🐑 ''Фермата 8: Мостът на времето'' - тема 4 (25.09 - 02.10) 🐄

  • 33 998
  • 842
  •   1
Отговори
# 480
  • Другата България
  • Мнения: 37 733
Скрит текст:
А аз се засрамих от себе си. И се убедих, че наистина важи онова “никога не казвай никога“.
Зарекох се след миналия сезон повече да не ги гледам, освен ако не участва познат, и хоп - Финци.
Снощи се оказа, и то съвсем случайно разбрах, че Елена е снаха на моя много близка позната.
И съм я виждала, и съм говорила с нея, и децата съм виждала, мъжът ѝ израстна пред очите ми, но тя явно наистина е такава - тиха и незабележима, и изобщо не съм я запомнила. Така или иначе рядко идват при нас, на Северозапад. А и това последно беше преди една година. Сега съм в дилема дали да искам да разбера повече от това, което вече знам за формата и кой какво и кога, основно за Финци съм се интересувала, или просто да си гледам спорадично, както досега. Май ще избера второто. Сядам да гледам снощния епизод.
В темата за спойлери вече пише финалистите.
Не я следя, заради ИВ, защото вероятно и за там пише нещо.
Но се отказах, защото през един, втори, трети.....а и злепоставям момичето така, не ми е важно чак толкова.
Обаче, ако се абстрахирам от това, още в началото писах за нея, че тя и Мирела от новите най-много ми допадат.
От вчера и Аксения. Елена е прекалено тиха и това я прави някак безлична, но пък ей на - доказа, че е майсторка в това, с което се захване. Същото важи и за Мирела - оказва се, че е боядисала или там лакирала цялата къща, като пчеличка - тиха и незабелязана.

# 481
  • София
  • Мнения: 62 595
Хубаво, но Мажена сама е решила да влезе във формата и знае, че там условията поне в началото са сурови и има физическа работа основно, която е тежка. Ако е влязла с идеята, че ще го играе пчелата-майка, която лежи и произвежда яйца, нещо се е объркала.

# 482
  • Другата България
  • Мнения: 37 733
Иначе за финала, още в самото начало при фермерството на Чавдар, още когато разбрах съотборниците му, още когато чух думите към него от страна на продукция, Иван, съфермери, писах тук, че за мен Чавдар ще е на финал и това му участие е един вид реванш за миналото такова. Без да знам спойлери, имена и т.н., продължавам да си стоя зад хипотезата.

# 483
  • Мнения: X
To това да косиш треват/райграса не са много типични неща за един човек, който гледа градина. Второто на никой не му требва да полива като луд без смисъл, защото не дава нищо за храна, а пък съвсем отделно, че да имаш градинка  е препоръчително да е чистичко и да няма тревичка. Абе, хубаво е от всичко да се пипне. Ставаш по-пълнокръвен човек и почваш да цениш един малко по-различен тип труд, че и хората даже.
Така е, ама те и в София живеят в къща цял живот, и имат двор. Тя на 21 излезе от апартамента и не се е връщала там. Дворът им свети, къщата и тя, а това в моите очи е кански труд, много време и средства. Тази жена е от 9 до 17 на работа всеке ден и пак има време И ЖЕЛАНИЕ да си подреди двора като градина. Навсякъде е хубава трева, туи по ъглите, розови храсти. Не е двор, претрупан с всякакви растения, а подреден с вкус и дава простор, а не заприщва пространството. Но те цял живот са живели така, а аз от апартамент на тия години да кòпам в къща, няма как да стане. Та и Мажена така. Не си представям някой да очаква, че ще се втурне да се доказва каква е уфатна и оправна. Имате ли представа докторите на тия години, с такава практика, какво самочувствие вадят? Ще се почувствате като муха до такъв човек. Тя пак им слезе на нивото да спи на пода в чувал. Но защо, защо??!! Изобщо не знаем как и защо е влязла Мажена. Логична причина - няма. Никой от дивидентите, които си мислят, че ще извлекат другите участници, на нея не ѝ трябват.

# 484
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо ще се чувстваш муха до човек като Мажена? Всички сме равни. Мажена е със специален статут само в ролята си на лекар, а ти на пациент - тогава тя взема доста решения. Или ако си й подчинен, но това не означава, че ще си муха.

# 485
  • Мнения: 2 025
Това да не разбираш от фермерска, градинска и т.н. работа и да си мързелив са две различни неща за мен. Човек, ако му се работи ще намери начин.

