Любители на котки - Тема 177

  • 24 765
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 299
Таня, благодарим и ние със Сина за новата тема. Ето и дължимия данък

# 46
  • Мнения: 4 354
МоЙте хора си имали причина да седят цяла нощ долу.4 забравени на плота пауча.Направили са си купон и мога да ги похваля,че освен отворени и накъсани пакети,няма една капка пауч.Всичко е обрано и днес са на диета.

# 47
  • Мнения: 9 873
От една порода са с моите. Наскоро си бяха отворили кухнята докато ме няма, съответно - един пакет лакомства + 20 нагризани котешки пръчки Grinning

# 48
  • Мнения: 34
Здравейте, до колко градуса е нормално да е температурата в стаята през нощта? Мъжки британец на 1 год е. За минимални градуси се интересувам. Благодаря!

# 49
  • Мнения: 7
Оскар обича да обикаля по прозорците

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 440
От една порода са с моите. Наскоро си бяха отворили кухнята докато ме няма, съответно - един пакет лакомства + 20 нагризани котешки пръчки Grinning
Моите пробиха дупка в чувала с кучешката храна. Joy

# 51
  • Мнения: 4 057
Оскар обича да обикаля по прозорците

А сигурно ли е, че е "той"? Няма ли три цвята - т.е. Оскарина? Simple Smile

# 52
  • Мнения: 10 691
Плюсвам се и аз в новата тема , но не с хубаво 😑. С детето си имаме малко ( повече ) улични котчици които храним. Вчера едно от бебенца беше с притворени очички. Него не мога да хвана , но това което идва при мен , от днес е също със същия проблем . Една жена им промива очите с лайка , но не мисля , че ще се оправят само с това. . По очите му има жълто- зеленикаво , но не се вижда. Какво може да е и дали е заразно ( май да ) щом вчера му нямаше нищо .. ?
Вирус. Заразно е за котките, да. Само с лайка няма да стане. Трябва антибиотик - тобрамицин (Тобракулин във вет. аптеките). За съжаление няма гаранция, че и с антибиотика ще се оправят очите. Може да са сериозно засегнати. Но ако трябва да почнеш от някъде, то е с капки Тобркулин. По 2-3 пъти на ден за тези мъници. Да не слагаш тобрадекс (или други с дексаметазон), само чист антибиотик. Вет може да ти препоръча и противовирусен мехлем за очи. Обърни внимание и на лапите им. Сигурно и те са омазани в секрет и мръсотия. И тях трябва да почистиш, защото си търкат постоянно очите и вкарват отново микроби с лапите.

На Sibil1987 тигърчето според мен също е за капки.

Последна редакция: ср, 05 окт 2022, 09:06 от amy_nka

# 53
  • София
  • Мнения: 39 833
Здравейте, до колко градуса е нормално да е температурата в стаята през нощта? Мъжки британец на 1 год е. За минимални градуси се интересувам. Благодаря!
Бъди спокойна няма да му е студено. Ако му е студено ще дойде на топло Simple Smile
Моето старче винаги спеше завит, под одеялото ми. Станеше ли септември през деня се мушкаше под блузата ми. И си спеше блажено, а аз ходех като бременна в 9ти месец.

Снощи изведнъж ме втресе зверски, имах 37 гр. температура. ММ ме зави със зимна завивка. Аш и Оникс и двамата бяха при мен. Като Оникс ми спеше прав на краката.
След 15 мин бях кукуряк.

Ще трябва да се разходя до кварталните зоомагазини. Изядоха всички консерви и мрънкат. Поръчкта от Зооплюс се обработва и няма да пристигне скоро.

# 54
  • Мнения: 495
Малко късно съм прочела .. Наложи се да купя Тобрадекс,  а ми предложиха Тобрин вместо Тобрадекс , но отказах. Трябваше да купя 2 броя , защото за съжаление срещнах още едно малко коте със същия проблем , а едните капки ги дадох на жената която гледа другите котенца. Обаче там са 20+ котки ( големи и малки ), как да предпазя останалите , не мога да капя на всички. Едното от трите малки , няма проблем, но се зачудих дали да не капя и на него 🤔. Иначе сутринта капнах на двете с проблемите ( хванах и това което бягаше )Общо взето ми дойде до гуша , как все такива случаи ми се падат 😓. А щом е и заразно , какво да правя с мойте вкъщи ?

Последна редакция: ср, 05 окт 2022, 13:43 от AК47

# 55
  • София
  • Мнения: 39 833
А щом е и заразно , какво да правя с мойте вкъщи ?
Ти едва ли можеш да им предадеш нещо.
Големите не хванаха нищо от Дейзи. Аз си мислех превантивно и на тях да капя капки.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Домашните са ваксинирани срещу някои вирусни инфекции,а и май по-подтатливи са малките са съжаление.

Ох,открадна ми сърцето една черничка дистанцирана котчица,която храня.
Ами като моята Сузанка е,не дава да я пипат,не е общителна,но когато огладнее ми се обажда.

Но у нас може да приберем евентуално някоя от бабините котки.

Бялата гад да вземе да се шмугне в кухнята,излязла съм и не съм видяла,че е там.Чувам крясъци и псувни от баща ми-Харко се качил на масата в кухнята,ровел в гроздето и доматите...
Нищо не са му направили,но сега е по-нисък от тревата,по-тих от водата,явно от виковете се стресна.Поспорихме с дядо му здраво...и така.И сега наказан да не влиза в кухнята.
Иначе на моменти дядо му много му се радва,казва му "Мурджо" и "Иванчо" и си го гали.
Ама си е особен човек.

# 57
  • София
  • Мнения: 12 263
Поздрави и от Шепичка и Страх, отдавна не съм ги показвала и то заедно Simple Smile

# 58
  • Бургас/София
  • Мнения: 310
Да се запишем в новата тема.
Виж нямам нито един кариес Joy

# 59
  • Мнения: 636
Будиста ( Буда)

и Сумиста ( Марси)

Общи условия

Активация на акаунт