🐑 ''Фермата 8: Мостът на времето'' - тема 4 (25.09 - 02.10) 🐄

  • 34 009
  • 842
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 27 339
Пуснах нова анкета

Ще започна отзад-напред. Ауу, това не го не го очаквах. Аксения и Ванчето да сменят лагерите. 😮
Мислех, че само си мърморят за тези неща, а продукцията няма да позволи подобен трансфер, но явно виждат, че нещата са нетърпими и не искат да става по-лошо положението. Защото много лесно нещата могат да излязат извън контрол. Визирам главно ситуацията при Новите надежди, които си казаха, че следващия ратай пак ще е Аксения. И явно тормоза над нея щеше да продължи.
Искам да поздравя продукцията, че правят такъв ход. Сигурен съм, че са отчели, че биха загубили рейтинг от това, че няма да има панаири с Аксения, но това е правилния начин. Не искат да има втора Ваня за втори пореден сезон и това е един лесен начин да се измъкнат безкръвно от ситуацията. От друга страна се дава и шанс на Аксения на новото място. Да видим сега на практика, дали приказките и начина на работа на Чавдар ще променят мисленето и работата на Аксения. Това ще е и тест да видим дали може да се построи мост между старото и консервативното и новото мислене...
Изобщо страхотен ход, браво!

Браво и за надписа за животните и като цяло виждам много положителни промени този сезон. 🙂
Но няма как изведнъж това да се оцени и хората да се върнат пред телевизорите, трябва още работа и търпение. Ето и в темите за Фермата никога не се е писало толкова малко, ама никога. И всичко това е следствие на сезон 7. Този сериозен отлив имам предвид.

Искам и да помоля за по-адекватно държане спрямо Иван. Значи в никакъв случай не го защитавам, нито се мазня, защото видите ли искам да отида във Фермата. Който пише редовно в темите през годините знае много добре колко критичен съм бил към тях и предаването, когато е имало за какво обаче. Но критиката трябва да е най-вече конструктивна. Къде сте видели на друго място продуцент на обичано и популярно предаване да комуникира открито с феновете. А ние тук го обиждаме и какво ли не. Тупарев ни прави на маймуни в другото шоу и стои отгоре и смее как феновете беснеят и не му пука ама грам. Докато И/А и Мирон винаги са търсели директната комуникация с феновете и това е безспорна червена точка. И дуелите са им много по-честни във всяко едно отношение.

Сега за останалите неща.

Браво на Старите герои, че избраха Радо. В началото на седмицата когато пуснах анкетата с прогнозите мисля, че гласувах за Нина, а и тя водеше доколкото си спомням (с всяка нова тема в архив секцията публикувам в скрит текст всички изминали анкети), но не познахме. Което е хубаво. Винаги е добре когато има по-малко очаквани ходове. Ама това си беше за вторник. За два дена доста неща се промениха и сякаш това тяхно решение вече беше логично и по-скоро очаквано. Особено след разговора, който старите проведоха в епизода вече бях сигурен, че ще изберат Радо за първи дуелист. Радо наистина е разклатен, а и подредбата на точките е сериозно оръжие в ръцете на опитни хора, които много добре познават силните и слабите си страни. За мен на 80% Радо е пътник. Дори и срещу Гечо да излезе на Арената. Старите също така показаха, че не се страхуват от битки на Арената и това е директно послание към младите мъже в противниковия отбор. Те уж се зарадваха, но според мен им се подпалиха дупенцетата.

Ако Радо не избере Яни/Гуспата/Дидо ще се изложи, а той няма да иска това. Ще иска или да бие шампион и да измие отчасти натрупания срам или поне да си тръгне с високо вдигнато чело (стига да не го разгромят на нула).

В скандала между Альона и Гечо ми е трудно да взема страна. И двамата има своите аргументи. Но сякаш Альона наистина търси тези конфликти. Зарежда се от тях. На мен ми е много забавна като се разфучи, хаха. Като хала е.

Мен ако питате Новите направо се отърваха с наказанието, ама да не бъдем чак толкова строги. Радо не осъзна грешката си, но дано останалите в неговия отбор са го направили начело най-вече с акушерката и защитника на животните.

