Бременна съм, но приятеля ми скъса с мен

  • 18 349
  • 853
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте, не знам изобщо дали тази тема е за тук понеже съм нова.
Разбрах, че съм бременна преди 2 седмици, но когато казах на приятеля ми той реагира много странно и след около седмица скъса с мен, защото му било много рано за семейство и деца. Въпреки, че аз съм на 20, а той на 22, аз искам дете заразлика от него.
Моля дайте ми съвет какво да правя и как да го обедя да остане с мен.

# 1
  • Мнения: 174
Мило момиче,никой не може да бъде задържан насила. Може да поговориш с него, да обясниш как се чувстваш, да чуеш и неговата страна.
И двамата сте много млади, трябва добре да прецениш какво те очаква,какви сили имаш и с какво  може да се справиш. Искаш детето, а готова ли си да го отглеждаш сама? Ще можеш ли чисто финансово, битово да му осигуриш дом и сигурност? Работиш ли, имаш ли доходи или семейство, което да те подкрепи?
Едно дете е голяма радост, но и огромна отговорност. И е трудно да отгледаш дете. Твоят приятел е казал,че не е готов за дете и семейство, дори да се съберете, аз не бих била спокойна и не бих му имала доверие. Имаш кратко време, за което трябва да вземеш важно решение за целият ти живот. Пожелавам ти успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 28 560
Никак. Детето е избор и на двамата, не само на единия. И двамата не сте взели мерки, но само ти ще плащаш.
На 20 имаш ли възможност да гледаш дете?

# 3
  • Мнения: 3 597
Направи опит да поговорите , да помисли , да реагира адекватно …
При това негово решение , не губиш ценен човек. С такова поведение не мисля , че е момче / мъж , на който можеш да разчиташ . Представи си ситуацията да остане без желание и всеки ден да е кошмарен .
Семействата ви познават ли се , ти познаваш ли техните , той вашите … бебето непланувано ли е ?
Има ли вариант да отгледаш бебето сама ?

Моя близка приятелка забременя планувано от приятеля си , когато беше 12 клас на 18 . Той беше по-голям и уж искаше дете . После се изплаши и я остави бременна и то в 3 месец . Не знам как тя успя да направи аборт по желание в 14 седмица , което е забранено по принцип … после тя продължи живота си с тази рана докато срещна правилния човек .
Та , явно не са толкова рядко срещани и такива мъже , без топки …

Последна редакция: ср, 14 сеп 2022, 23:34 от *Мери*

# 4
  • Мнения: 502
Няма как да го накараш да остане с теб. Много сте млади. Не съм привърженик на аборта, но в твоята ситуация може би е най-добре. На 20г, едва ли имаш стабилни доходи.
Най-добре сподели с родителите, дори да те е страх. Те ще те посъветват най-добре.

Много ми стана жал, че така те е зарязал тоя кретен. Както винаги последствията са за жената.
Прегръдки и късмет!

# 5
  • София
  • Мнения: 35 098
Не искаш дете, искаш да си го върнеш и да го накажеш.
Знаеш какво трябва да правиш, не се връзвай на “ние ще го гледаме”.
Хвани си живота и преценявай напред с разум, не с емоции.

# 6
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Понеже са ме изтрили, след днешната пързалка за умрялата интернет приятелка, сега ни сервират друга боза. Пф-ф-ф-ф-ф...!

# 7
  • София
  • Мнения: 35 098
Понеже са ме изтрили, след днешната пързалка за умрялата интернет приятелка, сега ни сервират друга боза. Пф-ф-ф-ф-ф...!
Утре да не станеш дядо…

# 8
  • Мнения: 7 408
Прекалено ти е рано за дете. Направи аборт и си поеми живота в ръцете. Когато срещнеш подходящия човек, когато имаш сигурност, образование, професия, тогава ще си готова да поемеш тая отговорност.
Нито той, нито ти сте готови за това сега.

# 9
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Понеже са ме изтрили, след днешната пързалка за умрялата интернет приятелка, сега ни сервират друга боза. Пф-ф-ф-ф-ф...!
Утре да не станеш дядо…

Със сигурност няма да съм баба.      Smile

# 10
  • Мнения: X
Май ни пързалят нещо...

# 11
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Май ни пързалят нещо...

Не ни пързалят. Направо на черешата ни качиха.        Satisfied

# 12
  • Мнения: 491
Авторке, моля те от сърце, не слушай коментари като този на happy doc
Никакъв аборт. Щом искаш дете, щом е станало чудото, недей да взимаш такива решения. Знаеш ли колко хора искат, но не могат да имат деца? Трябва да проучиш как стои въпроса с това да си самотна майка, за да получаваш пари. Има и еднократна помощ за майки-студентки, ако си студентка. Ако родителите ти могат да помагат още по-добре. Но такива действия като аборт ТВЪРДО НЕ
Какво е пързалянето, че момичето ще има дете на 20 години? И аз съм млада майка. На 22г. забременях и на 23г. родих. Моля Ви, не всяка история, която ви звучи “измислица” , е измислица. Винаги съм се чудела на хората, които реагират така остро към младите майки и младите бащи. Защо? Всъщност не искам да разбирам защо.
Авторке, щом искаш дете и имаш тази възможност да имаш дете, това е прекрасно. Ще бъдеш страхотна млада майка.
А Вие, хора, как може да казвате на бъдеща майка, която иска дете, да прави аборт, като момичето казва, че иска дете?? Има хора с образование и работа и пак не стават за родители.
Няма да погледна оттук-нататък какво ще бъде написано в темата, защото много ще се изнервя.
Авторке, пожелавам ти живо и здраво бебенце. Ще се справиш. Не си първата, няма и да си последната. Изгледай детенцето и му давай всичката си обича. То не е виновно за нищо, за да му причиняваш аборт.
Желая ти много успех, мило момиче!❤🍀

# 13
  • Мнения: 3 323
Няма как да убедиш мъж, който не иска да е с теб, да остане с теб.
Прецени си дали можеш да се справиш сама с малко бебе. Майка ти и баща ти до теб ли ще са? Ще имате ли подкрепа? Ще можеш ли да жертваш кефовете си в близките 18 години в името на едно непланирано дете? Ако отговора е - да, значи можеш да задържиш това дете. Ако отговора е не, но не искаш аборт винаги можеш да дадеш детето за осиновяване.
Ако премислиш за аборта, знаеш как да действаш.
Успех.

# 14
  • София
  • Мнения: 35 098
Малко мъфинче, хайде слез на земята и обясни на 20 г майка как ще бъде страхотна.
Тия тежки сектантски призиви ми изкарват най- дълбокия порив за насилие.

Теб кой те гледа, кой ти плаща масрафа? Щото осем години съм гледала ”оня никой”с жени в такова положение. И немотията води след себе си найш кво? Не, не знаеш.

Общи условия

Активация на акаунт