# 486
  • Мнения: X
Не ме разбра, Andariel, не мога да обяснявам повече на дълго и широко. Само, ако имаш познати лекари с такъв авторитет и на такива години, ще разбереш за какво говоря. Не, че ти омаловажаваш собствената си личност, а те гледат на теб като на муха.
Nona M., сигурно е така. Но аз, примерно, нямам желание да се занимавам с такава работа, а не съм мързел. Дори напротив, вкъщи предпочитам да си свърша всичко сама, защото ще е направено така, както аз искам. А и ръчичките не са ми вързани, но иде реч за друг вид дейност.

# 487
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, има някои да гледат на теб като на муха, но и които не гледат. До човек е, познавам и от двата вида.

# 488
  • Мнения: 490
To това да косиш треват/райграса не са много типични неща за един човек, който гледа градина. Второто на никой не му требва да полива като луд без смисъл, защото не дава нищо за храна, а пък съвсем отделно, че да имаш градинка  е препоръчително да е чистичко и да няма тревичка. Абе, хубаво е от всичко да се пипне. Ставаш по-пълнокръвен човек и почваш да цениш един малко по-различен тип труд, че и хората даже.
Така е, ама те и в София живеят в къща цял живот, и имат двор. Тя на 21 излезе от апартамента и не се е връщала там. Дворът им свети, къщата и тя, а това в моите очи е кански труд, много време и средства. Тази жена е от 9 до 17 на работа всеке ден и пак има време И ЖЕЛАНИЕ да си подреди двора като градина. Навсякъде е хубава трева, туи по ъглите, розови храсти. Не е двор, претрупан с всякакви растения, а подреден с вкус и дава простор, а не заприщва пространството. Но те цял живот са живели така, а аз от апартамент на тия години да кòпам в къща, няма как да стане. Та и Мажена така. Не си представям някой да очаква, че ще се втурне да се доказва каква е уфатна и оправна. Имате ли представа докторите на тия години, с такава практика, какво самочувствие вадят? Ще се почувствате като муха до такъв човек. Тя пак им слезе на нивото да спи на пода в чувал. Но защо, защо??!! Изобщо не знаем как и защо е влязла Мажена. Логична причина - няма. Никой от дивидентите, които си мислят, че ще извлекат другите участници, на нея не ѝ трябват.

Имам на представа. И то не с само докторите, че и много други. Simple Smile

# 489
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
О да, самочувствието на Мажена го видяхме преди играта с въпросите. То хубаво човек да има самочувствие, но не за всичко. Аз познавам лекар на висока позиция и с титли да ги изброяваш до утре. Никога извън болницата, че даже и в нея не е карал някого да се чувства като муха. Азалия🌸, наистина ли само нечия професия може да те накара така да се чувстваш в негово присъствие? Не, този на високата позиция не е нищо повече от останалите, в този който се чувства като муха е грешката. Може да е добър в някоя област, дори много добър, това в никакъв случай не означава, че околните нямат нито едно качество или не са добри в друга.
Като не иска да копае, дои, готви, реже дъски и кове пирони да не е влизала. Представям си го, като да се изисква от всеки участник. Ако не успява си е за негова сметка, като за всички. А защо е решил този или онзи да влиза си е негова работа.
Елена и аз я харесвам още от началото. Но си мисля, че прекалено се сближава с Камелия, а това няма да е в нейна полза.
Alucard, не търся нито съгласие с мен, нито ще споря на тази тема. Дъвкахме го в сезона достатъчно, то друго не се обсъждаше, още тогава бях на това мнение. Всеки е свободен да е на друго, моето ще остане това

А защо наказанието на Радо е да не е фермер за 3 седмици напред? Очаква се да остане ли? Защото, ако си тръгне сега, то няма да има никакво наказание. Трябваше да е нещо, което ще важи до дуела. Ако си тръгне, само отбора ще остане наказан заради него, а за него на практика наказание няма. Ама тя и Аксения заслужаваше (от продукцията, не от фермера) но нея пък изобщо не я санкционираха

