Бактерия acinetobacter lwoffii.

  • 680
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Дъщеря ми има проблем с кожата на лицето. За по-малко от две години лицето й се напълни с подкожни "топчета", пъпки, които не образуват връх и други, който са гнойни. Остават ужасни белези. Не е акте. След изследван секрет от пъпка се установи, че има бактерията acinetobacter lwoffii. Имаме антибиограма, с подходящите антибиотици, но личната лекарка отказа да назначи лечение с подходящ такъв. Твърди, че бактерията е в следствие на хормоните и възрастта / 16г./, тоест пубертет. Как може бактерия да е в следствие на пубертета?! Повече от година ходим на дерматолог, те не назначават изследвания. Пробвахме с всякакви мехлеми, но резултата е временен за 10/15 дни и пак на ново цялото лице в пъпки. Ясно ми е, че трябва антибиотик, но не ни се изписва, а без рецепта и схема няма как.  Може ли съвет как да постъпя? Може някой да се е сблъсквал с подобен казус. Знам ли?! Вече нямам идеи!
Благодаря, предварително!

# 1
  • Мнения: 10 583
Счита се за нормална флора по кожата, з това не ѝ предписват антибиотик.
Пролиферирала ли е? Какво количество е октрито?

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19747669/

По-скоро имунитета на детето да подсилите.

# 2
  • Мнения: 2 433
Направете консултация с друг дерматолог като носите изследванията. Личните лекари не са най-компетентните в това отношение, тъй че дори и да изпише АБ, не е сигурно, че схемата ще е подходяща.
Ако сте от София - мога да Ви препоръчам моята лекарка от Кожно-венерическия център.

# 3
  • Мнения: 2
Да, бих желала да споделите име на дерматоложката ви и как да я открия! Благодаря!

# 4
  • Мнения: 2 433
Д-е Кристина Рачева, Кожно-венерочески център към 29 ДКЦ. Може както платено, така и със зелен талон от ЛЛ (не направление) за кожно-венерическия диспансер.

http://derma-sofia.org/wordpress/

С две ръце препоръчвам, пациентка съм и от години за всякакви кожни проблеми, както и цялото ми семейство.
Харесва ми, че е много позитивна и никога не изписва някаква тежка артилерия, а винаги се стреми лечението да е най-щадящо.
В момента мъжът ми се лекува при нея, той пък има гнойни пъпки на скалпа, от които му пада косата 😮💨. Но тъй като при него са единични е преценила, че засега няма нужда от АБ, а ги третираме само локално и вече има резултат, но истината е, че такива бактериални инфекции са много упорити и бавно минават. Затова трябва постоянство в лечението.
Успех и се надявам, че ще разрешите проблема скоро, защото особено за дете в пубертета това е много мъчително състояние.

# 5
  • Мнения: 236
Знам, че се кожните проблеми на лицето се лекуват и с хормонални препарати. Може би да отидете и при детски АГ.

Общи условия

Активация на акаунт