Висок диоптър при дете на 13 г

  • 1 018
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 415
Здравейте, моето дете е с късогледство вече около 4,75 диоптър на 13 г. Приемам всякакви идеи за намаляване на прогресивното влошаване на състоянието..някой, ако има идеи...

# 1
  • Мнения: X
Здравейте, диоптърът ще продължи да расте, докато не приключи пубертетът. По време на усиления растеж диоптрите много нарастват. После спират.

Още не знам за такъв вариант, аз също съм късогледа, но с пубертета почти спря и от тогава почти не съм променяла диоптрите.

# 2
  • Мнения: 12 473
Упражненията на Норбеков много помагат за задържането.
Иначе да, поне до пубертета расте и се променя диоптъра, така че след това може да се мисли за операция и тн.

# 3
  • Мнения: 5 231
Лекарката, при която аз ходех, казваше, че някъде до навършване на 20 години са важни редовните прегледи, два пъти годишно. Така лекарят наблюдава и при нужда коригира диоптъра. Може да предпише лутеин и/или витамини, които подпомагат зрението. Важно е да се дава почивка на очите, да се ограничат дейности, които изискват продължително взиране. Например по време на четене на всеки половин час да се прави почивка от 5-10 минути, по време на която за малко да затвори очи или да гледа навън, към по-голямо пространство и по-далечен хоризонт. В общи линии, да се ограничи натоварването на очите. Редовни прегледи и да се спазват препоръките на лекаря, още някоя година и ще се стабилизира. Аз съм вече на 35 и последните 15-20 години се задържам горе-долу на едно положение.

# 4
  • Мнения: 2 480
Очното налягане мерите ли го?

# 5
  • Мнения: 415
Очното налягане мерите ли го?
ми не знам да ви кажа.. бележките са при лекарката, че поръчахме твърди лещи. Ще погледна, като ми го върне

Общи условия

Активация на акаунт