"Искам бебе" ни събра и вече гушкаме своята мечта - тема 2

  • 8 519
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 597
Ели , голям сладур е Роската 💙🥰🫶

Момичета , аз да се оплача … Кристиян е със счупена ръка на 2 места и с гипс от вчера . Прекарахме няколко часа в болницата . За мялко да не го закарам . Нямаше почти никакви индикации . Миналия ден паднал докато беше с батко си в детската , а аз за секунди излязох на ресата да взема една блуза … имаме двуетажно легло и той постоянно се катери на стълбите , които са тип кутийки , и баткото казва , че от последната е паднал . Поплака бая , а той по принцип не плаче като падне . После обаче спря и си беше весел . Спа си през нощта и на сутринта даже му извадих баланс колелото да се учи . Само ми направи впечатление , че по-малко ползва ръчичката и е по-топла и леко надута , но едва забележимо . Реших да отидем все пак в спешното . Доктора го прегледа и беше сигурен , че няма счупване , защото я движи и не плаче . Каза , че няма нужда от снимка , ама Айде за всеки случай да не бил невиждан случай 🤷♀ Като му занесох снимката остана безмълвен … бил на косъм да си ни прати вкъщи , а то какво се оказа . Било прецедент толкова мялко дете да стои 24 часа със счупена ръка и да не плаче …
Та , сега сме с броня чак до рамото 😓

# 16
  • Мнения: 1 911
Оу, Мери.
Много съжалявам за случилото се.
Кристиян е голям герой. Предстои ви труден период, но важното е да се възстанови напълно.
Прегръдки Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 7 467
Мери, дано му мине бързо. Пращам морална подкрепа! И ние онази вечер ходихме до спешното, че малката си е ударила крачето, пази го, подуто е и я боли като стъпва. Засега сме само с гипсова шина, но като се приберем в София в детската травматология трябва да преценят как да продължим. Уж няма счупено, но една от растежните пластини в крачето нещо не им хареса. Тя хич не го пази, даже ходи с шината полечка, но си я боли. Само гледа жално сестра си как щурее наоколо.

# 18
  • Мнения: 3 597
Благодаря , Ейнджълче 🤗

Дели , дано се разминете леко 🫶 … не ги разбирам травмите , каква е тази растежна пластина … да не би тя да е наранена ?
Аз много се надявах на някакъв вид шина или нещо специално за бебета , но нямало вариант .
За пазенето и той не се пази , усети , че това “ нещо” е твърдо и само чука с него масата , вратата , играчките . Подпира се на гипса , дано не размести нещо , че тогава не ми се мисли …

# 19
  • София
  • Мнения: 7 467
Те децата още нямат добре формирани кости, а т. нар. Растежни пластини (growth plates), от които растат костите. Затова са като гумени, ама ей на, нашите доказват обратното 😂😂

Няма да размести нищо, споко. Като се гипсира, се обездвижват двете стави, между които е счупеното. Та колкото и да мърда, да не го размести.

# 20
  • Мнения: 2 161
Божее явно Кристиян е киборг! Не мога да си представя дете да си играе със счупена ръка. Колко време ще е с гипс? Сега батко му може да му изрисува гипса.

Току що се отказах от легло на 2 етажа.

# 21
  • Мнения: 3 597
Дели , ама и аз това си мисля . Все казват , абе няма страшно , да падат малките , те са меки и гумени , а всъщност не е така 🤷♀
И какво смятат тези лекари за пластината , имат ли предположение ?
Иначе нашия гипс е от след пръстите до мишницата , а счупването е над китката . И ме притеснява , че се опира на ръката и даже си взима колики и играе с нея .

Филме , разсмя ме 😄 ама наистина е киборг 😁 то всеки си казва , че неговото е най-палаво , ама моето реално е на мах и много търпи на болка . Той пада , жули си коленете до кръв и става и тръгва . Не знам как е издържал с тази счупена ръка , но ти казвам , че дори доктора като го видя , беше сигурен , че няма счупване .
Леглото е много добра идея , ама не е за всеки . Нашето беше направено от баща ми , който загубих като бременна , той имаше фирма за мебели и кухни . Стълбите всъщност са шкафчета , големи и стабилни . Баткото казва , че той е паднал от най-ниското . Тоест не повече от 35-40 см. Просто Кристиян се катери навсякъде . И хиляди пъти с батко си играят там .

