Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 48

  • 69 223
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 8 553
velikova1, моля за рецептата за мозайката!

От ММ експериментална бърза вечеря - супа с яйчени нудли и телешко (на тънко, за да се свари при заливането с бульон). За следващо готвене мислим да пробваме с друг вид телешко и да добавим вкусове в бульона, сега тествахме техниката само и взе, че се получи.
преди заливката

и в готов вид, 30 секунди по-късно  (да бях сложила едно зелено листо за снимката, ама карай)

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 226
Мозайката е кайма, омесена като за кюфтета. Разстлах върху силиконово килимче, поръсих с грах, царевичка и варен морков, може и маслинки, завих на руло и опаковах в ленти бекон. Пекох на 180 градуса в тава с малко мазнина и вода. Към края на печенето намазах бекона с малко кетчуп.
Пилешка яхния като на баба, с чесън и сини сливи. Оживяла ми беше на сърцето и си направих, моите я омърмориха и си я хапнах с кеф сама. С пукани чушки и топли питки от мама, наздраве!






И смутито на детето, майсторка расте, да си я похваля.


# 47
  • софия
  • Мнения: 2 908
Един боб от вчера.

# 48
  • Мнения: 15 300
...
Може ли рецептата за дюлите с мед, канела и орехи? (Досега винаги цели съм ги пекла.)
Давам веднага:
Скрит текст:
Дюлите се почистват(най лесно става, ако една мъжка сила Wink ги разреже на две или четири, тогава много лесно се белят и почистват от семките. Измиват се и се режат на резенчета(по дебелички, за да останат сочни при печенето), поставят се в тавичка, поливат се с мед(количеството е според колко сладки ги предпочитате), поръсват се с канела, добавя се малко водичка и се изпичат до златист загар, ако водичката изври се добавя още малко, за да останат сочни, а и сосчето е много вкусно. Преди да са напълно готови се поръсват с натрошени орехи(обилно Wink) и се оставят орехите да се запекат, те бързо прегарят и е добре да ги наблюдавате. Десерта е вкусен както топъл, така и студен. При сервиране залейте с останалото сосче от печенето. Може да се сервират с топка сладолед или към кекс, изобщо позволяват развихряне на въображението, но и само така да се хапват са страхотен, ароматен и полезен десерт.
Мики, много се радвам, че са ви допаднали овесените палачинки. Другия път да снимаш, че да се насладя на разкошните ти снимки и аранжировка. Hug
Тайне, Честит ти твой си Wink повод.
Великова, браво на детето. Все по голяма майсторица да расте.
И накрая - момичета, всички, страхотни кулинарки сте, напълниха ми се очите с красиви и апетитни гозби и сладкиши.

От мен за вечеря една салата с бейби спанак, рукола, червен лук, чери домати, авокадо и синьо сирене с дресинг от зехтин, лимон, сол и дижонска горчица:

И много крехки и вкусни свински вратни пържоли с кост, овкусени със сол, чер пипер, малко червено вино и зехтин на грил тиган:

# 49
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 410
Бърз обяд:

доматена  супа



и кезадия, моята е силно побългарена, с овче сирене, чубрица, шарена сол, чедър

# 50
  • Мнения: X
Печени лилави картофи с пушено масло

# 51
  • При децата ми
  • Мнения: 6 044
Пълнени чушки с кайма и ориз от снощи. Друго не съм снимала.



Илан-иланг, може ли рецептата за пастетът от пилешки дробчета?

Много е вкусно в темата!

Последна редакция: вт, 04 окт 2022, 11:38 от Hrispa76

# 52
  • Мнения: 37
DzhuliB, Може ли рецептата за Ябълковия сладкиш с канела?
Скрит текст:
И аз откривам есенния сезон с любимия ябълков сладкиш с канела 🍂

# 53
  • София
  • Мнения: 15 453
Домашни спагети с масло, сирене, кашкавал и шунка.Опитах хлебопекарната да ми омеси тестото за паста и взе, че стана.

# 54
  • Мнения: 9 162
закуска



обяд




следобедна закуска

Последна редакция: вт, 04 окт 2022, 18:22 от pinko

# 55
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Повече на гладен стомах, няма да ви чета!
Получих слюноотделяне от снимката с карначетата на Пинко и ми се дояде рохко яйце.

За обяд пекох адана кебап


арабски питки на тиган


и салата от печени чушки с млечен сос

# 56
# 57
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 962
Вдъхновението днес е един пакет замразени кнедли и понеже ми се видяха много на една манджа направих две, да не ги връщам обратно във фризера. Така се получиха последните домашни тиквички с кайма, и в бавноготвещата тенджера една пилешка яхния. 


# 58
  • Мнения: 9 107
страхотна закуска, Пинко!
Вчера  сготвих за днес и утре. Курбан-чорба https://pep-4o.blogspot.com/2010/05/blog-post_647.html ,

салата от печени чушки с чесън https://pep-4o.blogspot.com/2022/10/blog-post.html ,

мариновани печени гърди на скара  https://pep-4o.blogspot.com/2018/04/blog-post_28.html и салата от спанак,

заешка супа. 

Подлучените яйца на очи са от предна вечер.

Хубав ден да ви е!

# 59
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 492
Фокача
Предястие от сирене и сушени домати

Общи условия

Активация на акаунт