пък заплата може да дават на спортисти от непопулярен/камерен спорт като ездата?
E в България може и да не е, но във Великобритания е популрен колкото футбола и хората масово яздят та пушек се вдига.

# 3 339
  • Някъде там
  • Мнения: 16 169
Феновете на акс могат да си купят кралски имот.Херцогът на Глостър, пуска на пазара своя великолепен дял II клас селски имот Barnwell Manor, приемайки най-добрата оферта над 4,75 милиона паунда.
https://www.facebook.com/100064731701081/posts/pfbid02DW4x2BLmMh … 1AivAcXl/?app=fbl

# 3 340
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 362
^^ Хубава къща, но вероятно покривът тече, а и при тия цени на отоплението нищо чудно че се продава 😁

Зара почва кариера в ездата със спонсорство от финансова компания, които й покриват разходите. Има и други спонсорски договори, включително с фирми за дрехи, за инвестиции, както и с познати имена като Ролекс, Ландровер и др. Наградите по конните състезания са шестцифрени суми обикновено. Прави и колекция бижута  https://calleija.com/zara-phillips-collection/  Освен това както всички заможни хора има вложения в имоти. В момента е директор на едно от трите най-престижни трасета в страната, където сепровеждат множество едрогабаритни състезания.

# 3 341
  • Мнения: 10 913
Газлайтинг в действие. Съвсем същия старт е имала Зара като всички простосмъртни. Ама щом има хора да го вярват, значи се справят добре

# 3 342
  • София
  • Мнения: 7 943
Зара в тази класация ли е?  Колко състезания е печелила, че да има толкова много пари от награден фонд? И каква пък заплата може да дават на спортисти от непопулярен/камерен спорт като ездата? Не знам тези пари дали и стигат и за отглеждането на конете ѝ. Кой от съотборниците и е милионер?
Непопулярния/камерен спорт езда е всъщност един от най-елитните спортове, чийто състезания се посещават от много хора и понякога билетите (които са много скъпи) се резервират с месеци напред. Хайде да не говорим за залаганията, една част от които отиват за възнаграждения точно на спортистите.
Залагат на гонките. Тя се състезава на манеж, за там не съм сигурна, че някой залага, дори и да го правят съм сигурна, че сумите са далеч по- малки от тези на гонките.
Залаганията са мъничка част от финансите които се въртят в този спорт. Та... една част от залаганията отиват при заложителя, ако спечели, друга част за спечелилия кон, трета част се разпределя между останалите участиц, друга за организаторите на състезанието и т.н., да не изреждам цялата схема.

# 3 343
  • Мнения: 9 801
Всеки може сам да провери от какво източници са доходите на Зара. Има доста инфо в мрежата, но да каже някой, че ездата е непопулярен спорт в Англия… Т’ва сериозно ли е?!?

# 3 344
  • Някъде там
  • Мнения: 16 169
Габриел колко е готин във военна униформа. Парада на синята шапка е бил днес във военната им академия.
Елизабет с къса коса ми харесва много.

Шарлийн й Алберт  с новата американска посланичка в Монако.

И от разкриването на логото за честванията на стогодишнината от рождението на Рение.

Общи условия

Активация на акаунт