Маджена натрупа доста черни точки и в двата отбора и след този епизод честно казано не я виждам да стигне много далеч в сезона. Загуби доста от авторитета си и не мисля, че ще я пазят повече. Майка на Фермата, ама друг път.

Елена е факир с ръцете. Благодарение на нея, втора поредна седмица размазват Старите със задачите с млечните продукти. Направо им се чудя на Старите толкова пък да не ги бива.
Иначе Бети и Ники малко прекаляват и преиграват, за да има интрига видиш ли. Не сме в МастърШеф и ХелсКичън. Чак пък и аранжировка и презентации, брей брей. Не знаех, че това е по-важно от стените, покривите и градината. Доооообреееееее, повярвах ви...

# 451
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 440
Според мен наказанието за Радо трябваше да е по-строго. Без цигари, например. Или 3 седмици помощник ратай.

# 452
  • Мнения: 602
И новите да бяха спечелили, пак щяха да изберат Радо, така че бях почти 100% убедена, че ще е той първи дуелист.

А размяната на Ванче и Аксения ... и аз не очаквах да стане, а и още не съм убедена, че ще стане, де.

Но и двете ще са също толкова дразнещи за съотборниците си, където и да са, така си мисля. Освен това май и двете са от най-ненужните и неработни хаха

Нооо новите мисля ще ги е яд малко поне, ако Аксения ги напусне, защото явно разчитат на нея на битки.

Сега старите едва ли ще пратят Аксения ратай, понеже не върви някак си, след като така гръмко неодобриха отношението към нея от страна на новите. 

Радо се изложи, да, ама тоя дразнител Иван и Мажена се хилеха, а можеха бързо да спрат тоя цирк. Пиян човек, жалка картинка.

# 453
  • earth
  • Мнения: 1 334
Стресиране на патки е недопустимо, но стресиране на хора, както една от участничките миналата година е ОК.

Налагане на колективни наказания морално ли е?

Понякога видиш някой идиот, но жена му свястна и си мислиш: “Може пък да не е толкова зле, да греша.” Обаче като видиш такъв като Иван и жена му е Стрина, какво да си помислиш…

# 454
  • София
  • Мнения: 27 339
==> Животът зад Фермата. Епизод 12: Гмуркане в дълбините на женските характери
И може ли тутманикът на Чавдар освен вкусен да бъде и смешен? <==



Хахахха, Маджена как си търси Радо, ахахаха, гледайте гледайте 😁🤣
Абе защо тези неща не попадат в епизодите, винаги съм се чудел. Това са 7 минути материал баси.
Топ епизод този път. Всички материали бяха яки.

# 455
  • Мнения: 490
Стресиране на патки е недопустимо, но стресиране на хора, както една от участничките миналата година е ОК.


Абсолютно подкрепям. Такива тиради са ми много забавни и комични с оглед последните сезон и какво се случваше в тях.

# 456
  • Мнения: 1 415
Альона нали пренасяше някакви туби, докато се караха с Гечо, та явно имат и друга вода. И за мен е нехигиенично миенето на чинии в язовира, а и тези препарати не са ли вредни и опасни за рибите, най-малко.
Гледа ми се дуел Радо-Гуспата.

# 457
  • Мнения: 5 863
Стресиране на патки е недопустимо, но стресиране на хора, както една от участничките миналата година е ОК.

Да! Да! Да!

Помня след един дуел, на който Ваня падна два пъти, на следващия ден предполагам е имала силни болки. Не дадоха нито един от съфермерите да я пита как е. Даже напротив - правеха проблем, че си почива. Ами нормално, предвид, че се е пребила жестоко.

Както и да е. За животинките ми е жал също, но такова отношение към хората е недопустимо.

Доста от тези животни ще послужат за храна и това е още една причина да се грижат внимателно за тях. Всеки човек на село (и не само) знае, че трябва да подхождаш с уважение към храната. Винаги ми е било чудно как моята баба си кръщаваше прасето, галеше го от време на време. И пак на Коледа... сещате се.

# 458
  • Вестерос
  • Мнения: 38 364
Сигурно Ванчето и Аксения ще са най- безполезните и това ще е наказанието им, да се разменят.

