Университети в Германия и други държави с немски език- тема 19

  • 52 230
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 229
Да, за GameLabs беше. Били са няколко човека на интервюто. Не знам гледат ли диплома, матури. Дипломата му ще е 5.92, за матурите се надявам утре да се разбере. Той държа профилирана математика, с те едва ли знаят, че си е по-сложно. Благодаря за пожеланията. Още един месец ще е в неизвестност. Отказахме общежитие в Енсхеде, защото договора беше за цялата сума от 5000 евра. После ще трябва да намеря квартира за три седмици
 Не ми се мисли как.

# 736
  • Мнения: 229

Не мога да се ориентирам за избор на университет. Води се TH Technology and Arts, а в списъкът има подобно, но не еднакво заглавие
 Знам си, че трябва набора да се събуди, но исках да разгледам.

# 737
  • София
  • Мнения: 18 043
Всичките  наименования по-горе, почващи с ТН, са към  същия приложен университет в Кьолн, просто са различни негови кампуси. Трябва да знаете  съответната специалност в кой кампус се изучава.
https://www.th-koeln.de/hochschule/standorte_3914.php

Последна редакция: чт, 08 юни 2023, 09:30 от пенсионирана русалка

# 738
  • Мнения: 229

Много благодаря Русалке. Взимам Place of study и това е за избраната специалност. Не очаквахме да го извикат за интервю, защото всичко си прави сам и не успях да намеря човек, който да го консутлтира- да прегледа и коригира нещата.

# 739
  • София
  • Мнения: 18 043
Успех! Simple Smile

ПП Стискам палци днес да излязат и резултатите на ДЗИ, знам колко стресиращо е за тези, за които матурите са от съществено значение за приема. Heart

# 740
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Maitrix, успех!!!

# 741
  • Мнения: 5 353
Maitrix, точно както го е обяснила Русалка е- това е факултет към технически университет Кьолн. Не мисля че дипломата би имала значение , тук решаващи  са изпита по способности  и интервюто.
 Той щом е минал изпита му остава още малко.  При моя син, макар и в Нидерландия , интервюто беше проформа - явно резултатите от изпитния процес са били достатъчни . По време на интервюто са го питали общо неща от рода на - готов ли си да живееш и учиш в друга държава , каква книга четеш сега, и са го карали да разсъждава върху моториката на някаква игра.
Стискам силно палци!!

# 742
  • Мнения: 229
От вашите уста в божиите уши. Докато не се види края на юли няма да се надявам. Вярвам, че и други университети ще дадат същото като обучение, но той това си е харесал. Благодарение на G.D
Видях поста и му показах университета.

# 743
  • Мнения: 43
Здравейте група. Искам да попитам има ли някой които учил или учи физика в Германия или Австрия?

# 744
  • Мнения: 229
Пак съм аз. Агентката е казала, че се дава нот. Заверено копие на заклет преводач и после посолство. Това с посолството може ли да се провери, дали е нужно? За всеки университет различно ли е изискването с/ без посолство? И механизма е + носим в посолството директно или трябва да се записва час?

# 745
  • Варна
  • Мнения: 816
Просто дайте на преводаческа фирма да свърши цялата работа. Ще преведат, заверят всичко. Евентуално ако ви трябват повече копия на дипломата вие може сами да си направите  копия и заверите, но ако сте в София, Варна.

# 746
  • Мнения: 229
На едни 200 км сме от София, но ще намеря фирма, която да свърши всичко. Благодаря за съвета. Имам и друго питане. Сега попълва документите за общежитие и го питат, до каква сума да напише за цена. Не съм проверявала. 500-600 евро много ли е, малко ли е. Все пак зависи от градът в който търсим.

Последна редакция: чт, 08 юни 2023, 17:04 от Maitrix

# 747

Общи условия

Активация на акаунт