Майски бебета - 2023

  • 33 301
  • 772
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 20
Здравейте, днеска ходих на първи преглед. Имам си сакче 53мм 🥰. Малко избързах, но нямах търпение. 8ми ден на закъснението ми е.
Имам цяла гама от симптоми вече, лошо ми е и не само сутрин, а по всякакво време на деня, още ме наболват и ръчкат яйчниците от време на време. На преглед съм пак след 10дни.

Вие как сте? Някой ходи ли на преглед вече 😇
Аз още не съм. Мисля да ходя към края на месеца. С предната бременност ми бяха казали, че много рано съм отишла.  А и не мога да си избера гинеколог, защото искам да си намеря точния и отначало до край да съм при него. Иначе имам симптоми вече - понякога ме боли глава, замаяно ми е, чувствителност в гърдите и запек ме мъчи

# 31
  • Мнения: 75
Така е, много е рано, наистина. Обаче ми е за първи път и почувствах голямо облекчение, че отидох. Аз също имам замаяност, някои от дните едвам ходя и от време на време пулсът ми се ускорява в повече.

# 32
  • Мнения: 12
Аз чакам резултат от ЧХГ да излезе тази вечер. Исках да отида на преглед другата седмица, но явно отпускарският сезон не е приключил… случааайно някоя от вас да е правила прегледа си в Плевен?

# 33
  • Мнения: 581
И аз днес ходих. Видя се сакче и разни точици, но и при мен е още рано за пулсации. Иначе и на мен ми е замаяно + леко гадене до към обяд. От няколко глътки кола май ми става по-добре. Предната бременност бяха големи мъки със запека...Киви сутрин на гладно ме спаси тогава.

# 34
  • Мнения: 38
Привет и от мен - още една бъдеща майка на майско бебче.

Още преди да почне да ми закъснява, реших да си направя тест ..ама ей така на майтап.. защото преди това си правих още и беше отрицателен.. и така.. излезе втора чертичка.. гледах и не вярвах, но вътрешно знаех , че има нещо. Викам си дали не е фалшиво пък.. ще направя на другата сутрин още един - отново втора чертичка.. е викам, отивам за кръвен тест. Беше неделя..все някоя лаборатория ще работи. Направих го - те това беше най - дългото ми чакане. 117.7. :О .. след няколко дена отидох на гинеколог, но естествено беше прекалено рано и го водят непотвърдена бременност.. но всичко вътре води към бременност. Просто не се вижда. И сега съм на лекар чак на 3ти октомври.. 1 месец как се чака не знам, ама.. поне да съм сигурна , че всичко е наред и че си имам ембрионче , което се развива.

И по тази тема има създадена вече група във фейсбук. Който желае , може да се включи: https://www.facebook.com/groups/maiskibebeta2023

# 35
  • Мнения: 75
Супер за групата във фейсбук, но дали може да направим името по-секретно, че още е много рано и не искам някой от приятелите ми да види къде членувам 🙄😂. Видях априлските бебета, че имат група с код 423, може да го направим 523, поне първите месеци. 😇

# 36
  • Мнения: 240
Подкрепям предложението на Buterrflyy за смяна на името. Аз не бих се присъединила 😀

# 37
  • Мнения: 38
Всеки е свободен да се присъедини, когато се почувства сигурен.

# 38
  • Мнения: X
Здравейте, момичета, и аз преди няколко дни видях втората чертичка и другата седмица съм на лекар. Имам страшно много симптоми, за първи път ми е и всичко е ново - придърпвания долу ниско, гадене, умора. Дано ме успокои лекарката другата седмица и всичко да е наред с всички ни☺️

# 39
  • Мнения: 79
Здравейте и от мен, аз съм на 35 г. Втората чертичка се появи днеска.Неочаквах да се случи, понеже преди правихме опити за второ дете и не се получаваш. Отдавах го на годините. Преди си казвах че ако до 35 г. Не ми се получи след това не искам. И се случи точно на 35 🥺Както и първият път не се чувствам готова. От два месеца съм на нова работа. За сега, ще се успокоя докато не мина преглед за да се установи на 100 %. Не му е сега момента, не знам кога и ще бъде 😂. Имам син който е първи клас тази година, и някак колкото по голям ставаше той, толкова повече се запитвах дали искам второ дете и да минавам през целия този път отново.

# 40
  • Мнения: 1
Здравейте,досега само четях това,което се пише,но вече мисля да се присъединя към вас.Преди 5 години имам една извънматочна бременност,което наложи отстраняване на едната тръба и по време на операцията се откриха и ендометриозни огнеща,след лечение засега всички лекари ми казват,че ендометриоза сега не виждат,за първи път август месец се решихме да правим опити с мъжа ми,тъй като съм нетърпелива 4 дни преди цикъла си пуснах чхг и беше 16,от същия ден имам и уринен тест с бледа втора черта,след 48ч ЧХГ 51,77,взех си уринен тест той беше отрицателен,след консултация с лекар днес след още 48 ч си пуснах ново ЧХГ и то е 146,20,цикъла ми е редовен рядко има закъснения и си идва по принцип на 28 ден,като този ден се пада днес,но все пак,въпреки резултатите още ме се притеснявам какво ще стане,като се има впредвид през какво съм минала преди години.Дано не съм станала досадна с моя дълъг пост.Желая на всички потвърдени бременни момичета,лека бременност,а на всички останали съвсем скоро да им се случи това чудо.

