Отговори
# 720
  • Мнения: 2 109
При мен са много странни този път лохиите. Още от началото спират за по 2-3 дни и после пак тръгват. Доста е дразнещо, дори не смея да сложа ежедневна превръзка, защото не знам кога ще тръгнат пак. А по принцип при цикъл ползвам чашка, не бях слагала превръзки от предното раждане и бях забравила каква гадост са.

# 721
  • Мнения: 400
Благодаря на всички за окуражителните думи!  Действително с всеки ден става една идея по-лесно, просто на моменти ме хваща яд,че не се наслаждавам заради нерационални притеснения.
За лохиите - от 4-5 дни имам само като зацапване. Мисля,че кърменето и допълнителното цедене спомогнаха за прибиране на матката и бързото минаване на лохиите.
Някой беше писал за килограми - от качени 20, свалих 10 в болницата и още 3кг след като ни изписаха. Надявам се и другите да изчезнат бързо, бременният ми апетит тотално изчезна и се храня доста рационално... когато се сетя да ям.😀
Алегра, 13 му беше ЦРП ксто неонатоложката каза,че до 6 е нормата, а ако е було под 10 щяла да ни спести антибиотика, но с този резултат не искала да чака с риск да се вдигне още.
Мисля,че твърде много идеализирах раждането и първите дни след това и това много допринесе за емоционалното ми състояние.
Ние също направихме няколко разходките в топлите дни, но после 3 много гадно духа и излизахме все за кратко с колата по разни задачи.

Последна редакция: ср, 05 окт 2022, 12:32 от AloveUnreal

# 722
  • Мнения: X
Благодаря на всички за окуражителните думи!  Действително с всеки ден става една идея по-лесно, просто на моменти ме хваща яд,че не се наслаждавам заради нерационални притеснения.
За лохиите - от 4-5 дни имам само като зацапване. Мисля,че кърменето и допълнителното цедене спомогнаха за прибиране на матката и бързото минаване на лохиите.
Някой беше писал за килограми - от качени 20, свалих 10 в болницата и още 3кг след като ни изписаха. Надявам се и другите да изчезнат бързо, бременният ми апетит тотално изчезна и се храня доста рационално... когато се сетя да ям.😀
Алегра, 13 му беше ЦРП ксто неонатоложката каза,че до 6 е нормата, а ако е було под 10 щяла да ни спести антибиотика, но с този резултат не искала да чака с риск да се вдигне още.
Мисля,че твърде много идеализирах раждането и първите дни след това и това много допринесе за емоционалното ми състояние.
Ние също направихме няколко разходките в топлите дни, но после 3 много гадно духа и излизахме все за кратко с колата по разни задачи.
В Шейново е даже 3 нормата. При моето бебе беше 8 и на другия ден се покачи на 9,2.
Важното е, че сега са добре бебоците Simple Smile

# 723
  • София
  • Мнения: 1 714
Tess, и аз само с чашка и ми е адски терсене с превръзките- аз съм и алергична- обривам се. За капак и при мен ту има ту няма,та все сменям между нощни и дневни, за малки не смея и да помисля,защото не ми се пере омазано...

# 724
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Kanari, точно от твоя коментар за меделата се надъхах, защото каза, че си пробвала и други видове и реално имаш база за сравнение. Според мен половин кг за 1 седмица е супер. И моя Оги е качил толкова, а е няколко дена по-голям. Grinning С това повръщане дето се появи вечер съм доволна, че все пак наддава, без значение колко точно.
Стискам палци да минават сополите по-скоро, че са мега гадно и досадно нещо! Днес сутринта по-големия син кихна 2 пъти и излезе сопол и мноооого се надявам да не се разболява пак. Буквално 4-ти ден е на ясла и ако пак се разболее, ще се гръмна. Таткото почва работа в петък и не ми се стои с 2те деца сама.
И при мен са така лохиите, даже единия ден след къпане съм забравила да сложа превръзка, после обикаляхме 4-5 часа навън и чак като се прибрах се усетих. Викам на мъжа ми, че голям късмет сме изкарали, можеше да оплескам работата много жестоко. Grinning
Alove, и за идеализирането на раждането се припокриваме. Не съм очаквала, че точно това ще ми се отрази на психическото състояние след като е минало, но не се е случило както си го представях. Може би трябва да има повече осведоменост по този въпрос и да бъде повдигано на въпрос в курсовете за раждане. Мен просто ме срина психически и го мислих ежедневно в продължение на много време, да не кажа до ден днешен. Знам, че много майки са над нещата и просто се радват на резултата без да им пука как са родили. Аз също мислих, че ще съм от тях и честно казано нямам представа защо не е така.

