Етажна собственост – такава, каквато си я направим. Тема № 10

  • 25 929
  • 868
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 6 288
zazu1, за съжаление профитата са повечето мърлячи, няма да изпипват нещата и може да Ви вкарат в проблеми, че и да Ви осъдят ЕС. Освен това онези ако се запънат и профитата знаят, че са адвокати/юристи, няма въобще да ги закачат и ще загубите хем такси за услуга, която е некачествена, хем съдебни разноски, хем вноските на юристите - тройни загуби. В много неприятна ситуация сте, абсолютно Ви разбирам.

# 841
  • София
  • Мнения: 9 110
Ами то горе-долу така се получи със сегашния "професионален" - те са в пълен шах - не смеят да издадат касата и не смеят да си прекратят договора. Общо взето не знаят какво да правят и чакат просто да изтече.

# 842
  • Мнения: 68 629
Хм...да не би тази война на колегите юристи да е насочина срещу профито? Не срещу вас съседите...да искат да изгонят профито...така ми изглежда на мен.

Добре де, вие не си ли говорите? Вмисто да хвърляме боб, защо не ги попитате на прост съседски и човешки език?? Нали човеците по това се различаваме от животните..по това че можем да разговяряме ???

# 843
  • София
  • Мнения: 9 110
Не е. Върви си от години. Професионалният е от скоро.
Ако можеше да си говорим и имаха желание човешки да се разберат, щяхме да сме го направили досега.
Както и да е, да не ви занимавам. Явно друг професионален надали ще успее да ни свърши работа при тази ситуация.

# 844
  • Мнения: 68 629
Ако искате да ги надцакате, вземете си адвокат при свикване на събранието и оформяне на протокола от него...той ще ви преведе през процедурите на закона.

А в съда падат ли ви решенията, които те са обжалвали?

# 845
  • Мнения: 685
Здравейте, интересувам се има ли официален начин да се изискат документи от домоуправителя? Става въпрос за договор за почистване на общите чисти, който почти никой от съседите не е видял. Въпросният домоуправител направи събрание по време на коледните празници, когато повечето съседи бяха извън София. Събра си приближените 5 апартамента (от 20 общо) и си избраха кой и за какви пари да чисти. Сега другите съседи искаме да видим какъв договор е подписан, но такъв не ни се предоставя.

# 846
  • Мнения: 68 629
Протокола от събранието трябва да е бил поставен на видно място след събранието, за запознаване, и обжалване съответно. Искайте ги писмено-по имейл, с писмо с куриер който да вземе вх.номер, или по поща с обратна разписка. Най-добре и с трите варианта едновременно. Не и устно!

# 847
  • Мнения: 685
Т.е. може да изискаме да видим протокола, а не самия договор?

# 848
  • Мнения: 68 629
Ми договора могат да кажат търговска тайна, ала бала..не знам.
В протокола ще пише за каква сума се съгласявате да е почистването, на апартамент, или общо за входа. Би трябвало поне.
Задължително е този протокол да бъде сведен до знанието на всички!!
Чрез залепяне на входа, чрез мейли...

# 849
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
Т.е. може да изискаме да видим протокола, а не самия договор?

мисля, че имаше изискване събранието да не се прави на и около празници, но може да са го изменили.

вижте дали са спазили изискването за провеждане при липса кворум (по думите ви  - не) - отложили ли  са го с един час, а след това с един ден.



протоколът и решенията тряба да са поставени на видно място (7)

# 850
  • Мнения: 1 324
Здравейте, наскоро ми направи впечатление, че на месец плащане 326 лева такса за поддръжка на асансьор. Блока е ново строителство( на 10 етажа) , с два големи асансьора на KONE. Искам да отбележа, че тока за асансьора е извън тези 326 лева. Същи така, тази сума е фиксирана. В сайта на KONE намерих няколко пакета, като по фактура - нашият е CAREStandart.

Все пак на мен тази сума наистина ми се вижда много висока. Прикачвам и файла какво включва тази сума.

Някой има ли опит с таксите за подръжка на асансьорите на KONE? Какво мислите?

Нашите асансьори би трябвало да са все още в гаранция...

# 851
  • Мнения: 6 288
За мен е скандално! Реално за тези пари има кол център и гаранция, че ако някой заседне ще го освободят до 1 час или ще дойдат да ремонтират до 4 часа, да ама самите услуги ще си ги платите...
Цената за 2-та или на брой е?

# 852
  • Мнения: 68 629
Мисля че може да си избирате фирмаТА за поддръжка.
По наредба е задължително само да има такава фирма.
На сайта на ИАТН може да се видят фирмите по региони, звъните , питате за цена на абонамент, избирате и сключвате договор . Това е редът.

# 853
  • Мнения: 685
протоколът и решенията тряба да са поставени на видно място (7)
Протокол има, но в него не са описани условията по договора, само кой и за колко ще чисти. Примерно: Пенка ще чисти 5 етажа за 150лв на месец, плюс още за допълнителни услуги. И така се оказва, че никой не знае кога чисти Пенка, по колко пъти чисти Пенка и какво покриват тези 150лв. Миналият месец е получила и бонус 50лв за допълнителни услуги. Единственото което знаем със сигурност, е че Пенка е роднина домоуправителя. Simple Smile

# 854
  • Мнения: 11 594
Мисля че може да си избирате фирмаТА за поддръжка.
По наредба е задължително само да има такава фирма.
На сайта на ИАТН може да се видят фирмите по региони, звъните , питате за цена на абонамент, избирате и сключвате договор . Това е редът.
По наредба наистина може и да е така, но асансьорите са гаранционни и тук идва въпросът кой е оторизиран да извършва гаранционната поддъжка и изобщо има ли такъв извън фирмата производител/официален представител. Малко е по-засукан проблемът, защото може и никоя фирма да не иска да влиза в конфронтация с официалния представител докато асансьорът е в гаранция и изобщо какво става с гаранцията, ако минат на друга фирма за поддръжка.... Малко като при лекарите-пазят си гърба.

Общи условия

Активация на акаунт