За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 478
  • 738
  •   2
Отговори
# 675
  • Пловдив
  • Мнения: 1 009
пеп-4o, много ти благодаря! Помислих си го и аз, така съм пекла червени чушки, ама друго си е спец да ти го каже Wink Благодаря още веднъж!

# 676
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Една идея и от мен, аз така пуках тази година. Газов грил с чугунени скари (става на всякакъв грил с всякакви скари, просто така е най-бързо).


Даже някои поизгоряха, че не можах да ги обърна толкова бързо.
Снимка около 10-12 минути по-късно (вдясно ми е хлебчето с квас, което няма връзка, но нямам друга снимка):

# 677
  • Sofia
  • Мнения: 26 510
Могат да се пукат и в сух нагорещен тиган.

# 678
  • Мнения: 9 127
Може, но 3-4 кг са си яко висене пред котлона.

# 679
  • Sofia
  • Мнения: 26 510
...с тиган на всеки котлон ще стане по-бързо 😁

# 680
  • Пловдив
  • Мнения: 1 009
Благодаря на всички отзовали се! Аз по принцип ги правя сурови, защото ги харесвам да са хрупкави, ама ММ се е закелешил за пукани... А така и така коментираме и някаква марината да споделите? Simple Smile

# 681
  • Мнения: 6 804
Благодаря на всички отзовали се! Аз по принцип ги правя сурови, защото ги харесвам да са хрупкави, ама ММ се е закелешил за пукани... А така и така коментираме и някаква марината да споделите? Simple Smile
Виж при Пепчо. Ние сме фенове на рецептата и' за пукани чушки. Правила съм и люти, и сладки.
За рецептата пукам на сух тиган, на стария котлон и направо върху него.

# 682
  • Русе
  • Мнения: 5 232
Скрит текст:
Благодаря на всички отзовали се! Аз по принцип ги правя сурови, защото ги харесвам да са хрупкави, ама ММ се е закелешил за пукани... А така и така коментираме и някаква марината да споделите? Simple Smile

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/08/blog-post_5.html

# 683
  • София
  • Мнения: 10 950
Благодаря на всички отзовали се! Аз по принцип ги правя сурови, защото ги харесвам да са хрупкави, ама ММ се е закелешил за пукани... А така и така коментираме и някаква марината да споделите? Simple Smile

В буркани и аз ги слагам без да ги пека, само се сипват за малко в кипналата марината:

Мариновани люти чушки

А когато правя за директна консумация ги пържа. Стават ужасно вкусни: Пържени люти чушки в марината.

# 684
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Какво мога да направя с пуешка кайма? Струва ми се доста сухичка, може би шницели?

# 685
  • Мнения: 4 432
Здравейте, идвам с молба за помощ - чудя се къде бъркам?
Правих шоколадови сладки по тази рецепта:
https://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%BB%D0%B0%D0%B4
Обаче не станаха особено сполучливи - още преди да ги сложа да се пекат, така и не го докарах до тесто. До последно си остана лепкава гъста смес. Добавях още брашно, но без особена промяна. Сложих да се охлади, 2 часа по-късно си беше почти същата консистенция. Криво-лято направих топчета, пекох указаното време, даже +2 минути, но... Отвън сладките бяха изпечени, а вътре дъвкави.

По-рано съм правила, може би по друга рецепта (намирала съм ги и като "напукани сладки") и тогава тестото си стана на тесто, хубаво топче, отделено от съда и т.н. И вътре си бяха добре изпечени.

Къде греша?

# 686
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 350
https://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%BB%D0%B0%D0%B4
Отвън сладките бяха изпечени, а вътре дъвкави.
Къде греша?
Тези са си дъвкави, такъв тип са.

Какво мога да направя с пуешка кайма? Струва ми се доста сухичка, може би шницели?
Спагети болонезе, пълнени чушки, руло тип стефани, и шинцел става, малко по-диетична е иначе си е същото. Аз я вземам най-вече за да размешам с обикновена кайма, или понякога правя хамбургерчета с нея, но добавям малко яйце, брашно и мляко, понякога чушка нарязана вътре, стават много  леки.

# 687
  • Мнения: 624
Момичета, вече бланширани и почистени лидълски скариди какво да ги правя. Винаги съм взимала сурови, чистя ги и в тигана с чесън, вено и масло. А сега? Дали ще станат така?

# 688
  • Sofia
  • Мнения: 21 707
Момичета, вече бланширани и почистени лидълски скариди какво да ги правя. Винаги съм взимала сурови, чистя ги и в тигана с чесън, вено и масло. А сега? Дали ще станат така?
Бланшираните само се стоплят... и бързо. Нали вече имат желания цвят/ готови са.

# 689
  • Мнения: 624
Уф, прецакана съм.


Момичета, вече бланширани и почистени лидълски скариди какво да ги правя. Винаги съм взимала сурови, чистя ги и в тигана с чесън, вено и масло. А сега? Дали ще станат така?
Бланшираните само се стоплят... и бързо. Нали вече имат желания цвят/ готови са.

Общи условия

Активация на акаунт