Кралски работи и клюки - септември 2022

  • 220 682
  • 3 357
  •   1
Отговори
# 3 315
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 787
Мари Датчанката е изкоментирала бегло, че ще мислят и за титлите на другите деца. Май доста ще се свиват кралските фамилии в близко бъдеще и ще намалее броя принцове и принцеси като цяло. Остават в миналото тия работи колкото и да ни е романтично. Та ще работят, няма как 😁

Книги от титуловани особи
Скрит текст:
 
Принцеса Майкъл Кент е дългогодишен автор на романи и документални книги с историческа насоченост.

Шведската принцеса Мадлен

Норвежката принцеса Марта Луиз има издадени две книги, първата е "Защо кралете и кралиците не носят корони", приказка базирана на баща й Крал Олав V за времето когато той се мести от Норвегия в Дания. Другата е книга за самопомощ, "Душевната парола".

Кралица Рания от Йодания има три издадени детски книги, от които последната "Размяна на сандвичи" е вдъхновена от собствените й деца, а "Кралският подарък" разказва историята на крал Хюсеин.

Кралица Нур от Йордания има автобиография за живота й с Хюсеин

Шарлот Казираги от Монако е автор на философската книга "Архипелаг на страстите", обхващаща теми за чувствителността, границите и липсата им, локигата, объркването и др. неща които страстите носят. Книгата е резултат от дискусия която води с професор по философия и той е и съавтор на книгата.

# 3 316
  • Мнения: 14 467
Ако някой иска, може да посети гроба на Елизабет срещу 26 паунда

Да ме прощавате,ама това нагличко.Пари за да се посети такова място за сефте чувам!Ами възмутена съм!

# 3 317
  • Някъде там
  • Мнения: 16 284
Мари Датчанката е изкоментирала бегло, че ще мислят и за титлите на другите деца. Май доста ще се свиват кралските фамилии в близко бъдеще и ще намалее броя принцове и принцеси като цяло. Остават в миналото тия работи колкото и да ни е романтично. Та ще работят, няма как 😁

Книги от титуловани особи
Скрит текст:
 
Принцеса Майкъл Кент е дългогодишен автор на романи и документални книги с историческа насоченост.

Шведската принцеса Мадлен

Норвежката принцеса Марта Луиз има издадени две книги, първата е "Защо кралете и кралиците не носят корони", приказка базирана на баща й Крал Олав V за времето когато той се мести от Норвегия в Дания. Другата е книга за самопомощ, "Душевната парола".

Кралица Рания от Йодания има три издадени детски книги, от които последната "Размяна на сандвичи" е вдъхновена от собствените й деца, а "Кралският подарък" разказва историята на крал Хюсеин.

Кралица Нур от Йордания има автобиография за живота й с Хюсеин

Шарлот Казираги от Монако е автор на философската книга "Архипелаг на страстите", обхващаща теми за чувствителността, границите и липсата им, локигата, объркването и др. неща които страстите носят. Книгата е резултат от дискусия която води с професор по философия и той е и съавтор на книгата.
Само че не Мари, сегашната съпруга на Йоаким, а Мери, жената на Фредерик и говори за собствените си деца. Които независимо с титли ли ще са или не, няма да получават пари от държавата навършвайки пълнолетие.
Пари ще получи само Кристиян.
Вече ако някое от тях избере да работи за короната тогава ще получи.
Както сега Йоаким и Мари получават.

# 3 318
  • Мнения: 4 183
Белгийците от днес

# 3 319
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 880
Ох, Матилде изглежда ужасно. Защо така се олелчи тая жена. И кой я съветва така да се облича Sad Имаше такива хубави попадения преди.

# 3 320
  • Мнения: 10 998
Сигурна съм, че ще се появят и по-добри снимки на Матилде скоро Grinning

# 3 321
  • Мнения: 5 018
Ако някой иска, може да посети гроба на Елизабет срещу 26 паунда

Да ме прощавате,ама това нагличко.Пари за да се посети такова място за сефте чувам!Ами възмутена съм!
Нагличко си е да. Предвид, че сигурно е платено от народа... 🙃

# 3 322
  • Мнения: 10 998
Е, те само чуждестранните туристи ще плащат Simple Smile
Скоро четох някъде и бях много изненадана да видя, че приходите от туризъм заради монархията са доста нищожен процент от общите приходи от туризъм на острова. С други впечатления бях от темата.

