Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 48

  • 69 258
  • 754
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 8 570
Тази фокача веднага си я представих отпечатана на пъзел Simple Smile Просто УАУ!

# 61
# 62
  • София
  • Мнения: 1 003
Не съм се отчитала от 100 години, но ви следя! Времето захладня и от салати предимно, преминахме на топли супички.
Турска с кайма по Mikkey ( абсолютен фаворит вкъщи)

 Арабска леща

За детето със сирене
Скрит текст:
Копривена

Едни цигари бюрек по пепчо със сирене и спанак и сирене ( много ми беше солено сиренето, нали не се изкисва, но вървяха чудесно с айрян)

# 63
  • Мнения: 1 823
Ориз с тиквички



И кебапчета

# 64
  • Мнения: 1 107
Аз това сготвих за сега, пък за после ще видиме 😁

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 537
Аз това сготвих за сега, пък за после ще видиме 😁


От около 5 часа си мечтая за шоколад...но уви нито в офиса нито около офиса има.

# 66
  • Мнения: 1 107
Аз това сготвих за сега, пък за после ще видиме 😁


От около 5 часа си мечтая за шоколад...но уви нито в офиса нито около офиса има.
Ееее, извиянвам се на дамите, които им се е прияло и са на диета или няма около тях 😁.. иначе и аз бях умряла за шоколад, а особено този е 👌🏻

# 67
  • Мнения: 304
Аз това сготвих за сега, пък за после ще видиме 😁


Откъде са закупени? Дъщеря ми е голям фен, но не ги намирам във физически магазин.

# 68
  • Мнения: 1 107
Аз това сготвих за сега, пък за после ще видиме 😁


Откъде са закупени? Дъщеря ми е голям фен, но не ги намирам във физически магазин.
От Кюстендил.. и тук рядко ги има и то в такива малки магазинчета ги намирам, само един дистрибутор ги докарва, по принцип е дистр. на дъвки ама все изважда някакви странни шоколади и не само и то на много добри цени.. мисля, че ги внасят някъде от чужбина!

# 69
  • София
  • Мнения: 15 470
Лаваш с кайма и чесново масло, но не успях да го снимам целия , защото говорех по месинджъра. И сега като онзи корейски блогър, снимам почти празна чиния.
Скрит текст:
Имаше един корейски сериал, там блогъра снимаше само празни чинии, един вид защото е било много вкусно.

# 70
  • Мнения: 1 589
Placebo7,
Mоля за рецептата за арабската леща. Червена леща е ,нали?

# 71
  • Мнения: 9 193
candy corn
има ММ шоколадите в PROmarket..около 5,75-6лв. цена

вечерята за днес сега метнах и хляба във фурната


плейтване с магданоз и джиджи биджи сос фото по късно Wink
ето и хляба ..

сядам да почивам

Последна редакция: ср, 05 окт 2022, 17:55 от pinko

# 72
  • Под сянката на разлистените кактуси
  • Мнения: 1 423
Пене с пиле и босилек, направо в Инстант пота хвърлям всичко

# 73
  • Мнения: 1 906
Много вкусен и ароматен сладкиш с моркови приготвих за десерт днес. 😋🥧🥕👩‍🍳
https://inthebeniskitchen.com/2022/10/05/%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B … 0%BE%D0%B2%D0%B8/

# 74
  • София
  • Мнения: 1 003
Placebo7,
Mоля за рецептата за арабската леща. Червена леща е ,нали?

Червена леща е, да!
Задушавам лук, морков и червена чушка в мазнина ( много често заменям олиото с кокосово масло). Като се изпари водата и остане само на мазнина слагам подправките да се позапържат-куркума, къри и кимион. Слагам лещата и водата, при готовност пасирам. В този сезон задължително настъргвам едно парченце джинджифил и скилидка чесън (противогрипен бустер Smile ) и изключвам.
 Вкъщи я ядем с много лимон и лют пипер, а дъщеря ми задължително и със сирене!

Общи условия

Активация на акаунт