# 41
  • Мнения: 581
Здравейте и от мен, аз съм на 35 г. Втората чертичка се появи днеска.Неочаквах да се случи, понеже преди правихме опити за второ дете и не се получаваш. Отдавах го на годините. Преди си казвах че ако до 35 г. Не ми се получи след това не искам. И се случи точно на 35 🥺Както и първият път не се чувствам готова. От два месеца съм на нова работа. За сега, ще се успокоя докато не мина преглед за да се установи на 100 %. Не му е сега момента, не знам кога и ще бъде 😂. Имам син който е първи клас тази година, и някак колкото по голям ставаше той, толкова повече се запитвах дали искам второ дете и да минавам през целия този път отново.

Май, май всички, които сме с втори деца сме стресирани. Ирина, абсолютно всичко, което си написала и аз си го мисля ...и аз си бях дала срок 35 г. и понеже от година правим опити...почти се бях отказала от идеята. Откакто съм разбрала не мога да се отпусна, да се зарадвам истински, всичко ми е свито. Сега започнаха и симптомите с гадене, виене на свят и тн., а трябва да съм адекватен родител на баткото.

# 42
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен, аз съм на 35 г. Втората чертичка се появи днеска.Неочаквах да се случи, понеже преди правихме опити за второ дете и не се получаваш. Отдавах го на годините. Преди си казвах че ако до 35 г. Не ми се получи след това не искам. И се случи точно на 35 🥺Както и първият път не се чувствам готова. От два месеца съм на нова работа. За сега, ще се успокоя докато не мина преглед за да се установи на 100 %. Не му е сега момента, не знам кога и ще бъде 😂. Имам син който е първи клас тази година, и някак колкото по голям ставаше той, толкова повече се запитвах дали искам второ дете и да минавам през целия този път отново.

Май, май всички, които сме с втори деца сме стресирани. Ирина, абсолютно всичко, което си написала и аз си го мисля ...и аз си бях дала срок 35 г. и понеже от година правим опити...почти се бях отказала от идеята. Откакто съм разбрала не мога да се отпусна, да се зарадвам истински, всичко ми е свито. Сега започнаха и симптомите с гадене, виене на свят и тн., а трябва да съм адекватен родител на баткото.
И аз съм като вас, момичета, на 34 съм, имам момиченце почти на 6. Не бяхме планували, пазили сме се и изведнъж БАМ! Утре съм на лекар, толкова ми е притеснено, само това ми е в главата. А реално като се замисля, подходящ момент никога няма да дойде...

# 43
  • Мнения: 20

Здравейте и от мен, аз съм на 35 г. Втората чертичка се появи днеска.Неочаквах да се случи, понеже преди правихме опити за второ дете и не се получаваш. Отдавах го на годините. Преди си казвах че ако до 35 г. Не ми се получи след това не искам. И се случи точно на 35 🥺Както и първият път не се чувствам готова. От два месеца съм на нова работа. За сега, ще се успокоя докато не мина преглед за да се установи на 100 %. Не му е сега момента, не знам кога и ще бъде 😂. Имам син който е първи клас тази година, и някак колкото по голям ставаше той, толкова повече се запитвах дали искам второ дете и да минавам през целия този път отново.

Май, май всички, които сме с втори деца сме стресирани. Ирина, абсолютно всичко, което си написала и аз си го мисля ...и аз си бях дала срок 35 г. и понеже от година правим опити...почти се бях отказала от идеята. Откакто съм разбрала не мога да се отпусна, да се зарадвам истински, всичко ми е свито. Сега започнаха и симптомите с гадене, виене на свят и тн., а трябва да съм адекватен родител на баткото.
И аз съм като вас, момичета, на 34 съм, имам момиченце почти на 6. Не бяхме планували, пазили сме се и изведнъж БАМ! Утре съм на лекар, толкова ми е притеснено, само това ми е в главата. А реално като се замисля, подходящ момент никога няма да дойде...
И аз съм така, с момиченце на 6 години, на 33 години съм. Реално ми е много стресирано, знам какво ме очаква, аз съм голяма паника. Проверявам всичко по 100 пъти. Не мога да си избера лекар. Тук в града  има противоречиви отзиви за всички. Почвам да се притеснявам как ще кажа на работа, а реално като се замисля нищо не трябва да ме интересува, а само всичко да е наред. Не исках да оставям моето момиченце само, аз съм едно дете и виждам, че много ми липсва брат или сестра.

# 44
  • Мнения: 9
И аз съм така, с момиченце на 6 години, на 33 години съм. Реално ми е много стресирано, знам какво ме очаква, аз съм голяма паника. Проверявам всичко по 100 пъти. Не мога да си избера лекар. Тук в града  има противоречиви отзиви за всички. Почвам да се притеснявам как ще кажа на работа, а реално като се замисля нищо не трябва да ме интересува, а само всичко да е наред. Не исках да оставям моето момиченце само, аз съм едно дете и виждам, че много ми липсва брат или сестра.
[/quote]
Привет от още една паника 😀 По сто пъти премислям. Бях си влезнала в русло, детето все по-самостоятелно, всичко подредено и лесно и сега... Наново. Много противоречиви чувства изпитвам, но все пак радостта надделява, дори над тревогата.
Наистина ли са ти липсвали братя/сестри? Аз самата имам сестра и знам колко е прекрасно да си делил детството с някой 😊 Моята дъщеря все ме е питала "кога ще ми родиш сестричка или братче или да си вземем коте" Май с коте щеше да ми е по-лесно 😄 Стискам палци на всички! ❤️

Общи условия

Активация на акаунт