# 3 323
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 005
За туризма не знам, но моите впечатления са, че за големите събития, които организират - юбилеи, коронации, сватби и т.н., държавата излиза все на плюс. Дори си мисля, че и от погребението на Елизабет са на плюс. Според мен е по-важно да "пълнят" хазната повече, отколкото получават от нея.

# 3 324
  • София
  • Мнения: 7 973
Цитат на: Tiramisu29 link[img width=600 height=150
//cdn.bg-mamma.com/drOl/8dmWg.png[/img]=topic=1478697.msg45367696#msg45367696 date=1664547318]
Ако някой иска, може да посети гроба на Елизабет срещу 26 паунда

Да ме прощавате,ама това нагличко.Пари за да се посети такова място за сефте чувам!Ами възмутена съм!
Нагличко си е да. Предвид, че сигурно е платено от народа... 🙃
Не не е платено от народа - споко. Замъка Уиндзор, към който е и параклиса „Свети Георги“ където пък е въпросната гробница е частно владение на монарсите и за да го посетите (замъка и съответно параклиса) трябва да си купите билет. Вижте какво странно съвпадение на цените - нали?

И за да избегна поредните „опровержения“ ето ви текст от сайта на параклиса, който обяснява как може да го посетите:

Замъка може да е частна собственост на монарсите, но има изключително висока историческа стойност за държавата и затова се правят тези платени туристически посещения, за да се набират средства за поддържането му.

# 3 325
  • София
  • Мнения: 10 051
Уиндзор касъл е собственост на Короната, не е лична, частна, както е Сандрингам.
Яко инфлация!

До Филип Белгийски, Елизабет ли е?

# 3 326
  • Мнения: 200
Е как да няма билети при посещения на такива места, по спомен криптата на Св. Петър във Ватикана, Капелата на Медичите във Флоренция ...

# 3 327
  • Мнения: X
За мен лично да пишеш книги за КС, постоянно да говориш за тях в интерюта, комедийни предавания; да те снимат камерите на Нетфликс си е осребряване на монархията.
До този момент не съм чула Хари да пише книга за КС, от резюмето разбирам, че книгата, която пише в съавторство е за него самия и за важните събития в собствения му живот. Нищо неморално не виждам в това. Баща му също е писал книга за себе си, а е работещ роял и към онзи момент престолонаследник.
Не виждам и как документалния проект за Нетфликс, посветен на игрите Инвиктус е осребряване на монархията, при положение, че няма нищо общо с нея, а е творение на Хари.
По отношение на интервюто - беше направено за да отговорят на множеството фалшиви наративи в пресата за тях. Също не намирам нищо неморално, честно казано и аз бих постъпила така ако съм подложена на подобно нещо.

# 3 328
# 3 329
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 787
Мари-Мери, объркващо е Sweat Smile Но принцовете и принцесите са си на изчезване. Те и без това като свалят ордените и лентите се превръщат в един обикновен и дори скучен народ, поне повечето. Особено скандинавците ги виждам като едни редови бизнес личности, тихи, кротки, нищо интересно не правят. Монако ми бяха интересни до неотдавна, но и там заглъхна. Остава само да четем биографии и да цъкаме какво е било зад кулисите.

Да ме прощавате,ама това нагличко.Пари за да се посети такова място за сефте чувам!Ами възмутена съм!
Ами възмутителни са им цените в цялата държава Satisfied За Лондонския зоопарк билетчето е 30 лири. За гроба на кралицата няма отделен билет, но в замъка се влиза с билет, който е посочената цена, нормална за туристически атракции там.

До този момент не съм чула Хари да пише книга за КС, от резюмето разбирам, че книгата, която пише в съавторство е за него самия и за важните събития в собствения му живот.
Е той не е живял на самотен остров, няма как да пише за собствения си живот без да спомене мама това, тати онова, баба, дядо, брата, снахата. Пък и ако не го направи никой няма да му ги чете Wink Всички чакат сочни клюки. Чарлз доколкото знам пише само на земеделски теми, опазване на околната среда, био градинарство в имението си и разни такива.

Общи условия

Активация на акаунт