Има ли срамна работа?

  • 17 490
  • 485
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: X
Попринцип няма как да махнат всички касиерки в хранителния магазин. Един от основните проблеми е кеша, в България масово хората са с кеш. Няма как да си в сивата икономика и да си получаваш всичките пари по банкова сметка. А на такава каса се плаща само с карта. Пенсионерите имат друга схема - те си теглят пенсията на банкомата наведнъж. Около нас на 5-10 число банкоматите са празни. На ДСК опашка 10 човека на банкомата.

Тези клиенти няма как да не бъдат обслужени, защото магазинът ще губи. Затова е приемливо да се намалят касиерките и на мястото на тези каси да сложат такива на самообслужване.

# 466
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Еми след фалирането на една определена банка (за което и до този момент няма осъдени и то в новото хилядолетие и в европейския съюз) как хората да имат доверие в банковата система?

# 467
  • Мнения: 2 979
Един от основните проблеми е кеша, в България масово хората са с кеш.
Не е вярно, в Кауфланд половината каси на самообслужване могат да работят с кеш. И служители, които да помагат пак има, но е 1 човек на 10 каси, които 10 каси заемат мястото на 2 от нормалните. А кражбите нямат общо, защото касиерките стоящи на касата не гледат кой какво си пъха по джобовете докато е между рафтовете.

Много ми е странно как отказвате да приемете нещо, особено с вашите претенции - работодателят също търси най-евтиния вариант. Ако това е машинка за самообслужване - ще сложи такава. За да не слага, значи има причина и тя обикновено е по-различна от желание да прави мръсно на принцовете и принцесите.
Добре де експертката по всичко, която си призна в друга тема че едва месец и половина е работила изцяло на светло, кажи как така до преди 2 години каситее на самообслужване са били крайно не рентабилни, пък сега всички големи ги въвеждат? Какво се промени? Някаква магия ли се случи изведнъж?

# 468
  • Мнения: 15 303
Не разбрах какво общо имат касите с конкретно моята работа на светло. Нито съм твърдяла, че не ги слагат само заради нерентабилност. И интересно как десетте години отпреди няколко мнения станаха две години. Това всичкото за целта на повествованието и проявление на анимата ли?
В големите вериги касиерките си гледат касите. За кражби следи охраната.
Кешът лесно се вкарва в карта, наслагаха банкомати с такава опция.

# 469
  • Мнения: X
Един от основните проблеми е кеша, в България масово хората са с кеш.
Не е вярно, в Кауфланд половината каси на самообслужване могат да работят с кеш. И служители, които да помагат пак има, но е 1 човек на 10 каси, които 10 каси заемат мястото на 2 от нормалните. А кражбите нямат общо, защото касиерките стоящи на касата не гледат кой какво си пъха по джобовете докато е между рафтовете.


Може, в Кауфланд не съм пазарувала, в Била знам, че може единствено с карта.

Във Фантастико си гледат и касиерките. Някои от тях освен на каса, зареждат и щандове. Когато се събере опашка, отварят каса. И следят дали се краде, мен са ме карали да отварям една торба, с която бях влязла, защото нямаше свободна клетка за да я оставя. Бях си купила готвено от една кръчма.
Виждала съм касиерките да проверяват и други хора.

# 470
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
В големите магазини е пълно с цивилна охрана. Докато работех в офис на оператор, магазина ни беше shop in shop точно в Кауфланд - непрекъснато вътре има поне 12-15 човека цивилки и още 1-2 на камерите и 1 на касите. А терминал на самообслужване само с карта аз поне не съм виждала, но приемам, че може и да има. В А1 още като бяха Мтел имаше такива терминали за плащане на сметки и си приемаха и кеш, и карта. Сега където и да съм ползвала такъв, пак винаги е имало и двете опции.

# 471
  • Мнения: X
В големите магазини е пълно с цивилна охрана. Докато работех в офис на оператор, магазина ни беше shop in shop точно в Кауфланд - непрекъснато вътре има поне 12-15 човека цивилки и още 1-2 на камерите и 1 на касите. А терминал на самообслужване само с карта аз поне не съм виждала, но приемам, че може и да има. В А1 още като бяха Мтел имаше такива терминали за плащане на сметки и си приемаха и кеш, и карта. Сега където и да съм ползвала такъв, пак винаги е имало и двете опции.

Супер, ако е така. Аз пазарувам в малък брой магазини и не съм запозната с повечето вериги. А щом има и двете опции- кеш и карта, тогава лелите още повече се обезсмислят.

