Майчинството счетоводно - 94

  • 31 906
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • София-Младост
  • Мнения: 23 411
Енот
Просто в Д1 вписвате 3400. И съответно внасяте осигуровки на тази сума.

# 76
  • Мнения: 881
На 3.11.22 г ще изплатят майчинството за октомври. На лентата на телефона на НОИ го рецитират, независимо, че рано сутринта имаше график за 1ви, а после мистериозно изчезна.
Моят казус е следният:
До 22.11.22 г вкл. съм в майчинство за 1 та година. От 23 ти започва да тече втората година. Планирам да тръгна на работа от 1.12.22 г. В такъв случай кои приложения на НОИ да попълня и подам? Вярно, че от втората година ще хвана само една седмица, но така ми се падат датите (свързано е с тръгване на ясла на малкия).

# 77
  • София-Младост
  • Мнения: 23 411
Vi_To
За едната седмица се подава прил.7. После пак него, но попълнен  раздел 2.Промяна в обстоятелствата.
След това прил.8 за 50% обезщетение.

# 78
  • Мнения: 881
Vi_To
За едната седмица се подава прил.7. После пак него, но попълнен  раздел 2.Промяна в обстоятелствата.
След това прил.8 за 50% обезщетение.

Сърдечно благодаря ❤️❤️

# 79
  • Мнения: 211
Ала-Бала, прекрасна, полезна и точна, както винаги! Благодаря!

# 80
  • Мнения: 571
Здравейте болничния от педиатър след раждане 48 дни ли е? Защото моя болничен е 43. Също плоблем ли е ако адреса е объркан? На другите болнични е правилен, но на този видях че е сгрешен?

# 81
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 446
Здравейте болничния от педиатър след раждане 48 дни ли е? Защото моя болничен е 43. Също плоблем ли е ако адреса е объркан? На другите болнични е правилен, но на този видях че е сгрешен?

Изравнителен е, до 135 дни. Зависи от предходните два. За адреса не е проблем.

# 82
  • Мнения: 571
Здравейте болничния от педиатър след раждане 48 дни ли е? Защото моя болничен е 43. Също плоблем ли е ако адреса е объркан? На другите болнични е правилен, но на този видях че е сгрешен?

Изравнителен е, до 135 дни. Зависи от предходните два. За адреса не е проблем.
Преходните два са 5 дни за преносване и 42 от АГ(И двата са от АГ-то)

# 83
  • Мнения: 341
Здравейте. В отпуск съм за отглеждане на дете до 2г. Бременна съм, като термина ми е месец преди първото детенце да навърши две годинки. Искам да попитам по какъв начин мога да изчисля дали си заслужава да изляза в болничен и да взимам и 50% за първото дете, докато съм бременна. Как се изчислява в такъв случай болничния, за да си направя сметка..
Освен това има ли някакъв срок, в който трябва да съобщя на работодателя за втората бременност и застъпването на майчинствата?
Предварително благодаря! Flowers Hibiscus

# 84
  • Мнения: 422
Жена ми е с това половин майчинство и си работи. Свободна професия си е. Сега и се налага да спре за няколко дни работа по медицински причини. Има ли право на болничен? Според мен да, според счетоводителката и по скоро не. Кое е вярното? Благодаря предварително

# 85
  • Мнения: 55
Здравейте. Кога ще изплатят майчинството за октомври?

# 86
  • Мнения: 5 146
В четвъртък трябва да е плащането.

# 87
  • София
  • Мнения: 4 753
В четвъртък трябва да е плащането.
Моето беше днес

# 88
  • Мнения: 5 146
Не съм чувала да разделят плащанията на две дати. Сега погледнах, че от днес е ведомостта, т.е. утре ще е добре зплатено.
Станислава, да нямаш превод по болничен или някакво изравнително плащане?

# 89
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 031
Жена ми е с това половин майчинство и си работи. Свободна професия си е. Сега и се налага да спре за няколко дни работа по медицински причини. Има ли право на болничен? Според мен да, според счетоводителката и по скоро не. Кое е вярното? Благодаря предварително

Няма такова нещо като "по-скоро"...Ако се осигурява с право на болничен, има право да вземе.Това че получава половин майчинство, няма общо в случая то е прекратено.

Общи условия

Активация на акаунт