На море в Турция - тема 76

  • 52 748
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 422
didora сигурна ли си, че за Корумар Ефесус иде реч, да не е за Корумар, нали знаеш, че са два.

Митак днес излязоха ранните за Корумар за 23-та. Точно 500 кинта отгоре двойна стая, сравнено с ланшните ранни.

# 46
  • Мнения: 1 339
Откъде гледате оферти за Корумар Ефесус ? Може ли директно от сайта на хотела? Или има по-изгодни варианти - като чужди туроператори?

# 47
  • София
  • Мнения: 1 422
Откъде гледате оферти за Корумар Ефесус ? Може ли директно от сайта на хотела? Или има по-изгодни варианти - като чужди туроператори?

Версо. Цените обаче са баси мамата.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 85
didora сигурна ли си, че за Корумар Ефесус иде реч, да не е за Корумар, нали знаеш, че са два.

Митак днес излязоха ранните за Корумар за 23-та. Точно 500 кинта отгоре двойна стая, сравнено с ланшните ранни.
Efesus Beach and Spa Resort .. ! Сигурна съм .   
Скрит текст:
 
Не съм от хората които за да седнат на пейка .. си носят в джоба найлонова торбичка и си я постилат .. столовете бяха мръсни и мазни ...Друго, което ми липсваше беше че барът на  басейна и на входа на плажа нямаха столчета да си седнеш да си пиеш коктейлче .. а отиваш вземаш и бегом на шезлонга ... Simple Smile. Това е впечатления първата десетдневка на 2021ва.

# 49
  • Мнения: 415
Откъде гледате оферти за Корумар Ефесус ? Може ли директно от сайта на хотела? Или има по-изгодни варианти - като чужди туроператори?

Версо. Цените обаче са баси мамата.
Тези цени ако са актуални верно са ****мааата,за сравнени с тази година на ранни записвания за началото на септември  и догодина са:2+1 1730лв сега 2660лв.и 3+1 2650лв.сега 3650лв. Това са с 1000лв.отгоре за мен не е нормално,в първия случай е почти 60% повече-ба таа инфлация Cry

# 50
  • Мнения: 797
Точно и аз това исках да пиша в темата, изпратили са ми мейл от Версо - цени за Дидим и Кушадасъ, уж най-хубавите хотели, ама нашата комбинация 3ма възрастни за месец август идва по 5 500 лв за 9 нощувки с автобус както си ходим, не ми се мисли какво ще бъде в Анталия тогава, която не може да се сравнява с тези 2 курорта, дано да не съм права, ама ме хваща страх с тези цени - май ще се преориентираме, ако са с по 1000 лв отгоре.....

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Цените и в чужди сайтове са доста високи.Обадих се вчера в Онекс да питам за цени.Казаха ,че сега работят за Нова година.За почивки към ноември.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 841
Цените и в чужди сайтове са доста високи.Обадих се вчера в Онекс да питам за цени.Казаха ,че сега работят за Нова година.За почивки към ноември.
Да, Славейче, за съжаление си абослютно права.
Затова който иска да резервира самостоятелно, а не през агенция да проверява и сайтовете на хотелите, които си е набелязал, защото може там цените да са по-ниски. Неудобството е, че се плаща веднага, но пък така е по-сигурно, че резервацията ти е платена. Още повече, че има безплатни анулирания в повечето случаи до седмица две преди пътуването.
И като правим сравнения с миналата година за абсолютно едни и същи дати /случайно се получи така/, един и същи хотел- Hotel Side Star Elegance, една и съща вид стая- swim up room, и едни и същи дни престой - 7 нощувки цената, която платих сега е 1725€ срещу 1575€ от миналата година или с разлика от по само 21€ на ден по-скъпо тази година, което си е доста добре, почти никаква разлика.
Общо за 2 възрастни, от средата на юни 12 нощувки / 14 пълни дни, защото отиваме в хотелите в 9 сутринта и си тръгваме в 19 вечерта, с една междинна нощувка между тях в евтин 3 звезден градски хотел в Алания, но с отлично местоположение за разглеждане на града- Anjelıq Downtown Hotel/ в двата хотела, които желаехме платих 2500€, за същите нощувки миналата година, но вторият хотел беше различен платих със 150€ по-малко

