Да се ОПЛАЧЕМ и да поспортуваме ... октомври

  • 79 226
  • 2 463
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 12 113
Има, има. Солен кекс с кашкавал и ким. Виж в първия пост на предишната тема.

# 46
  • Мнения: X
Измислих си наказание, Сирос. Прати ми го целия! Да се мъча, мъча, мъча с него!

# 47
  • София
  • Мнения: 9 532
19 буркана домати изкарахме.

Проектът на Пантата е почти готов. Тя в същото време е много нещастна, че не успя да ме увери колко излишно е да го прави тоз проект. Сега изрязва последни детайли, които да залепи и мрънка, че е трудно изрязването. Ако можело, аз да ги изрежа, че тя се изморила горката. Как да не я окае човек?! Trollface

# 48
  • София
  • Мнения: 2 021
Аз днес съм на вълна тиквеник. 😀
С момичетата по-рано ходихме заедно на кола маска и фризьор.
Бърди, как е по баирите?
В София днес пак е облачно и валежно.

# 49
  • Мнения: 7 219
Ей, не сте се спряли да готвите - туршии, солени кексове, скари. Засрамете се!

Миналата година правих туршия като на Уиш - зеле, моркови, карфиол, червени и зелени чушки. Харесахме я и бързо я изядохме. Утре може пак да заложа. Миналата седмица правих камби - подредих в тавата на фурната, вътре в тях сложих моркови, кервиз, сол, захар, оцет и олио. После още горещи ги затворих в буркани. Хубави станаха.

Мисте, усети ли как енджойвах и за теб? Прибрахме се преди малко. Хапнахме, пийнахме, разходихме се, като наблегнахме на първите две. Сега малко мързелуване.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 40 722
Бърд, мерси! Kissing Heart Ще искам координати на лични да имам идеи...

# 51
  • Мнения: 10 880
Аз обичам сладка туршия, та няма да давам рецепти Simple Smile

Не свърших почти нищо кажи речи, ама кот такоа.

# 52
  • Мнения: 6 276
Ули,няма да се бутаме с теб за медали,я 🤪
Марули намерих,само с това се отчетох 😂. Шефа за разлика от мен,в момента прекопава роднинска градина 😁

# 53
  • Наблизо
  • Мнения: 6 065
Здравейте!
От вчера съм с адското главоболие,едвам гледам.
Изпуснах ви доста,но съм щастлива че тази седмица свърши..
Вкъщи е дива кочина,сето хвърля навсякъде!

Фил,как е детето?

# 54
  • София
  • Мнения: 2 409
Искам да скоча от някъде. Големият Киселяк от вчера се мъчи да вдигне много температура… Днес под 37 не е падала, стигна 39.2, отпаднал, едвам седи, след нурофен сваля… до 37.2. Това бил вируса 3-4 дена температура… Много яко… Сега се надявам бебето наистина да е защитено и той да не се влоши, че пак антибиотик да трябва.

# 55
  • Мнения: 5 689
Дарих нещата на Беболина ! Майката се просълзи и каза,че детето й ще носи дрехи и обувки, които тя винаги си е мечтала да може да й купи 😢. Хем хубаво ми стана,хем се натъжих...

# 56
  • Мнения: 2 258
ММ е много сдухан, баща му е на кислород и системи, с тежка Ковид пневмония в Окръжна болница, от 5 болници са върнали линейката, преди да го приемат там, все пак.
Две години им говорихме, убеждавахме, давахме пример. Не и не. Те грипчета и преди са карали, ваксините ще ги убият. И сестра му защо да не заведе "настиналите", кашлящи деца при баба и дядо ...

Сиси, браво на теб!

Рецептата с кашкавала и аз някак съм я пропуснала, може да я пробвам тези дни с един чедър, който се чудя в какво да вложа, че не става за директно ядене.

