На море в Турция - тема 76

  • 52 733
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 420
Преди няма месец в хотела се засякохме с приятелско семейство от Ст.Загора....платили на Емералд, договори всичко на Емералд, да отидат до Димитровград да се качват в рейса....та Албена Холидейз ги докара, викат сега на връщане не знам кой ще ни върне, сигурно Голям Тур.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 3 940
ама Емералд нямат техни собствени автобуси , те наемат. Има съвсем мънички ТА които си имат техни автобуси - тукашната Одесос има 4 ама с тях пък колкото могат.  Да не говорим , че има и една с 2 микробуса Simple Smile

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 3 770
Петерки, не разбирам как определи Емералд за най-големите за Турция? Същите, които не наемат  чартъри, нямат един собствен автобус (за цвят), ама са "големи".На мен никак не ми звучи, но ти си знаеш. Simple Smile

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Емералд наемат самолети.Факт е ,че са голям тур оператор.Имат много полети и пакети за почивка в Турция.За някои хотели цените им са доста по ниски от останалите.Много агенции работят с техни пакети.Но отношението им към клиентите е ужасно.Аз лично имам наблюдения от офиса им в Пловдив.Отиваш казваш къде искаш и колко пари си отделил и до там.Предлагат ти изпитани хотели и ако попиташ за някой друг вдигат рамене.Никакво индивидуално отношение.Но ако си набелязал хотел няма проблем.За самолетни почивки имат отлична организация но за автобусни нещо не си дават зор.Явно не им е преоритет или нямат много желаещи.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Аз пък останах с впечатление, че Тез тур са като че ли най-разпространени в Анталия, но все пак за пръв път бяхме и може и да съм се заблудила....Ние закупихме от по-малка агенция, но договорът реално беше с Тез тур. Нмям забележки относно организация и отношение. Направи ми впечатление,че на излизане от летището в Анталия имаха няколко "павилиона" и много бързо разпределяха всички по автобусите.
А Емералд и Турс клуб имам чуството,че се надпреварват по фейсбук групите да се плюят едни други...

# 35
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Петерки, не разбирам как определи Емералд за най-големите за Турция? Същите, които не наемат  чартъри, нямат един собствен автобус (за цвят), ама са "големи".На мен никак не ми звучи, но ти си знаеш. Simple Smile

По брой туристи , не брой автобуси или самолети . Има някаква класация на турагенциите , има я и някъде из нета. Лично аз предпочитам ДОРИС защото имат хубави техни автобуси , а за ЧНГ просто другите пращат само малки групи които в хотелите залепят към турски групи и празнуват по турски и въпреки всякакви мнения тук в темата , за моите разбирания твърде далеч от купон. Да не говорим , че самото разбиране за празниКа ЧНГ  е много различно там , дори на много места 1 януари си е почти обикновен нормален работен ден. Все пак нали всеки си има  предпочитания.

# 36
  • Мнения: 711
Благодаря за новата тема! Много промоционални резервации и осъществени почивки в любима Турция на всички

# 37
  • Мнения: 2 108
Благодаря за темата! Ще ви следя за хубави оферти за лято 2023 г;

# 38
  • Варна
  • Мнения: 85
Привет!
Гледаме за почивка в района на Кушадасъ. Почти се бяхме ориентирали за Аквафентъзи , но разбрахме в последния момент , че самия компекс е разделен физически и ограден . Преди бяха клубна и уърлд част и туристите можеха да ползват цялата територия , а сега клубната част- менажирана от Туй и , другата част - идея намам от кого. Та отделни гривни ... огради .. абе осакатили са го .
Та сега сме се ориентирали към Костур и Палм Уингс , Кушадасъ. Кой бихте ни препоръчали . Търсим равен терен подходящ за колички ,тъй като имаме трудно подвижен човек , градина за разходки ,...без дете сме така че аквапаркът не ни е приоритетен.
Благодаря предварително,

# 39
  • София
  • Мнения: 1 420
Привет!
Гледаме за почивка в района на Кушадасъ. Почти се бяхме ориентирали за Аквафентъзи , но разбрахме в последния момент , че самия компекс е разделен физически и ограден . Преди бяха клубна и уърлд част и туристите можеха да ползват цялата територия , а сега клубната част- менажирана от Туй и , другата част - идея намам от кого. Та отделни гривни ... огради .. абе осакатили са го .
Та сега сме се ориентирали към Костур и Палм Уингс , Кушадасъ. Кой бихте ни препоръчали . Търсим равен терен подходящ за колички ,тъй като имаме трудно подвижен човек , градина за разходки ,...без дете сме така че аквапаркът не ни е приоритетен.
Благодаря предварително,

Аз бих препоръчал близо до Аквата, мноооого по-хубав плаж и най-добрия хотел в Кушадасъ Корумар Ефесус. Малко вече не е подходящо за море, на кантар е днес ако е хубаво утре как ще е, но вие си решавате. Палм Уингс не го препоръчвам, ако имате предвид Палм Уингс, иначе другия Палм Уингс Ефесус е на същия плаж като аквата и Корумар, но плажната ивица е няма да ти разправям каква гняс е. Чел съм, че били и двата Палма с нов мениджмънт и още били като гърмяни зайци....това преди няколко месеца, може да са влезли в крак. Кущура не го знам що за стока е, чета положителни неща за него, но само го знам къде е, нищо друго.

Впрочем ако не търсите за сега, за Корумар Ефесус са излезли оферти за догодина, точно с 500 лв е по-висока цената отколкото беше на ранни за тази година.

