Помощ - Свекърва

  • 8 365
  • 193
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 28 631
Трудно ли е нещата да се комуникират със свекървата, дори и предварително,  за да се спестят тия неградски ситуации??
Скрит текст:
Просто като боб. … (обръщение по избор), ако се налага да измиеш шишето на бебето трябва да го направиш така. Моля те, не използвай домашния сапун и гъбата  за съдове. Има алергенни съставки, които водят до …
Мисля, че трябва да запалим парното днес. Навън е Х градуса и ако бе поддържаме У градуса няма да е добре за бебчо.
Домашният/ външният прахоляк е силен алерген, възможно е да докараме неприятности за бебчо…
Не бих искала външни на семейството хора да го пипат. Има вируси, зарази и какво ли още не може да навредят на бебчо…. и прочие.
Ситуациите могат да се отиграят съвсем различно.
Това зависи и от двете страни.
Ако снахата очаква да ѝ четат мислите и/или свекървата е на принципа "Аз съм отгледала ... деца, тая ще ми каже на мене", комуникацията ще бъде направо невъзможна.

# 76
  • Мнения: 17 407
При мен идваше младо момиче с бебе, дразнеше се на съпруга, че не слуша майка  си по въпросите за отглеждането.  Я, какъв хубав мъж е отгледала. Simple Smile

# 77
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Аз да се включа с малко нелеп въпрос..
С какво пръскахте срещу паяци?

По темата да добавя.
На моята съседка сина ѝ се ожени. Снахата отишла с претенции да ѝ приписват етаж от къщата. Те не се съгласиха и сега младото семейство живее в гарсониерата на снахата. Имат бебе и се оправят някак.

# 78
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Патриархат в 21 век.

# 79
  • София
  • Мнения: 35 135
Не е балама снахата, знае какво иска, като не го е получила не е клекнала.

# 80
  • София
  • Мнения: 28 631
Особено ако са искали да живее на етажа...

# 81
  • Мнения: 39 345
Е, аз като казвам че свекървата трябва да се разкара!

# 82
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Особено ако са искали да живее на етажа...
Тя свекървата все опява, как имали етаж, ама били на тясно в гарсониерата.
Но снахата със сигурност няма проблемите на авторката, защото има съпруг, а не мамин син.

# 83
  • София
  • Мнения: 35 135
Как викаше една приятелка - най ми е вкусен кашкавала с домат върху ламината в хола вкъщи (нямаха мебели дълго време).

# 84
  • Мнения: 9 723
Трудно ли е нещата да се комуникират със свекървата, дори и предварително,  за да се спестят тия неградски ситуации??
Скрит текст:
Просто като боб. … (обръщение по избор), ако се налага да измиеш шишето на бебето трябва да го направиш така. Моля те, не използвай домашния сапун и гъбата  за съдове. Има алергенни съставки, които водят до …
Мисля, че трябва да запалим парното днес. Навън е Х градуса и ако бе поддържаме У градуса няма да е добре за бебчо.
Домашният/ външният прахоляк е силен алерген, възможно е да докараме неприятности за бебчо…
Не бих искала външни на семейството хора да го пипат. Има вируси, зарази и какво ли още не може да навредят на бебчо…. и прочие.
Ситуациите могат да се отиграят съвсем различно.
Това зависи и от двете страни.
Ако снахата очаква да ѝ четат мислите и/или свекървата е на принципа "Аз съм отгледала ... деца, тая ще ми каже на мене", комуникацията ще бъде направо невъзможна.
Именно. От снахата зависи да започне да определя граници, тактично да обяснява какво и как, предварително да запознава останалите с очакванията си. Работа в екип е, не си избираш сам роднините. Твоите или на съпруга.

# 85
  • София
  • Мнения: 28 631
Особено ако са искали да живее на етажа...
Тя свекървата все опява, как имали етаж, ама били на тясно в гарсониерата.
Но снахата със сигурност няма проблемите на авторката, защото има съпруг, а не мамин син.
Мда, точно това предположих. В масовия случай се дава някакъв имот на сина преди брака (ако има такъв), обаче претенциите са И към снахата. И после снахата ще пуска теми, че свекървата се бърка. Правилно ги е отрязала.

# 86
  • Мнения: 18 303
Какво искала да й припишат? Grinning

# 87
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Етажа на който ще живеят Лор.
Иначе е в чужда къща.
Тя си иска, те не са длъжни, намерили са решение.

# 88
  • Мнения: 18 303
А, за да се чувства у дома си... ясно. Smile

# 89
  • Мнения: 10
Не искам нищо никой да ми преписва! С мъжа ми не сме подписвали!Имам си хубава работа! Детето го давам на свекърва ми за малко и то не всеки ден, защото мъжът ми се сърди! Все пак му е баба! Благодаря на всички за съветите!

Общи условия

Активация на акаунт