"Искам бебе" ни събра и вече гушкаме своята мечта - тема 2

  • 8 520
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 161
Честит празник!
Как са пораснали само тези деца! Някак не осъзнавам как лети времето. Онзи ден отбелязахме 8 месеца на второто ми момиче. Захранвам я една идея по-успешно отколкото с каката. А каката записах за градина и септември живот и здраве ще тръгне. С тогава ще ни застигне и градинския сопол. Неизбежно е...

# 31
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
Големият е имал сополи,но не и градински,а му се получаваха от плуването (нали от 11 месечен все го мъкнехме някъде да плува). Най-редовно сутрин викаха сестрата да го преглежда защо е с кървясали очи(а той не търпеше очила и обичаше да гледа под вода и от там).Като цяло след 2-годишен почти не се е разболявал докъм 10-годишен(в това време му давах едни витамини и дори да почнеше да се разболява за 1 ден се оправяше).И сега сравнително бързо оздравява(с изключение на февруари 2020, когато май изкара ковид,но тогава нямаше тестове и тъй и не разбрахме какво е,но бе доста дълго,около 10 дни и ми бе като парцал).Тая година тъкмо преди да ги пуснат грипна донесе нещо от училище,той лежа ден и половина с 39,5 температура и тамън му мина и Росен се тръшна(при него мина за ден,но миналата година като донесе пак нещо от училище батко му малкия се мъчи почти цял месец,поне до АБ не стигна).Нямам търпение Росен да стане на 2 и да го подкарам с витамините, дотогава съм му взела Саностол(нещо което също работи,но не чак толкова),но той пък не иска да го пие и май ще го дам на батко му.

# 32
  • Мнения: 1 132
Ели, я сподели какви витамини? Че много ми се иска да излезем от този омагьосан кръг вече. :/

# 33
  • Мнения: 971
Здравейте, мамита! Нали мога и аз да се включа☺️☺️☺️Аз съм вече в началото на 9 месец, започнах подготовка за бебчо - пазаруване на някои неща, но не всичко и някак си казвам има време.... 😄Само бебо да не реши нещо друго😄

# 34
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
На Форевър,вземах ги първо от една приятелка,после толкова ми писна да ми досажда,че самичка се регистрирах и тъй.А със Слави сме пробвали много неща,той бе доста болнаво бебе.И сега чат-пат се появява по нещо,но бързо го парирам.Ииии да се похваля пак със Слави-нали 2021 като бях бременна му откриха наченки на остеопороза, вече няма,слънчевите бани и допълнителният прием на витамин Д и калций дадоха резултат.Много съм щастлива, защото имахме съмнение за една малко страшна генетична болест,но засега отхвърлиха диагнозата,а след време ще му направим и генетични изследвания,за да съм 100% сигурна.
Фън,аз родих в 37 г.с.,ама младежа напираше още от 35-та...И всичко ми бе готово до началото на осмия месец,с големия пак бях приключила точно месец преди да го родя.Аз обичам всичко да ми е предварително готово и да имам план кое как (пък и хич не можех да разчитам на ММ за повечето покупки и приготовления, защото той изобщо не се вълнуваше от тях, само децата да се родят живи и здрави)...

# 35
  • Мнения: 3 199
Големи сладури беее Simple Smile
Тонката изкара две със сополи и накрая розеолата с по-високинка температура и обрив - това преди НГ и като последствие почнаха едни запеци, които хронифицираха към януари. Акаше си, ма с плач и писъци, много печална гледка. Опитах с диети и педиатъра опита да го лекува, накрая отидахме на гастро, поправиха ми грешките в диетата и една добавка даде и детето се оправи буквално за три дни. Баси. Но имам чувството, че два месеца само за акане сме говорили вкъщи.
Иначе сме добре и ние не се пазим от декември, ма къде хванем къде пропуснем добрите дни.

Филме, как 8 месеца веее, лети това време!!

# 36
  • Мнения: 1 911
Ели, исках да питам по две на ден ли даваш от витамините? Предполагам сутрин и вечер х1.
Чудя се дали да не давам и на Марти. Направи 2 г ноември месец. Не мога да се оплача, че много боледува, макар че в момента леко накашля и сряда ми го върнаха от ясла, но последно беше болен началото на януари, така че нямам право да мрънкам.
Ползвала съм на тази фирма някои продукти и сега гледах и Кидс витамините.
Иначе и ние вече не се пазим. Януари месец си пусках изследвания и всичко изглежда нормално. За моите 41 год, АМХ ми е 1.5
Въпреки всичко нямам много надежда нещо да се случи, но по нататък ще повдигна темата и за ЗЕТ. Имаме си едно ембрионче, което много топлина ми носи на душата. Ако трябва да бъда честна и това много ми помогна миналата година, когато трябваше в 22 седмица да прекъсна втората си бременност.

