Етажна собственост – такава, каквато си я направим. Тема № 10

  • 25 774
  • 868
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 365
Благодаря, разбира се, че ще отида, в общината имало консултанти, но нали всичко изисква време, дори ще попитам за фирма която направо да подготви документите, ако не се съгласи някой комшия, че аз за събирането на пари не смогвам, камо ли за друго. Още повече, че се съмнявам искрено, че ще стане нещо, като знам колко пенсионери и криви съседи които и сега не са дали и стотинка за фонд Ремонт.

# 421
  • София
  • Мнения: 654
Нали вече не са задължителни техническите паспорти или за санирането си трябват ?!
И защо в нотариалните актове за панелни апартаменти (един над друг) пише различни ид. ч. ?!

# 422
  • Мнения: 68 349
За саниране трябват.
При основен ремонт, реконструкция и др., за които се вади разрешение за строеж- също трябва паспорт.
За сега отпадна и не са задължителни за останалите случаи.

# 423
  • София
  • Мнения: 3 626
Идеалните части са различни за еднакви апартаменти, защото зависят от етажност, осветеност и т.н. Обикновено вторите и третите етажи са с най-големи ид. части. Първи и последен с най-малки.

# 424
  • Русе
  • Мнения: 5 339
И по същата причина средните етажи са с най-високи цени при продажба.

# 425
  • Мнения: 68 349
В събота ще имаме събрание, разлепила съм поканата отдавна.
Съседката от последният етаж дава зор за покрива.
За сряда имам среща с препоръчана ми фирма - да дойдат да огледат покрива и да дадат оферта.
По телефона казаха само цената за труд - 60 лева на квадратен метър. Материалите отделно.

С парите сме доникъде...каквото сме събрали, инфлацията го изяде.
Ще вдигаме евентуално таксата. За покрива не знам какво ще се реши, как ще се събират парите...смятам, смятам...много пари ще трябват. Смятам по хиляда лева на апартамент ако събираме накуп, само за труд на майсторите ще съберем. Материалите нямам идея колко ще са...ММ казва че може да съдейства да ги купим с отстъпка, но пък ми трябват количества - трябва за това да питам и фирмата.

Много лошо с това поскъпване на цени за труд и материали, с тази инфлация Neutral Face

# 426
  • Мнения: 6 528
Идеалните части са различни за еднакви апартаменти, защото зависят от етажност, осветеност и т.н. Обикновено вторите и третите етажи са с най-големи ид. части. Първи и последен с най-малки.

Затова се чудя, защо "професионалният ни домоуправител" събира пари за каса по квадратура. Писахме къде ли не, питахме го - едно и също било

# 427
  • София
  • Мнения: 4 892
Без да твърдя, че имам достатъчно за да съм напълно сигурен, но от това, което имам стигам до извода, че при еднакви апартаменти в стари сгради има по-голяма разлика в % общи части, отколкото в панелите.
Разбира се, буквата на закона трябва да спазена навсякъде, но и не бих се занимавал ако имам 5.61%, а този над мен 5.63% и плащане еднакво.
При нас всички едностайни плащат еднакво за ФР независимо от етажа и общите части. Аналогично за дву- и тристайни.
Не си заслужават разправиите.

# 428
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 723
И при нас е така....едностайните плащат едно, двустайните друго и тристайните-трето. Няма как гарсониерите да плащат, като тристайните, примерно. Щото и данъкът е различен и данъчната оценка също! % ид.части са различни! Всеки по равно може по соц.време, но пък на събрание може да решите всички по равно!

# 429
  • Мнения: 68 349
И при нас е така....едностайните плащат едно, двустайните друго и тристайните-трето. Няма как гарсониерите да плащат, като тристайните, примерно. Щото и данъкът е различен и данъчната оценка също! % ид.части са различни! Всеки по равно може по соц.време, но пък на събрание може да решите всички по равно!

За друго говорят...че две гарсониери плащат различно.

# 430
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Ако някой е касиер, имам въпрос, но предпочитам на лично съобщение.

# 431
  • Мнения: 68 349
Ако някой е касиер, имам въпрос, но предпочитам на лично съобщение.

Не, нищо не ми плащат Joy

# 432
  • Мнения: 3 495
Ей на това много се дразня. Аз не съм касиер. На всяко събрание повдигам въпросът със заплащането на касиера и всички мълчат. Не е редно, не става дума за големи суми, но трябва нещо да получи. Събира пари, обработва, съхранява, плаща, отчита, работа си е.

# 433
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Не е за възнаграждението въпроса Simple Smile.
А как да планувам месечни вноски в ненаселена сграда. Кой ремонтира, кой си е купил имот за инвестиция, ей такива работи. Като начало ще деля реални разходи, на реално които са казали, че ще си ползват имота. Май няма как друго яче да бъде?!
Идеята е да има най-малко недоволни .

# 434
  • Бургас
  • Мнения: 6 172
При нас е символично.Относно р/ди само на живущи, ФР  и разни други странични разходи на всички.

Общи условия

Активация на акаунт