# 40
  • Мнения: 47
Привет!
Гледаме за почивка в района на Кушадасъ. Почти се бяхме ориентирали за Аквафентъзи , но разбрахме в последния момент , че самия компекс е разделен физически и ограден . Преди бяха клубна и уърлд част и туристите можеха да ползват цялата територия , а сега клубната част- менажирана от Туй и , другата част - идея намам от кого. Та отделни гривни ... огради .. абе осакатили са го .
Та сега сме се ориентирали към Костур и Палм Уингс , Кушадасъ. Кой бихте ни препоръчали . Търсим равен терен подходящ за колички ,тъй като имаме трудно подвижен човек , градина за разходки ,...без дете сме така че аквапаркът не ни е приоритетен.
Благодаря предварително,

Аз бих препоръчал близо до Аквата, мноооого по-хубав плаж и най-добрия хотел в Кушадасъ Корумар Ефесус. Малко вече не е подходящо за море, на кантар е днес ако е хубаво утре как ще е, но вие си решавате. Палм Уингс не го препоръчвам, ако имате предвид Палм Уингс, иначе другия Палм Уингс Ефесус е на същия плаж като аквата и Корумар, но плажната ивица е няма да ти разправям каква гняс е. Чел съм, че били и двата Палма с нов мениджмънт и още били като гърмяни зайци....това преди няколко месеца, може да са влезли в крак. Кущура не го знам що за стока е, чета положителни неща за него, но само го знам къде е, нищо друго.

Впрочем ако не търсите за сега, за Корумар Ефесус са излезли оферти за догодина, точно с 500 лв е по-висока цената отколкото беше на ранни за тази година.

Valerko , до колкото си спомням ти почива в Корумар тази година. Ще споделиш ли мнението си за хотела , че вече стана време да си набелязваме хотели за лято 2023 . Ние бяхме май 2022 в  Палм Уингс Ефесус и останахме много доволни, имаше лек спад в нивото , но като чета май в доста хотели тази година е така.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 420
MaManaSaMi за мен това е топ хотела в Кушадасъ, който твърди обратното е лъжец. До преди 20-тина дни беше Севън Сийз, Корумар категорично го измести от първото място. Не с много, но го измести заради плажа и анимацията....това са слабите места на Севън Сийз, всичко друго и на двата са перфе. Макар, че анимацията май от тая година е друга, тука вече не знам. Щом жената го призна, дето все нещо намира кусур....

# 42
  • Мнения: 1 445
Преди да резервирам отново utopia world реших да се допитам за вас за още един съвет. Има ли курорт,който да е топъл в началото на септември (водата също) и да е близо (около 1,1:30 часа разстояние) до археологически местности или градове (като Демре например). Проучвам има ли как хем да сме в хубавия хотел,хем 2-3 пъти да се разходим с кола под наем,за да разгледаме.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 85
MaManaSaMi за мен това е топ хотела в Кушадасъ, който твърди обратното е лъжец. До преди 20-тина дни беше Севън Сийз, Корумар категорично го измести от първото място. Не с много, но го измести заради плажа и ичанимацията....това са слабите места на Севън Сийз, всичко друго и на двата са перфе. Макар, че анимацията май от тая година е друга, тука вече не знам. Щом жената го призна, дето все нещо намира кусур....
Мерси за отзивите. На Корумар бяхме миналата година по това време и си спомням  Октобер Бирфест ни бяха организирали на 11.10 -та тогава времето беше благосклонно и сме се къпали в морето.Та явно и аз съм по косурите, като жената . Ресторанта беше с много омазани , мръсни столове , нямаше сепаренца - мека мебел .. да седнеш та да ти е удобо на хапнеш и пийнеш , ами столчета като в столова а не ресторант
. Може пък и на мен да са ми били гнуснички и амортизирани като за  в края на сезона  .. ама знам ли Simple Smile.
Това се чудя че няма никакви скорошни отзиви за Kostur-а ..

# 44
  • Мнения: 413
Привет!
Гледаме за почивка в района на Кушадасъ. Почти се бяхме ориентирали за Аквафентъзи , но разбрахме в последния момент , че самия компекс е разделен физически и ограден . Преди бяха клубна и уърлд част и туристите можеха да ползват цялата територия , а сега клубната част- менажирана от Туй и , другата част - идея намам от кого. Та отделни гривни ... огради .. абе осакатили са го .
Та сега сме се ориентирали към Костур и Палм Уингс , Кушадасъ. Кой бихте ни препоръчали . Търсим равен терен подходящ за колички ,тъй като имаме трудно подвижен човек , градина за разходки ,...без дете сме така че аквапаркът не ни е приоритетен.
Благодаря предварително,
Първо за Кощур клуб-на мен ми е сбито,малко и разделено на две хотелче от пътя,щом ще сте с човек инвалид да знаете че плажа ще ви е много трудно достъпен или пресичате шосето или катерите стълби и минавате през пасарелката. Хубавото е че има много зеленина,градинки,дървета и алейки,но няма нищо общо ценово и ниво на обслужване примерно с Аквафентъзито и Корумар.
За Палм Уйнгс Ефесос поне за тази година мога да кажа че твърдо не си заслужава защото новите шефчета решиха че ще вдигнат цената, а същото време занижиха качеството и от там се появиха доста негативни коментари. Ние като запазвахме само ще дам пример как разликата между него и Корумар  на стая2+1беше 200лв.коетэ не си заслужава,по миналата беше около 600лв.разликата а е било в пъти по-добре от тази година.
Корумар,ех Корумар,за мен ТОП хотел в Кушадасъ догидина живот и здраве пак сме там.

Общи условия

Активация на акаунт