ЕНДОМЕТРИОЗА - тема 17

  • 22 165
  • 428
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 6 539
Кенди,
От ендометриозата от тук нататък не би трябвало да имаш повече проблеми заради менопаузата.
Заради самата менопауза обаче може да ти се промени метаболизма, а може и да не се. Някой жени напълняват, а други не.
Гледай да се храниш по здравословно, обръщай си повече внимание и така.
Менопаузата все пак е състояние до което всички жени достигат в един момент.
Тя не е заболяване или диагноза все пак.

# 421
  • Мнения: 285
Благодаря ви, момичета! Скоро ми махнаха вторият яйчник, на контролния преглед ще ми изпишат и медикаменти за менопаузата.
Много ме притесняват срастванията. И двете ми операции бяха отворени, тоест лапаротомии и това много "помага" за тези сраствания. Определено съм много напрегната от всичко с което ще се сблъскам.

# 422
  • Мнения: 29
За жалост хормоналният произход на ендометриоза е само една от теориите. Която не обяснява защо заболяването се среща у мъже и у новородени момиченца. Не искам да притесня никого, но липсата на яйчници не спира заболяването. Има ли останали от тези клетки в малкия таз, в кръвната или лимфната система, е просто въпрос на подходящи за тях условия да се размножат.
Candy, ако мога някак да ти вдъхна кураж, то е да оцениш всичко, което имаш и с което си се справила! Да, борбата продължава, но ще е по-лека, най-тежкото е минало. Повярвай ми, можеше да е много, много по-зле. Горе главата, събери сили и продължавай! Приблизително на твоята възраст съм, заради ендометриоза останах без тръби, с половинки яйчници и с АМХ 0,4 при норма за моята възраст 4,0. Имам вече 2 операции и ме чака трета, първата беше отворена. Нямам деца, а копнея за тях от 5 години. След втората операция едно от изрязаните образувания излезе подозрително за рак на хистологията. Чаках резултати от имунохистохимия 3 месеца, в които меко казано се побърках.
На тази страница, малко по-надолу пише Download manual, това е книга, ръководство за ендометриоза. Много неща са обяснени, всички са от медицински научни изследвания и трудове, които са цитирани в края на книгата.
https://bucharestendometriosiscenter.com/what-is-endometriosis/
Успех и кураж!

# 423
  • Мнения: 285
Много благодаря! Просто в момента съм в някаква тиха паника, може би въпрос на време да приема всичко. Знам, че това не е решение на проблема, а и аз не съм го искала . Тайно се надявах да спасят някаква част от яйчника, но уви! Няма как да съм сигурна какво са направили и дали всичко е чисто. Може би е добра идея да си направя ямр или скенер.

# 424
  • Мнения: 414
Здравейте дами,
Има ли някоя опит с поставен золадекс, но само една доза 3,6 депо?
Кога трябва да дойде цикъл?
Бяха ми казали, че инжекцията блокира за 28 дни, направихме я преди УЖ цикъл преди трансфер, след хистероскопия…
Но ден 44 вече няма цикъл…
Тревожа се вече
Лекарката казва - чакаме го, трябва да настъпи спонтанно, няма закономерност, различно било…
Има ли шанс само от една доза да се блокира цикъл за 50-60 дни?

# 425
  • Мнения: 82
Има, да. Аз бях с една инжекция поради други причини и го чаках горе-долу толкова.
Ще дойде не се безпокойте.

Има ли шанс само от една доза да се блокира цикъл за 50-60 дни?

# 426
  • Мнения: 414
Има, да. Аз бях с една инжекция поради други причини и го чаках горе-долу толкова.
Ще дойде не се безпокойте.

Има ли шанс само от една доза да се блокира цикъл за 50-60 дни?

Много е гадно, че не ме предупредиха, че може да има толкова голямо забавяне.
Три пъти вече си местя отпуската….
И ще почнат да ми задават въороси, което исках да избегна, но уви.
Това ме напрегна повече от забавящият се цикъл и всички пъпки на света, които излязоха😬

# 427
  • Мнения: 6 539
И при мене имаше около 60 дни забавяне от подобен медикамент. Аз чаках цикъл, а беше настъпила овулация около 46тия ден и чак 2 седмици след нея си дойде.

# 428
  • Мнения: 285
Здравейте дами! Включвам се за съвет. След като ми премахнаха яйчниците ми изпиха ХЗТ - фемостон. Доверих се и взех да го пия, отворих листовката и видях че не трябва да се пие при ендометриоза! Някой има ли опит с преждевременна менопауза и приема на фемостон?

Общи условия

Активация на акаунт