# 725
  • София
  • Мнения: 1 714
Еми то си е психика. Няма как да предвидиш какво ще стане. При мен в стаята на момичето бебчето го остявиха в кувиоз и не и даваха да го вижда и аз чросто си казвах- важното е, че при нас всичко е наред. Яд ме е, че не стана естествено, яд ме е че не мога да кърмя правилно, после вкъщи рева всеки ден,че не се справям с другите 2 деца,(което не е нещо ново) при все че мм си е вкъщи и помага, а от понеделник тръгва на работа и така не ми се иска...просто при мен избива въхру тях. За капак еднатА, която е с дефицит на вниманието(и по психически отклонения изцяло прилича на мен), ми направи точен конкретен и дълъг списък защо мрази в себе си (тя се мрази и не иска да живее)- четох го и ревах, защото беше дума по дума всичко това, за което аз мразя себе си от дете. Тя не може да направи списък какво е правила през деня или последния час, защото не помни, но този списък беше изрядно подреден по точки и нямаше нито една правописна грешка. И така всеки ден си мисля,че не правя нещата както трябва и се сдухвам.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Kanari, много е тежко, това което пишеш за дъщеря ти. Pensive Работите ли с психолог с нея? Звучи ми сякаш наистина има нужда. Ох, дано се оправи в някакъв момент детето и да не се притесняваш толкова. Heart

# 727
  • Мнения: 315
Аз се обвинявам, че не можах да родя нормално. Повече от 13 часа контракции, последните часове на 1 мин. беше ад и пак не можах да направя разкритие. Чудя се защо не се справих с  един естествен процес и завиждам на жените родили естествено . Това ако го чуя от друг ще гледам с недоумение, но е факт, че така се чувствам. Разбира се важното е, че и бебето и аз сме добре, но просто тези мисли натрапчиво се появяват в главата ми. Психика.
Моля ви за малко помощ. Бебето ми е на 5 дена. Давам да суче, но нямам достатъчно кърма. Снощи явно ми е разранила едното зърно, тази сутрин видях червена точица на подплънката  за кърмачки.  Въпреки това дадох да суче. После се цедих с Ел. Помпа, за да видя колко кърма имам и като я махнах видях капчица кръв на зърното. Намазах  с ланолин. Какво да правя докато заздравее? Опасно ли е ако с кърмата бебето погълне кръв от зърното? Ако продължа да цедя  сигурно повече ще го разраня.
Също някоя спомня ли си на 5 дневно бебе колко мляко се дава. В болницата даваха  на хранене по 40 мл почти всички дни, а на изписване нищо не казаха. Сега като видях, че кърмата ми е твърде Малко трябва да дохранвам с АМ.

# 728
  • Мнения: 639
Flower90, на 5-я ден даваха към 60 мл адаптирано в болницата. Не мисля, че за бебето е проблем капчица кръв. Навсякъде из сайтовете, където съм ровила да търся инфо за отпушване на канали при кърмене, пише, че бебето е най-ефективния начин за отпушване на запушени канали като понякога било възможно да излезе малко кръв или подобно на сметана и не е проблем, че  бебето ще го изсмуче.
Относно раждането - ич не ми пука, ама наистина. Това е нещото, за което нямам грам гузна съвест и никога не съм имала. Остави терзанията и гузната съвест за годините, в които ще започне да пораства, да не слуша, да отговаря и да се чудиш “къде по дяволите си сбъркала с възпитанието му”… защо не успя да възпиташ у него вкус към добрата храна, а иска само боклуци, защо не иска нищо да тренира и го мързи “две не вижда”… ей тогава все ще има някакъв момент, в който да се чувстваш като неуспяла.

# 729
  • София
  • Мнения: 1 714
Jinx,  да, ходим на психолог и аз и тя, но в бг няма психолог с истински опит със синдрома на дефицит на вниманието и сменяме непрексънато и накрая всички казват- няма какво да направим. Доста е отчайващо.
Flower,  аз съм човекът с раните- капка кръв не е проблем, моите са така от ден 3ти. Ако има многи, тогава като цяло ако има начин максимално рядко да ги даваш и цедиш, би бил идеалният вариант. При мен и той не сработва-защото ме е страх от мастит. Та аз вече 8 денонощие цедя. За 5 дни зарастнаха някъде след много ланолин, който не мисля, че помагаше изобщо, и се разболях,защото трябвало да седят на въздух,ама тук е студено и  явно ме е пресякло, та така го предадох и на малкия и въобще... както и да е. В болницaта казаха- за на колкото дни е детето, толкова мл ам- 5 дни 50 мл. Но Преси гладник и ми даваха 20 отгоре. Отделно като давам и кърма, правя малко отгоре, защото тя не го засища като ам.
Фемме е права- какви терзания ще са после, това ще ти се види нищо Simple Smile но иначе разбирам- като ми изтекоха водите и лекарят се пошегува за естествено, дадох заден, защото с водите имах 2 отвратителни контракции. И си викам, може л ида съм такава страхливка... сега пак с кърменето се обвинявам. А си бях обещала да спра, ако не става... майките все търсят начин да си вгорчават живота. Много се възхищавам на мъжете, че грам не са така.