# 459
  • Мнения: 468
все тая дали Ванче или Аксения и двете са супер дразнещи и неприятни и най-вече ревли.Според мен лично са и най-безполезни в цялото предаване, не си спомням Ваня в нейния сезон дали е работила ама сега се е взела много на сериозно Close
А и двете са драма куйн Animal Chicken

# 460
  • при късмета
  • Мнения: 24 117
Бях пропуснала, че ще разменят Кукото и Аксения. Не знам какво да очаквам, и за двата отбора ще е "от трън, та на глог, че е по-висок". С тази разлика, че Аксения и да не е доволна от нещо на старите фасони няма да прави. Кукото не мисля, че ще спре с мрънкането.
Напълно подкрепям Дяволо за призива за отношението към Иван. И аз съм ги критикувала, не е изключение да се употребяват епитети и определения в темата, както и прякори, които сме измислили, но когато коментираме някого в качеството му на роля в предаването, участник или продуцент/водещ. Когато обаче се включи някой в темата, вече става лично, а това, освен, че е забранено от правилата, не е възпитано и красиво. Иван не е обидил никого от пишещите лично и пряко.
Альона ми беше ясно, че ще търси скандала. Обаче с Гечо ще удари на камък, вместо тя него да ядоса и дискредитира, го прави за себе си. Жалка е като ходи по хората да ги надумва и настройва, като в детската градина, това се прави до към 6-7 годишна възраст. Ама явно толкова ѝ е капацитета, до там е стигнала.
Радо обаче, трябва да призная, за разлика от Аксения се извини. Тя до последно настояваше, че не дължи извинение. Не, че нещо може да му вдигне имиджа, но това е червена точка. Не мога да преценя кой от тримата - Яни, Гуспата и Дидо ще викне, би трябвало да е някой от тях. За старите ще съм, независимо кой е.
Мажена и на прегледа не ми хареса, как се опита да наблегне на грешка, която уж видяла.
Но и Ники според мен тази седмица не оцени задачите коректно. Новите бяха направили много по-груба грешка със стената с прозорците и според мен, декорацията и разнообразието на продуктите е по-малко. А да не забравяме, че разнообразието на техните млечни продукти е свързано това, че кравата храни телето, което трябваше да намерят начин да оцелее на всяка цена, а те се справиха блестящо. Остава една декорация, с/у не добре изпълнена стена. Не са равностойни според мен. Забелязала съм, че Ники прави повече компромиси в строителните задачи от Бети. Ако тя беше на оценяването, оценката нямаше да е такава или ако бяха заедно. Не, че наставниците са участници, ама да си кажа

# 461
  • Вестерос
  • Мнения: 38 364
Аз виждам, че само един потребител е по-остър към Иван. Други не съм срещала, то е и малко до въпрос на възпитание.

# 462
  • Стара Загора
  • Мнения: 522
Може държанието на Радо към патките да е било малко грубо, ноооо...... не мисля, че беше и кой знае колко зле. По-важното е за мен , че миналата година държанието на участниците към Ваня беше отвратително, гадно и арогантно, но тогава уважаемата продукция не взе НИКАКВО отношение!!!

# 463
  • Вестерос
  • Мнения: 38 364
Щеше да е по-зле само ако ги беше удушил. Както се каза, животните се стресират лесно и дори умират от страх като зайците например.

# 464
  • Мнения: 14 166
Стресиране на патки е недопустимо, но стресиране на хора, както една от участничките миналата година е ОК.

Налагане на колективни наказания морално ли е?

Да разбирам ли, че одобряваш стресиране и гавра с животни, само защото в миналия сезон са допуснали насилие над човек? Вероятно са разбрали, че са прекалили и не е това начинът да трупаш рейтинг и сега ще внимават какво допускат, и какво толерират. Или поне се надявам да е така. Ама явно няма угодия. Миналият сезон опищяхме всичко живо защо се допуска това, а сега негодуваме защо защитават животните. Rolling Eyes
В случая е морално да е колективно наказанието. Някои се смееха, други се изнесоха тихомълком, но никой не го спря! Или, както са казали - светът е опасно място за живот, не заради хората, които са зли, а заради хората, които не правят нищо по въпроса. Което се случи и миналата година с Ваня. Наблюдаваха мълчаливо, напускаха стаята и просто се правеха, че нищо не се случва. Грозна работа. Което не е повод сега пък да разрешават гавра с животните.

Общи условия

Активация на акаунт