# 53
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Цените са хвръкнали силно нагоре Клуб Мега Сарай тази година юни месец 2 възрастни 2 деца за 8 нощувки беше 1700 Е за догодина по същото време 2420 което не е реално. Отдавах скока в цените последните 8 месеца с отварянето след пандемията, но явно ще се опитат да хванат този тренд. В английски групи чета, че за топ сезон от около 5000 паунда за тази година цените скачат на 10 000 паунда за следващата година ?!?!? нямам идея как си правят сметките, но за мен ще има отлив. Аз със сигурност ще направя резервации за догодина сега, но с възможност за отказ. Надявам се, че с тези цени много хора ще се откажат и ще им се наложи да свалят преди сезона.

# 54
  • София
  • Мнения: 4 751
Здравейте! Има ли някой с впечатления или мнение за Gloria Verde в Белек? Много държим да е зелено и поддържано и все пак и плажа да е добър? В групите във фейсбук не намерих инфо от почивали..

# 55
  • София
  • Мнения: 1 841
Didu, за съжаление мисля, че надеждите ти няма да се сбъднат. За последните 15 год. откакто ходим редовно на почивки в Турция, намаление на цените не е имало, а отлив на туристи имаше краткотраен през 2015 заради отношенията на Турция с Русия. Сега обаче напливът на руснаци към Анталия е огромен. Добрите хотели в следващите месеци ще бъдат резервирани на ранни резервации и няма да има дори места.
И.И., щом Ви са в бюджета Глориите въобще не се замисляйте. Изключително висококласни хотели са и Верде и особено Серенети с големи територии, много зелени и великолепно обслужване.
Отзиви във ФБ групите няма да намерите, защото много малко българи си ги позволяват. Но можете да прочетете много отзиви в Трипадвайзър, руските форуми иии да видите клипове в Ютуб

# 56
  • Мнения: 1 652
Цените са хвръкнали силно нагоре Клуб Мега Сарай тази година юни месец 2 възрастни 2 деца за 8 нощувки беше 1700 Е за догодина по същото време 2420 което не е реално. Отдавах скока в цените последните 8 месеца с отварянето след пандемията, но явно ще се опитат да хванат този тренд. В английски групи чета, че за топ сезон от около 5000 паунда за тази година цените скачат на 10 000 паунда за следващата година ?!?!? нямам идея как си правят сметките, но за мен ще има отлив. Аз със сигурност ще направя резервации за догодина сега, но с възможност за отказ. Надявам се, че с тези цени много хора ще се откажат и ще им се наложи да свалят преди сезона.
Може пък и да има отлив при такива цени. На големите пазари (Великобритания, Германия) цената на живота също се покачва, пък заплатите не, та ще си търсят и те по-изгодни неща.
Руският пазар е огромен, в момента почиват основно в Турция, така че само те могат да напълнят цялото анталийско крайбрежие на всякакви цени.
Аз не ходя на AI, отсядаме по къщи/апартаменти и се храним поне веднъж дневно на ресторант с алкохол. Лично аз след тази година имам големи питанки за турското море догодина и може и да го пропусна след четири поредни лета там. Причини – в сравнение с миналата година цените на апартаментите във Фетие бяха по две, добре, че запазвам зимата още. Като всички тези апартаменти си стояха празни и до последно налични в букинг и т.н. Цените по ресторантите също са с поне 80% нагоре, като причината не е покачването на продуктите (в магазините продължава да не е толкова скъпо). И усещането, че всичко започва да става на конвейер, изобщо не ми допада.
Но най-сериозната причина за мен да се колебая е абсолютната лудница, в която се превръща и Олюдениз, и Фетие, и Каш дори. Имам снимки на празния плаж в Олюдениз от преди пандемията (2019 г.), сега са настроили плажни заведения и безкрайни редици чадъри. На свободната зона също е пълно с тълпи.
Празният главен площад в Каш от 2019 г. също вече е мираж.
Бяхме първо в едно селце Селимие, там още са наред нещата. Това е моята гледна точка, за AI вероятно също ще има пренаселване.