# 57
  • Мнения: 7 686
Благодаря за темата! Hug

Сколасах да ви прочета. Честит да ни е октомври. Обичам го!!!
Скрит текст:
ДА СИ ОКТОМВРИ
Октомври е небе с безброй звезди.
Оранжеви листа. И кестени.
Октомври пише приказки. Или мълчи.
И е ужасно повече от есен...
Октомври е носталгия. Тъга.
Усмивка. Радост. Ябълки. И грозде.
Октомври, всъщност, е жена.
Която омагьосва с поглед.
Октомври е въздишка. Топъл чай.
Октомври е поле от хризантеми.
Мъглива нежност...Нежност до безкрай.
Октомври и през май живее в мене...

Caribiana




любимия намери кръчма с домашна ракия...
Simple Smile

Simple Smile Simple Smile

Боровинкова и ягодова ли? Heart Eyes


Юнакът най- накрая си призна, че няма дрехи, които да му стават и обяви, че е готов да ни съдейства при пазаруването- щото иначе аз нищо вече не му купувам без него, т.к. е почти сигурно, че няма да го облече (или защото не му харесва, или защото "нямам нужда"). Та така- на пазар до преди малко. Намазах и аз- чанта, поредна. Любов от пръв поглед. Blush
Прибрахме се в страшен порой, ММ блажено се изтегна на спалнята, а щерката дойде и го помоли да я закара до неразбрахиазкъде, че среща си била направила. Не беше много ентусиазиран, мА деЙ ще ходи- скокнА.Stuck Out Tongue
Същата тази щерка онзи ден ми обяви седемдневно предизвикателство "без захар" (плодове може), правим го заедно. Удържам трети ден вече. Sunglasses

За случката с жената и тиЙнките. Аз също бих помогнала, но не и на разглезени девойки, купуващи си боклуци и неможещи да преценят от какво да се лишат, за да имат достатъчно да платят. На човек в нужда- винаги.
Това от една страна.
От друга, си спомням, как навремето със сестра ми ни бяха пратили не помня какво за купим от сладкарницата, а ние решихме да си вземем с рестото още нещо... май и боза 6 ст беше, забравила съм тази подробност вече. Преброихме парите. Казваме какво, що- хоп 2 стотинки не стигат. 2!!! стотинки! Бяха си сума не съвсем за пренебрегване едно време! Почваме да ровим по джобовете- няма нищо. Празни, та празни. Зад нас- става вече опашка, а ние потъваме вдън земя от срам. Един младеж тогава ни даде въпросните 2 стотинки и буквално ни спаси от ужасно неудобна ситуация. Било е преди 40 години сигурно, не преувеличавам, но го помня и до днес. Както и благодарността, която все още изпитвам към него и постъпката му. Надявам се да е жив, здрав и да се радва на живота.

Вай, дано се оправи свекър ти! Стискам палци!!!

# 58
  • Мнения: 6 276
ТиЛи,моят и сам да си избере дреха,пак вероятността да си отлежава чисто нова в гардероба,е огромна! Пролетта изпразних целия му гардероб,остана нищожна купчина дрехи,които ще носи и не са омаляли.Другите едвам побрах в най-най-голямата торба от Джъмбо,и я дадох на сестра ми.Имаше безброй необличани дрехи.Скоро пак правих оборка на гардероба.Открих още чисто нови омалели 😳.Свеждам му вече облеклото до санитарния минимум,нямам намерение повече да си пилея напразно парите.
В тази връзка.Сиси, гардероб на малко дете,пълен с маркови дрехи,за мен е разхищение ✌️.На този етап е по-добре да ги влагаш за себе си.
Ваичка,дано бързо стабилизират свекъра!

# 59
  • Мнения: 7 686
Ренко, аз затова спрях да купувам.
Когато сам си избере нещата, барем си ги носи.
Имахме интересна дискусия в един магазин- за колан. Страхотен колан, кожен, за без пари.
Никой в училище не носел колан. Викам му- таман, "трендсетър" ще си, гуру Joy ... Не щя!-  щели да му се подиграват. Rolling Eyes
А има дънки и панталони, които не носи, защото са му широки и трябва колан. Не и не!!!

Общи условия

Активация на акаунт