Помощ - Свекърва

  • 8 362
  • 193
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 612
Изнесете се. Няма как иначе. Изобщо не знам как млади хора се навиват да живеят с родителите на някой си. Абсурд.

# 61
  • Мнения: 1 950
Тези поне са в къща с отделни етажи. А кажете ми що за вклюбена загубена млада жена би се навила да живее в ... апартамента на мъжа си с неговите майка и баща в другата стая... След малко годинки това семейство почна да не му върви и започна да е всичко друго, но не и семейство. Сега са разделени с дете и единият живее изключително зле поради този факт..  Та.. добре да му мислят тези, които живеят в общи домове с родителите на единия. Особено ако мъжа, счита се сина на по-възрастните и собствениците на дома, не е мъж, а лекенце, което не може да осигури мирното съжителстване на поколенията в този дом. Това най-вече. Дори мисля е най-важното, не толкова колко хора обитават дадения имот...

# 62
  • Мнения: 41 016


Така се забърква магия за разбиване на семейство - в котела се слагат следните съставки:
- живот под един покрив с тъща, като къщата е нейна;
- капризна снаха, правеща от мухата слон;
- съпруг, искащ си при мама в семейната къща на село;
- новородено бебе.

Всичко това трябва да къкри няколко месеца на тих огън и да се разбърква на срещи с приятелки на снахата.

# 63
  • София
  • Мнения: 35 134
Една потребителка каза е чакала кончината….

# 64
  • София
  • Мнения: 4 323
Да, и 18 години по-късно тя е разведена, с разбити нерви и пропилени години, които никой няма да ѝ върне. Даже вероятно е съкратила част от бъдещите. А синчето си живее с майката.
И това е при много хора. И не могат да разберат как си коват ковчега по този начин. Дори и свекървата да се спомине, лошите спомени и изхабени нерви остават и ако изобщо младите са останали заедно отдавна не са семейство.
А животът се изнизал.

# 65
  • Мнения: 18 303
Като прочетох заглавието си помислих кой знае какво прави свекървата, а тя мие неправилно шишенцата и дава на хората да пипат бебето по бузките, без да ги плесне през ръцете.
Искам да знам кой ще гледа бебо, когато мама трябва да се върне на работа. Явно сте в провинцията, места за ясла ще има, но в моментите, когато боледува, няма ли да трябва съпорт?

# 66
  • Мнения: 25 651
И така и не дочакала... Smile

Едно време ни учеха, че след атомна война ще оцелеят само хлебарките и скорпионите.
И свекървите, ще добавя аз.

# 67
  • Мнения: X
Един път= всеки месец за по 4-5 дни, нали така мъфинче?!?
Не ѝ задавай толкова сложни въпроси. Мъфинът не знае на колко години е, ти сега ще я караш да смята колко дни в месеца е един път.

Мъфин, кога излъга? Когато януари тази година написа, че си на 19 или тези дни, когато написа, че си на 23?

# 68
  • Мнения: 17 407
Мъжа ми хвърли много пари в ремонти и не иска и да чуе за идеята да живеем на друго място…

Ти къде беше, докато той хвърля парите? Мълчалива подкрепа или имаше друго предложение,  свързано с хвърляне на пари от теб? Ако не ти се чува думата, на форума да разчиташ….

# 69
  • София
  • Мнения: 28 631
И така и не дочакала... Smile

Едно време ни учеха, че след атомна война ще оцелеят само хлебарките и скорпионите.
И свекървите, ще добавя аз.

Свекървите към семейството на хлебарките ли са или към скорпионите Joy

# 70
  • Варна
  • Мнения: 36 622
Някакъв хибрид между двете 😂

# 71
  • Мнения: 2 582
Аз съм тъща. Но и свеки да бях, хич нямаше да ми дреме. Да се оправят младите. Що да се натискам Grinning

# 72
  • Мнения: 6 767
Аз като сама мия, пера, мета, децата са с мен докато чистя, няма на кой да намеря кусур. Та и ти така. Имаш ангажимент в болницата, ще вземеш и бебето или ще го оставиш на баща му. Имаш да чистиш, ще чистиш бебето като спи. Имаш претенции за шишетата, миеш си ги сама. Не искаш някой да влиза по никое време, заключвате вратата. Общо взето като се намесва и трети човек в грижите, намали претенциите. Аз като бях на зъболекар, бебето беше в чакалнята с баща си. Мъжът ми беше прал бебешките дрехи със стандсртния прах, не бебешкия. Казах ли нещо, не, защото дрехи чисти имаше, аз не пусках пералнята, бебето беше ок.
Свекървата не е виновна, че сте се натресли в дома й. Така сте спестили доста пари. Така че, ще си я търпите. Всяко нещо си има своята цена 🤷‍♀️

# 73
  • София
  • Мнения: 35 134
Бето ще заякне до крепките 6 месеца и не знам какво ще правим с кюфтето Relaxed

# 74
  • Мнения: 9 723
Трудно ли е нещата да се комуникират със свекървата, дори и предварително,  за да се спестят тия неградски ситуации??
Просто като боб. … (обръщение по избор), ако се налага да измиеш шишето на бебето трябва да го направиш така. Моля те, не използвай домашния сапун и гъбата  за съдове. Има алергенни съставки, които водят до …
Мисля, че трябва да запалим парното днес. Навън е Х градуса и ако бе поддържаме У градуса няма да е добре за бебчо.
Домашният/ външният прахоляк е силен алерген, възможно е да докараме неприятности за бебчо…
Не бих искала външни на семейството хора да го пипат. Има вируси, зарази и какво ли още не може да навредят на бебчо…. и прочие.
Ситуациите могат да се отиграят съвсем различно.

Общи условия

Активация на акаунт