Последна редакция: вт, 13 сеп 2022, 22:04 от *Мери*

# 22
  • София
  • Мнения: 7 467
Мери, гипсирали са двете стави от двете страни на счупването, така че всичко е наред, нищо няма да размести 🍀 стискам палци бързо да минава, че щурачетата трудно стоят вързани, горките...

На дребното му махнаха шината вчера, ура. Ходи още нестабилно, но до 2 седмици трябва да й мине и да спре да го пази според доктора.

# 23
  • Мнения: 3 597
Здравейте , дами … някой от вас да има електрическа люлка на Кангаро ? Ако може да ми покаже зарядното , защото съм изгубила нашето и не знам дори как изглежда , за да го търся, а ще давам люлката на приятелка .

# 24
  • Мнения: 2 110
Привет, майки и дечица! Как сте?
Мери, Дели, как са децата?
Ели, прекрасен е малкият принц! Жив и здрав да ви е!
Филлми, усмихна ме историята с котките Smiley Как са принцесите?
Ние сме добре. Малкият господин направи две години и ще си се гледаме до третата, живот и здраве. Междувременно мислим с баща му от този месец да правим опити за братче/сестриче...
Имаме ли в групата момичета с Хашимото, защото се сдобих и с тази диагноза през лятото (високи МАТ) и ми се ще да съм подготвена какво да очаквам?

Последна редакция: ср, 19 окт 2022, 16:23 от Jupiter sea

# 25
  • Мнения: 3 597
Привет и от нас 🤗

Юпитерче , радвам се , че сте решили … чета си аз още темичката ни , която ми е така на сърце и те виждам и там Simple Smile
Честит втори рожден на голямото момче , да е много здрав и скоро батко 💙
За Хашимотото нямам лични впечатления , но помня , че много момичета си забременях а и износиха с него .

Ние сме добре , Кристиян сам си махна гипса 😄 5 дни по-рано . Скъса го до китката , а от лакъта нагоре го раздроби от хвърляне по земята . Заведох го и свалиха каквото беше останало . Не искаха да го снимат още един път заради облъчването и доктора реши на късмет да не слага нов . Гледам да пазим ръчичката , но не се получава особено с палаво диваче .
Иначе и аз ще го гледам и няма да ходи на ясла за сега . Не ми е спешно да се върна на работа и най-вече не ми се иска да боледува нан стоп с 30 деца в група . На този етап , ако отиде там , пак ще стоим повече време вкъщи болни . Не , че няма да мине този период в 1-ва група , но ще е по-голям и се надявам още по-укрепнал .

# 26
  • Мнения: 1 102
Момичета, включвам се и аз с моят син. Heart

# 27
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Добре дошли ❤️
Тук сме доста пестеливи в писането,но се надявам повече да се разпишат.
Ние сме добре.Ето една пораснала мартеничка и честит 3 март!

# 28
  • Мнения: 1 132
Ех днес ми е ден за писане 😁
Ели, колко голям мъж е станал Росен, пу пу
Ние също сме добре, е с градински сополи и кашлица, ама това да е. Колкото по-големи стават, толкова по-забавно ми е с тях. Вече имам батковци /според тях/ не бебета 🤣

# 29
  • Мнения: 650
Ехоо, привет и от нас! И ние сме добре, ту здрави, ту сополиви и като изключим зъбоникненето си имам едно много сладко и любопитно момченце. Кой да предположи колко е вълнуващо да си родител. 🥰
Ние от началото на годината започнахме опити за второ, интересно ми е този път колко време ще отнеме 😌
Поздрав от голямото момче, което днес за пръв път седна на стол с големите на масата 😅😅

Общи условия

Активация на акаунт