# 490
  • Вестерос
  • Мнения: 38 362
Явно очакват да остане, да.

# 491
  • Другата България
  • Мнения: 37 733
Да направя моя прочит на епизода.
Този път ще започна от Иван /на Андрей/ - Иване, браво. Поведението ви в епизода ми хареса, убедена съм, че не е заради нас в БГ мама, но е заради зрителите, а и по дефолт надявам се не се толерира такава простащина и агресия не само към животинките, но и към хората. Има надежда значи, можело. Ама защо първо го допускате, после реагирате, вероятно съм пристрастна, но аз този индивид бих го извлякла моментално навън точно по същия начин, по който той се отнесе с едни беззащитни живи същества. В такива моменти ме е срам, че човешката раса има подобни представители, и си обяснявам все по-голямото желание на много хора за предимно контакти с животинската. Само дето наказанието му малко издиша - да не ставал фермер, евентуално, хипотетично. А защо не да е три седмици ратай например? И без алкохол....голям праз, всеки може без алкохол, защо не им взехте нещо по-съществено от алкохола, който дори не е съществен....
После, отново Гечо.
Не симпатизирам на Альона, обаче този човек когато и да си излезе, все ще е късно. Не ми пречи толкова това, че е женомразец - нека. Но ненавиждам простаците и селяндурите - не селяните, селяндурите. Чиито представител е въпросния. Не мога да си представя какво е да търпиш това....нещо 24/7.
После, Лили. Чак се чудя защо по-скоро я харесвах в нейния сезон. И нея трудно бих изтърпяла.
Стигам до вече категорично заелата позиция №1 в личната ми класация по НЕхаресване Камелия. Лицемерието никога не ми е било приоритет в такава класация, но в този случай, какъвто поне аз не помня да е имало досега, или пък много съм ѝ “набрала“, тази женица поведе безапелационно. Докато Радо дерибействаше, тя стоеше и се хилеше, и накрая се изнесе “щото ще ги глобят“. На другарския съд обаче, за същото нещо беше първа в хейта и критиките към Радо, вече пред публика. Не знам за Радо, но за нея е супер важно явно да е харесвана навън, и то не от Ангел - за него вероятно ѝ е през брекетите. От публиката, защото какво - публиката пуска СМС-и на финала, на който тя сигурно се вижда. Чак ми е енигма какво намира Елена в нея, та са все двете. Ето това ако мога след време бих питала.
Идва ред на Калин. Който за моя НЕизненада се оказва пристрастЕн и прИстрастен към....Радо! Не харесвам Калин изобщо, с това его и самочувствие от рода на “аз съм си у нас, какво знаете вие...“, но като прибавя и тази по-скоро обяснима “любов“, и Калин се реди след Камелия, Радо, Иван и т.н. в класацията ми. Която завършва с Мажена. Всичко сте казали за нея, нямам какво да допълня. Единственото, което мога да предположа е, че участието ѝ е някакъв вид “реверанс“ на Иван или Андрей към нея, лично, или на продукцията като цяло.

# 492
  • Мнения: 2 025
За Гечката си правя ето такава асоциация Grinning.  Като петел дето скача и се хвърля Laughing
Дано поне с жена си не се държи, както с жените във фермата!
Скрит текст:

# 493
  • Другата България
  • Мнения: 37 733
Много обичам някой да се държи с мен като с “муха“. Sunglasses
Наистина много, сериозна съм.
Особено когато аз, “мухата“, от “прелитане“ тук и там, и срещи с други “мухи“ съм на години разлика що се отнася до манталитет, възпитание и среда, а защо не и уважение на околните, които съм си подбрала лично заради същите и сходни качества, а не заради вероятно изгода. Казано честно аз Мажена не я знам коя е и каква е, разбрах, че отзивите за нея не са особено ласкави, че и тема тук във форума имало за това. Обаче, щом се е намърдала там някак, по някакви причини, е равноправен участник, нито е гост звезда, нито е каквато и да е друга звезда, освен залязваща такава. И ще спи където спят всички, и ще се къпе където всички, и ще яде каквото всички. Ако не иска - да се качва на сала и да си заминава при практиката.

# 494
  • при късмета
  • Мнения: 24 107
Гечо изключително много държи на жена си, ако щете вярвайте. Изобщо на цялото си семейство.
Merri_An, не мисля, че Лили всъщност е имала фенове или хора, които наистина ѝ симпатизират. В нейния сезон, стана любимка и вътре и вън, защото изхвърли Христина. Не, че после целия ѝ труд не отиде на вятъра. Аз тогава не можах да разбера защо правиха игра за отпадналите и върнаха точно нея, като по правила трябваше автоматично да върнат първия отпаднал, ама както и да е, минало отдавна

Общи условия

Активация на акаунт