Какво убива любовта в брака?

  • 5 326
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 632
Аз не знам какво убива любовта, но мога да кажа какво не я убива. Ние сме заедно 15 години. Битовизмите не ни убиха любовта. Финансовите проблеми не ни убиха любовта. Депресията не ни уби любовта. Сухия период не ни уби любовта. Недоспиването, хаоса и стреса покрай бебето не ни убиха любовта. Още повечето битовизми и логистики и боледуване покрай детето не ни убиха любовта. Това знам. До момента. Нататък.. квото дойде.

# 16
  • Мнения: 2 927
При мен беше доверието. Но не доверието свързано с любов извън семейството, а по принцип. Просто си свалих розовите очила и осъзнах, че съм била омъжена не за човек, а за хлъзгава змиорка.
И само като си помисля, че преди години близък човек, наблюдавайки ни отстрани, ме предупреждаваше, а аз бях готова очите да му издера. Тъжно, но поучително.
Сами сме дошли на този свят и сами ще си отидем. Това че си лягаш с някого не го прави твой приятел.

# 17
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 336
Нереалистичните очаквания, примирението и липса на взаимност по някои важни параграфи.

Всеки ден благодаря за живота, който имам. Беше много объркано, вече не е.

# 18
  • Мнения: 6 601
На кого да благодаря, че съм жив?
Wink
Кому сказать спасибо что живой - Висоцки

# 19
  • Мнения: 18 613
Различията по важни въпроси, които си проличават в брака.

# 20
  • Мнения: 129
Липсата на компромис, когато е нужно или другата крайност, в която целият брак е компромис. Както и слагане на преден план на индивидуалните интереси и забравяне на тези на партньора.

# 21
  • София
  • Мнения: 38 589
Не знам и аз. Хиляди неща, които се натрупват. Мога да ви кажа как изглежда краят обаче - когато не можете да се усмихнете в негово/нейно присъствие.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
От мой личен горчив опит - любовта я убива липсата на уважение към партньора. Дълго време след раздялата с бившия ми мъж се чудех как се стигна до нея, докато не срещнах сегашния си мъж и не осъзнах разликата. Еми първия просто вътрешно не съм го уважавала, а уважението е в основата на всичко. Останалите, изброени в първия пост неща, са ясни още на фаза "Гаджалък". Друг въпрос е, че жените масово си затварят очите за тях.
Другото, което убива любовта, е криворазбраното ни чувство на майчинство. Масово жените се вкопчват в децата си, забравяйки за мъжете си, забравяйки да бъдат жени.
Липсата на свои собствени интереси и необходимостта от нови преживявания също допринасят.

# 23
  • Мнения: 2 583
Много дълго. Прочетох 2 реда.
Скуката и безразличието убиват любовта. Когато не сте се намерили.
Когато не си пасвате. 90 процента от случаите. Хората са нещастни в 90 %. Ако само се вслушахме в интуицията...

# 24
  • Мнения: 9 114
"Не липсата на любов,а липсата на приятелство проваля браковете" – Ницше

Общи условия

Активация на акаунт