# 57
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Но най-сериозната причина за мен да се колебая е абсолютната лудница, в която се превръща и Олюдениз, и Фетие, и Каш дори. Имам снимки на празния плаж в Олюдениз от преди пандемията (2019 г.), сега са настроили плажни заведения и безкрайни редици чадъри. На свободната зона също е пълно с тълпи.
Празният главен площад в Каш от 2019 г. също вече е мираж.
Бяхме първо в едно селце Селимие, там още са наред нещата. Това е моята гледна точка, за AI вероятно също ще има пренаселване.
Тази тенденция се наблюдава не само в Турция. Въпреки кризата и поскъпването на живота, тази година сякаш народът полудя да пътува, в сравнение с преди пандемията ...

# 58
  • Мнения: 1 652
Тази тенденция се наблюдава не само в Турция. Въпреки кризата и поскъпването на живота, тази година сякаш народът полудя да пътува, в сравнение с преди пандемията ...
Моя задача е да намеря мястото, където лудите са по-малко. Grinning
Примерно, бяхме на Самос в средата на юли. Да, трудно се стига. Да, хладна вода. Но пък какъв рахат беше от към хора...
И аз ходя по навалици, но предпочитам да не са на плажа.

# 59
  • Мнения: 859
Цените са хвръкнали силно нагоре Клуб Мега Сарай тази година юни месец 2 възрастни 2 деца за 8 нощувки беше 1700 Е за догодина по същото време 2420 което не е реално. Отдавах скока в цените последните 8 месеца с отварянето след пандемията, но явно ще се опитат да хванат този тренд. В английски групи чета, че за топ сезон от около 5000 паунда за тази година цените скачат на 10 000 паунда за следващата година ?!?!? нямам идея как си правят сметките, но за мен ще има отлив. Аз със сигурност ще направя резервации за догодина сега, но с възможност за отказ. Надявам се, че с тези цени много хора ще се откажат и ще им се наложи да свалят преди сезона.
Може пък и да има отлив при такива цени. На големите пазари (Великобритания, Германия) цената на живота също се покачва, пък заплатите не, та ще си търсят и те по-изгодни неща.
Руският пазар е огромен, в момента почиват основно в Турция, така че само те могат да напълнят цялото анталийско крайбрежие на всякакви цени.
Аз не ходя на AI, отсядаме по къщи/апартаменти и се храним поне веднъж дневно на ресторант с алкохол. Лично аз след тази година имам големи питанки за турското море догодина и може и да го пропусна след четири поредни лета там. Причини – в сравнение с миналата година цените на апартаментите във Фетие бяха по две, добре, че запазвам зимата още. Като всички тези апартаменти си стояха празни и до последно налични в букинг и т.н. Цените по ресторантите също са с поне 80% нагоре, като причината не е покачването на продуктите (в магазините продължава да не е толкова скъпо). И усещането, че всичко започва да става на конвейер, изобщо не ми допада.
Но най-сериозната причина за мен да се колебая е абсолютната лудница, в която се превръща и Олюдениз, и Фетие, и Каш дори. Имам снимки на празния плаж в Олюдениз от преди пандемията (2019 г.), сега са настроили плажни заведения и безкрайни редици чадъри. На свободната зона също е пълно с тълпи.
Празният главен площад в Каш от 2019 г. също вече е мираж.
Бяхме първо в едно селце Селимие, там още са наред нещата. Това е моята гледна точка, за AI вероятно също ще има пренаселване.
Абсолютно споделям това мнение!
И отделно,че почти всичко ( включително и храните) са съобразени с английските вкусове.
Като в Англия ни беше тази година в Олудениз.
Даже и почит на кралицата отдавахме на вечерния круиз.Засега и ние,след три поредни години в този край, ще си вземем почивка .

Общи условия

Активация на акаунт