# 730
  • Мнения: 329
За вгорчавамето сме царици!!! Като разбрах, че трябва да съм секцио , голяма драма изживях, ама защо, ама не може ли по друг начин, да чакаме, смяна на лекари , на болници и само нерви! А моя ми вика "ако бях жена, не знам дали щях да си причиня тази болка , а не си планувам секциото и да минава" 😂😏а доста съм му обяснявала защо искам ест. раждане , един вид знае ползите нали и все пак вероятно би избрал да не се мъчи с контракции , а после ще му мисли след операцията. Ма накрая ние "си го мислим" и си го страдаме де хххахахха
С това кърмене не знам и при мен как ще е... на една лекция на Ася и зададох някакъв въпрос и тя ми вика " Ооо като ти чувам "с" и "ш"- то ако бебето наследи твоя ген ще имаш проблем, та звънни ми да ти кажа какво да направиш и запомни д-р Кюлев в Токуда" 😂😂😂🤗  е още малко и ще разбера хххахахах, приготвила съм се с книгата на Хедра , пък да видим . Успех на всички и се дръжте , както се казва "и това ще мине" ❤
Jinx,  да, ходим на психолог и аз и тя, но в бг няма психолог с истински опит със синдрома на дефицит на вниманието и сменяме непрексънато и накрая всички казват- няма какво да направим. Доста е отчайващо.
Flower,  аз съм човекът с раните- капка кръв не е проблем, моите са така от ден 3ти. Ако има многи, тогава като цяло ако има начин максимално рядко да ги даваш и цедиш, би бил идеалният вариант. При мен и той не сработва-защото ме е страх от мастит. Та аз вече 8 денонощие цедя. За 5 дни зарастнаха някъде след много ланолин, който не мисля, че помагаше изобщо, и се разболях,защото трябвало да седят на въздух,ама тук е студено и  явно ме е пресякло, та така го предадох и на малкия и въобще... както и да е. В болницaта казаха- за на колкото дни е детето, толкова мл ам- 5 дни 50 мл. Но Преси гладник и ми даваха 20 отгоре. Отделно като давам и кърма, правя малко отгоре, защото тя не го засища като ам.
Фемме е права- какви терзания ще са после, това ще ти се види нищо Simple Smile но иначе разбирам- като ми изтекоха водите и лекарят се пошегува за естествено, дадох заден, защото с водите имах 2 отвратителни контракции. И си викам, може л ида съм такава страхливка... сега пак с кърменето се обвинявам. А си бях обещала да спра, ако не става... майките все търсят начин да си вгорчават живота. Много се възхищавам на мъжете, че грам не са така.

# 731
  • Мнения: 77
Здравейте пак (вече мами)!
И ние сме добре (още няма колики все пак). Общо взето спим,кърмим се и мрънкаме за гушкане. Само че ми се опъва да спи в кошарата госпожицата... до мен заспива веднага, а там и по 3 часа седя,люлея, биберони,чакам да заспи дълбоко след кърмене и след 5 мин се разбужда и мрънка винаги. Отделно ръкомаха постоянно,драска се, рита,изнервя се и се буди от това, но не иска и повита да седи...не искам да свиква при мен да спи...Някакви съвети?

# 732
  • Мнения: 327
Момичета имам нужда от съвет слинг или ерго раница ?

# 733
  • София
  • Мнения: 1 714
Пенелопе, иди на показно- ние имаме час в събота в сгушени- после вземи под наем и виж дали въобще му харесва-аз така ще процедирам.
Panda, имам час за комсултацив при Ася следв сряда. Едва го докопах Sad при мен вече е и на псих основа- изпитвам ужас от захапването и болката, а след като приключа, гърдите ме болят зверски с часове, двкаш някой ги е стискал с все сила целите. Не знам просто. Дано тя помогне, ако не, ще цедя някак, но ми се ще нощем да не цедя поне,че това ме убива.

# 734
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Smiley11, сигурна ли си за повиването, че не й харесва? Аз повивам малкия стегнато, шава малко първоначално, но после се успокоява. В допълнение може и бял шум, ако само повиването не върши рабора. Има приложения на телефона, а аз понякога просто пускам прахосмукачката-робот, докато е в кошарата и така заспива. Grinning
Гледам също да го държа буден не по-малко от 45 мин, но не повече от 1 час, защото иначе или не е достатъчно уморен или е преуморен и приспиването е борба и в двата случая.
Понякога прилагам и съветите от този клип:
https://www.instagram.com/reel/CjGFOuFIC0s/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Penelope2233, ползвах и двете. Първите 3-4 месеца ми беше удобен слинг, после минахме на раница. Ние имахме късмет да ги наследя от сестра ми и не сме пръскали много пари за такива неща, но сега гледам, че и в олх има доста добри оферти.

Общи условия

Активация на акаунт