Instant Pot - тема 3 - мнения, рецепти и съвети

  • 45 667
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 4 011
Аз пък изобщо не ги забелязах тези удивителни ...

# 676
  • Мнения: 137
Рецептата за тиквичките, дадена по-горе се получи чудесно.Благодаря.

Някой, правил ли е алабаш на instant pot-а и по каква рецепта?

# 677
  • Мнения: 12 241
Алабаш стържа с моркови на салата.

# 678
  • Мнения: 137
По-скоро, искам да е като пържени картофи, но да е алабаш?
Получава ли се изобщо?

# 679
  • Мнения: 12 241
Прекалено е воднист, за да стане. Лично мнение.

# 680
  • Sofia
  • Мнения: 1 066
Правила съм ряпа на фурна, защо да не стане алабаш?
А и едно време, когато е нямало картофи, са готвели алабаш и ряпа.

# 681
  • Мнения: 7 175
Алабаша немците слагат в много салати, но също и в мног овегетариански рецепти като вегетариански шнитцел от алабаш и т.н. Нещо като паниран карфиол. Иначе на супа, задушен ... зеленчук .
Знам че темата не е за уредите нинджа, но знае ли някой кой артикул на амазон е резервната тенджера. Че хвърлих моята резервна , беше станала на нищо и сега жонглирам с една. Намирам всякакви приставки, но не разбирам кое точно е резервната тенджера.

Последна редакция: пт, 14 юли 2023, 10:03 от bella-ciao

# 682
  • Мнения: 137
Аз го пробвах, на програма Air Fryer, около 20-ина минутки с много малко мазнина.
Не ми хареса как стана, нищо общо с картофи.
Повече няма да повторя Simple Smile

# 683
  • Berlin
  • Мнения: 11 340
Аз го хрупам суров. По принцип за фрайъра препоръчват картофите да се накиснат в студена вода, после хубаво да се изсушат и тогава да се готвят. За алабаша може да се проба тази стратегия, макар че той не е starch зеленчук и има повече водно съдържание сигурно. Няма как да стане като картоф. То и картофът на фрайър не става като пържен на тиган.

# 684
  • Мнения: 2 326
На кое казвате алабаш?

# 685
# 686
  • Мнения: 4 011
Аз го правих на фурна не ми минава за картоф и това си е ..

# 687
  • Мнения: 7 175
Днес в едно списание гледах рецепта за огретен. Не съм пробвала, но би могло да е успешно.

# 688
  • Мнения: 2 059
Здравейте,
Изчетох цялата тема , защото съм се ориентирала към закупуването на instant pot , модела pro . Надявам се да ми влезе в употреба и да не се привърне в поредния излишен уред вкъщи.Работя много и ми е голям проблем готвенето за две деца , дано одобрят рецептите , че са малко капризни.Имам питане за решетката, за готвене на две нива- тя отделно ли се закупува , не я видях като част от комплекта.

# 689
  • София
  • Мнения: 318
Вие какво смятате да готвите на две нива?Пише ,че включва Решетка за готвене на пара и допълнителен уплътнителен пръстен. Всичко друго може да си купите от официалния сайт или от друго място стига да е устойчиво на топлина и ако намерите подходящ размер. Зависи и какъв размер на мултикукъра сте избрали и какво предпочитате да готвите.Аз рядко готвя на две нива. Разгледайте и комбинираните-преди седмица имаше намаления на официалния сайт.

Последна редакция: сб, 22 юли 2023, 18:10 от Veselina04

Общи условия

Активация на акаунт