# 472
  • Мнения: 2 979
Нещо не ми се вързва сметката има 15 човека "тайна охрана" едновременно. То в много супермаркети това е цялата смяна. Ама пак няма много общо с коментираната автоматизация.

Не разбрах какво общо имат касите с конкретно моята работа на светло. Нито съм твърдяла, че не ги слагат само заради нерентабилност. И интересно как десетте години отпреди няколко мнения станаха две години. Това всичкото за целта на повествованието и проявление на анимата ли?
Ами чети малко преди да пишеш.
Преди 2 години горе-долу почнаха големите вериги да слагат каси на самообслужване, а като работеща технология ги има в България от над 10 години. Тоест преди 10 години е имало кой да ги внася и поддържа в България и хората са св справяли достатъчно с тях за да ги поръча и инсталира някой и да работят в продължение на месеци. И все пак по някаква причина бяха премахнати. Според мен е заради общественият и политически натиск да се поддържат и развиват основно нискоквалифицираните професии в България. Ти писа как въобще не било така, ама някак алтернативно обяснение не даваш. Икономически неизгодно било, ама сега явно някак е станало изгодно. Как?
А общото конкретно с твоята работа е, че се имаш за големия експерт по всичко и подхвърляш подигравателно за принцове и принцеси, ама някак си заседнала на зле платени позиции в сивия сектор и някак все по позиции на сиво кандидатстваш. Ама то защото света е крив, ти си си безпогрешна експертка по всичко, т'ва е ясно.

# 473
  • Мнения: 12 950
Жерами, по повод на нашия "нАучен диспут" за средната класа до никъде няма да стигнем, защото, както ти много точно отбеляза, зависи от определението на средна класа. Ето ти едно определение, което се смята за меродавно: хората, на които им остава поне 1/3, след като са платили за храна и наем / жилище. Ето ти друго определение: хората, които взимат между 4 и 10 долара на ден.
Аз в моето твърдение ползвах трето определение: че като се отхвърлят горните 20% богати и долните 20% бедни, всичко, което остава, е средна класа.
Ти също даде няколко определения.
След като няма едно общопризнато определение, значи и всякакъв спор е безсмислен.

Започнах да се чудя какво се забихме с теб в тази средна класа и какво отношение има към това, дали има срамна работа...
Моето мнение си остава, че да си непочтен е срамно, а ако работиш добросъвестно и в рамките на закона, значи не е срамно, каквото и да правиш. Пък ако ще да работиш като "лелка" в метрото. Тя не е виновна, че някой е готов да плаща за безсмислен труд.

# 474
  • София
  • Мнения: 1 035
Срамна работа има, но тази, която вършим ние, никога не е такава /смята се, че това са думи на П. Коелю/.

# 475
  • Мнения: 781
Има срамна работа.
Когато съвсем съзнателно вредиш на други с нея, пробутваш им, натрапваш им, задължаваш ги, манипулираш ги, лъжеш ги да купуват стоки и услуги, или да вършат гореспоменатите вредни дейности, с цел личното ти финансово облагодетелстване и кариерно израстване.
Не е срамно да метеш улиците и да чистиш тоалетните.

# 476
  • Мнения: 5 174
Точно.За мен работещите в офисите на мобилните оператори, са най- големите некадърници, които не стават за нищо друго, боклуци и измет отвсякъде, че и нагли и нахални.Като ги чуя, че зарибяват някой възрастен и се намесят и им разваля сделката започват да се карат.Не стига,че виновни, ами и нагли.

# 477
  • Мнения: 17 416
Има срамна работа.
Когато съвсем съзнателно вредиш на други с нея, пробутваш им, натрапваш им, задължаваш ги, манипулираш ги, лъжеш ги да купуват стоки и услуги, или да вършат гореспоменатите вредни дейности, с цел личното ти финансово облагодетелстване и кариерно израстване.
Не е срамно да метеш улиците и да чистиш тоалетните.

Всички търговски представители, ПР  и рекламодатели да вървят да се срамуват в ъгъла. Направо да се скрият!  Доло маркетинга, да живей уста-ухото.

# 478
  • Мнения: 5 174
Има разлика между наглост, нахалство и маркетинг. Като се лепнат като кърлежи и да съм имала намерение да купя и се отказвам.

# 479
  • Мнения: 20 442
Ейч арки и ари грам не понасям, мазнеят ми. Не бих работила подобно нещо.
Не казвам, че е срамно. Мазно е.

Общи условия

Активация на акаунт