Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 11

  • 62 289
  • 656
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 598
Ние катерихме до Сливодолското падало миналото лято. Ми.... не ви го препоръчвам....

# 496
  • Пловдив
  • Мнения: 5 030
До Сливодолското пък е приятна разходка, няколко пъти съм била, вкл. и с деца на различна възраст. Много приятна разходка и прекрасен водопад накрая. Еми има малко изкачване, ма планина е все пак.

# 497
  • София
  • Мнения: 13 259
До Сливодолското пък е приятна разходка, няколко пъти съм била, вкл. и с деца на различна възраст. Много приятна разходка и прекрасен водопад накрая. Еми има малко изкачване, ма планина е все пак.
Много е приятна разходката, но до водопада, който не е Сливодолското падало. До там и на мен много ми хареса. Но след това има катерене до Падалото, което при нас беше свързано с много кал, а не беше валяло много време. Отказах се. Само мъжът ми се изкатери. Върна се окалян до уши. Simple Smile

Все пак, макар да видях само долния красив водопад, определено разходката си заслужаваше.

# 498
  • Пловдив
  • Мнения: 5 030
Препоръчвам да идете в хубаво време и с подходящи обувки - малкият водопад е хубав, но Падалото си заслужава, а и над него до Аязмото и другия водопад е много красиво.

# 499
  • Мнения: 1 634
Някой с отзив за Марциганица след ремонта ?! Интересува ме дали приемат домашни любимци, питах ги… не ми отговарят.

# 500
  • Пловдив
  • Мнения: 2 527
Мда, и мен ме вълнува Марциганица. Изобщо отзиви след ремонта.

# 501
  • Асеновград
  • Мнения: 3 122
От две седмици я планирам, за да видя как е, но заради снега се отказах да се качвам. Като я посетя ще пиша. Притеснява ме ,доколко е чистен пътя нагоре.

# 502
  • Мнения: 598
Някой с отзив за Марциганица след ремонта ?! Интересува ме дали приемат домашни любимци, питах ги… не ми отговарят.
Цападосфаш се там с домашния любимец и обясняваш колко кротък и му носите WC. Хич не ги питай предварително. Слушай ме Simple Smile

# 503
  • Мнения: 1 634
От две седмици я планирам, за да видя как е, но заради снега се отказах да се качвам. Като я посетя ще пиша. Притеснява ме ,доколко е чистен пътя нагоре.
Писаха, че пътя не е ок. Имаше отзиви в страницата.

# 504
  • Асеновград
  • Мнения: 3 122
От две седмици я планирам, за да видя как е, но заради снега се отказах да се качвам. Като я посетя ще пиша. Притеснява ме ,доколко е чистен пътя нагоре.
Писаха, че пътя не е ок. Имаше отзиви в страницата.
Аз затова и не тръгвам, понеже знам какъв е пътя. До селото е нормален асфалта, макар и с дупки тук там но за планински път добре. Обаче след селото има едно изкачване което е изровен асфалт с коловози и там не ми се искаше да закъсам в снега. После по платото е тесен стар асфалт но там се минава.
Ще пусна отзив след като ходя.

# 505
  • София
  • Мнения: 813
Някой с отзив за Марциганица след ремонта ?! Интересува ме дали приемат домашни любимци, питах ги… не ми отговарят.
На мен ми отговориха, че засега НЕ приемат кучета. Питах конкретно за кучета, не за други домашни любимци. Съответно ни отпада като дестинация. Ние пътуваме винаги с кучето.

# 506
  • Асеновград
  • Мнения: 3 122
Някой с отзив за Марциганица след ремонта ?! Интересува ме дали приемат домашни любимци, питах ги… не ми отговарят.
На мен ми отговориха, че засега НЕ приемат кучета. Питах конкретно за кучета, не за други домашни любимци. Съответно ни отпада като дестинация. Ние пътуваме винаги с кучето.
Пътя изобщо не е чистен. Още преди Орешец на места има заледено, нагоре към Добростан е същото. Където е било припек снега е стопен, но на сенчестите места е лед. Качих се до селото, от центъра нагоре само миналите коли са отъпкали снега. Не стигнах до хижата, излезе ми друга кола по наклона, наложи се да отбия и после така и не успях да тръгна нагоре, а не ми се занимаваше да слагам вериги.
За момента достъпа е ограничен заради пътя.

# 507
  • Мнения: 528
Здравейте, планирам 6-дневен престой началото на март на Пампорово, но не карам ски.
Първи ден : с.Стойките /Музей на гайдата/,
                       Широка Лъка /Църква, Къща-щаб на кап. Петко Войвода, Етнографски музей, Гостилница Филтер „При чичо Джак/
и в тази връзка да попитам има ли какво да се разгледа в с.Гела - има някакъв луксозен хотел и Eco Farm Gela & hotel Aida - достъпа свободен ли е ?
Втори ден : Смолян/ планетариум, вековен чинар, истор.музей, църква, Алибеев конак, Музеят на Ласло Наги, Арх.възрож.комплекс/,
                      с.Смилян /Механа АИДА, Механа Табиет Смилян/,
                      Пещера „Ухловица“ - работи ли по това време на годината? ,
                      Агушевият конак с.Могилица .
Трети ден : Чепеларе /Музей на родопския карст/,
                     Чудните мостове,
                      Кръстова гора,
                      Момчиловци /Музей на магията/.
Четвърти ден : Мадан /Кристална зала "Родопски кристал", рудник-музей "Сполука"/,
                      Римски мост с. Ловци,
                      Момчилова крепост.
Подходящо ли е за разходка по еко пътеки - Невястата и предложения за други места , села и забележителности ?
Благодаря !

# 508
  • Мнения: 1 634
Била съм на малко от местата зимата. Музеите в Щирока лъка не отварят в този период, евентуално при групови посещения.Ще може да видите само църквата.Планетариума в Смолян също не работи поради ремонтни дейности.

# 509
  • Русе
  • Мнения: 704
Преди няколко години лятото пътя до Чудните мостове беше много лош дано са го позакърпили, а и зимата ще е още по-зле ако изобщо го потдържат. Питайте преди да тръгнете натам.

Общи условия

Активация на акаунт