Бременност и възпаление на шийката на матката.

  • 719
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте и предварително благодаря, на тези които ще ме изчетат и ще вземат отношение. Simple Smile
Току що разбрах, че съм бременна (не особено планирано, но пък желано). Притеснението ми идва от това, че на контролния преглед миналия месец се установиха йод негативни участъци по шийката на матката, като по план трябваше да се вземе биопсия този месец. Резулатаът от цитонамазката е pap II, изразено възпаление, микробиологията е чиста.
Та, на въпроса - при тези обстоятелства, какви са  шансовете да повиша в “кака”, три годишното си тасманийско дяволче?
P.S. Още утре ще се обадя на лекаря си, но ми се иска да събера малко инфо и от вас.
Flowers Sunflower

# 1
  • София
  • Мнения: 13 014
ПАП 2 си е напълно нормален резултат. Особено за вече раждала жена.
За твое спокойствие можеш да направиш колпоскопия.
Не виждам проблем.
Аз бях сПАП 3 преди последната ми бременност. Направих колпоскопия и ме успокоиха, че всичко е наред, а причината е ЕГН-то и многото ми бременности.
На контролна цитонамазка в 8 месец бях ПАП 2, след което ми обясниха, че хормоните от бременността вероятно са балансирали средата или предния резултат е бил повлиян от хормоналното лечение при забременяването, понеже беше ин витро.
Аз не виждам при теб място за притеснение.

# 2
  • Мнения: 267
Наистина резултат ПАП 2 е съвсем в норма за раждала жена. Това са и моите резултати при проследяване след раждане, никога не са ми го посочвали като проблем. Имам и раничка на шийката от тийнейджърските си години, както и винаги чисти микробиологии. Резултатът е една успешна доносена бременност и втора успешна към момента, която е към края си. Спокойна бременност и щастлив финал!

Общи условия

Активация на акаунт