# 37
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
По две сутрин, защото има витамин Ц,а той вечер не се пие,т.к.дава допълнителен прилив на енергия.
Ние никога не сме се пазили,но само два пъти забременях и единият приключи в 7 г.с. та не разчитам на това,а и вече на моите години изобщо не знам какво е качеството и на Я и на мъжките.Та затова ще си заложа на последното ембри и това е.ММ все ми повтаря колко сме стари и го разбирам,че на 50 не му се дондурка бебе,даже и сестра ми каза,че съм полудяла след толкова мъки да рискувам отново,но аз трябва да опитам,а не да се чудя след години "какво би било ако"...

# 38
  • Мнения: 2 111
Здравейте и от нас! Отдавна се каня да пиша. Добре сме ние. Все още аз си го гледам,
Малкият много говори, играе си, прави бели. Въображението му яко работи. Сяда на масата при нас и се опитва да се храни сам. На две години и половина стана скоро и от 2 седмици е без памперс. Напикаваше се само първите 3 дни, след това всичко е 6. Дори след следобедния и след нощния сън се буди сух, но все още му слагам нощен памперс. Не знам как да процедирам с нощния памперс. Протектор ли да купувам и да спи с гащи? Какво ще ме посъветвате? Мисля си, че щом стиска цяла нощ, мога да махам и нощния, не знам,..

# 39
  • Мнения: 3 597
Юпитерче , привет и тук Simple Smile
Кристиян е без памперс от миналата година и в началото му слагах нощен , но след като мина доста време и ги хвърлях сухи , реших да махна и него . Имаме си протектор под чаршафа и върши чудесна работа . Хем нашия е още от бебешките и не покрива голяма част от матрака , но ми стига за тази зона . За тези месеци се е напикавал само 2 пъти , един път на обяд и един през нощта и то беше след солидно количество вода или сок . Та , ако не приема много течности и виждаш , че минава дълъг период без изненади , според мен няма нужда да слагаш .
Браво на детето , че говори много . Аз чакам с нетърпение по-ясен говор . Той говори , но доста съкращава и изменя думите , и съответно не винаги му се разбира .

# 40
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
Привет.
И аз ще се захвана с мисия махане на памперс.За целта си поръчах преходни гащи от Амазон и само да дойдат и да стане топличко се захващам.Росен не иска да седи на гърнето и плаче като го сложа,но пък идва с мен до тоалетната и си играе с преходната седалка та може направо с нея да пробвам.Със Слави ми бе много трудно и чак на 3 години го свалих(нощния на 3 и 8 месеца)...

# 41
  • Мнения: 571
Ели, може ли да дадеш линк към тези преходни гащи? И има ли читави тук в Бг? Санди е на година и 4 м. и като се постопли и аз мисля да се пробвам с махането... Simple Smile

# 42
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
Във ОЛХ имаше също,но вече бях поръчала тези от Амазон.Пишеш "преходни гащички" в търсачката и ще ти излезат доста неща.

# 43
  • Мнения: 1 591
Здравейте и от мен. Баткото ми е на 2г и половина и като махах пампера все му повтарях, че няма пампер и го карах да си пипа гащите за да провери. Та и аз един месец слагах нощен пампер и все сух. Като го махнах нощния и пак му казвах да пипне, че няма. Не е имал издънки. Та пробвай така. Аз в началото слагах от тези еднократните чаршафи/положки, защото протектора ми се оказа, че пропуска. Иначе и той много говори, вече ни надува главата. Страх ме хваща, защото малката / на 8м/ днес се хвана за уолкъра и почна да обикаля къщата. Все си бърбори нещо.. какво им става на тия деца 🤣 ще ме побъркат.

# 44
  • Мнения: 2 111
Момичета, планираме да правим детска стая на малкия и ще спи вече на легло. Чуденката ни сега е какъв матрак да изберем за леглото. Размерите мисля, че са 90 на 200. Можете ли да препоръчате нещо, от което сте доволни?

Общи условия

Активация на акаунт