Юлските майки се разтапят от усмивки! - Родени Юли 2022 - Тема 3

  • 18 645
  • 824
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 1 415
Здравейте, Писах, писах и се изтри да опитаме пак Grinning Беба се обърна онзи ден, на 4м и 20 дни. И купона започна, сега трябва да внимаваме къде я оставяме Grinning не се е спряла от тогава да се обръща, понякога не и се седи така и кисне. Имаше много признаци , че всеки момент ще стане, постоянно се люшкаше, все се извиваше на дъга, по корем се подпираше хубаво на ръце и пъчеше на гърди. За стоенето по корем, най-добре се получаваше като е голичка, усещат свобода, затова след баня или след смяна на памперс я оставях малко.
За падането - с ММ бяхме сключили пакт с голямата, при който и от двамата да падне първо другия да не се сърди, защото просто е въпрос на време. Естествено аз бях първа, като червейче се приплъзна от леглото и бам по носле, добре че е ниско леглото и не беше сериозно. При ММ на годинката падна , докато и миеше ръцете на един стол, тогава голяма беля можеше да стане, но се размина. Тогава не знаех кого да успокоявам, него или детето , много се уплаши милия и плака, чак го изгоних от стаята, за да спре да реве детето.
Захранването ще взема бамбукови купички дето се залепят, на коя марка ще са не знам, защото сега май ще ми подарят. На каката за bamboo bamboo и до ден днешен се храни с тях. Лъжички ще видим, много ще се сменят докато си хареса, сега имам една силиконова с която давам капките. Взела съм и ето такъв "лигавник"
 от George. Общо взето планирам освен да захраня и бързо да я науча сама да се справя с каката така беше, дано и сега ми се получи. Друго не съм подготвяла , останалото ще е в движение.

И едно забавно видео по темата захранване 😅

https://www.instagram.com/reel/CktXerKBDl5/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Много се лигави и всичко слага в устата, чак нервничи.

Като приказвам по телефона много кротува, скоро бях изкарала цял ден в разговори, гласчето не и се чу, само ме слушаше и гледаше.

Също и със стиснани палци да споделя, че регресията/скока, явно поутихна. Нощем не се буди на всеки час, а само на 3, през деня отново успява сама да се приспи.

И да се оплача, много, ама много ми пада косата Cry

https://direct.asda.com/george/baby/baby-accessories/pink-pretty … cgid=D5M3G100C187

Последна редакция: пт, 25 ное 2022, 09:33 от deska90

# 751
  • Мнения: 661
Аз нищо няма да купувам и да подготвям за захранваме. Този цирк веднъж го правих и само се охарчих. Имам 2 подарени силиконови лигавника, стол за хранене дървен... Та, готова съм. Ще яде с наши прибори, вода от чаша ще пие, а пюрето в купичка за мюсли.

Не бих оставила детето в кошницата. Препоръката за там е да лежат в нея макс час, час и половина. През нощта няма как да я вадите постоянно за почивки. А и отстрани са много дебели, от никъде не идва въздух. Или гнездо ще взема и направо на спалнята при вас или от преносимите кошари дето се сгъват.

Обръщането, сядането, пълзенето и ходенето, всичко в грубата моторика е общо взето когато бебе е готово и го постигне само. Можем да им помогнем само като им даваме възможност да тренират и трупат мускули. А това е за тази възраст е максимално време по корем и търпение. Grinning

# 752
  • София
  • Мнения: 3 727
Аз нещо се обърках, коша за кола или коша за новородени, с който сме сега и е до 6 месеца? В коша за кола не я оставям да спи повече от час, а в коша за новородено е спала в Сандански лятото една нощ. Беше си и супер. Какво значи, че не циркулира въздух, нали е отворен? Нещо сигурно аз не съм разбрала, ама въздух си има доволно. Моята маймуна тогава не се въртеше и както я оставих така си я намерих, но като не иска да спи при мен на спалнята това ми беше спасението. Вкъщи пред деня също я оставям да спи в него, а навън изкарва по над 5 часа в него, въздух си има. Simple Smile За захранването и аз няма да купя абсолютно нищо, първо да видя ще яде ли или като бати ще ми скъса нервната система.
Ние отиваме към педиатър, защото нощес вдигна 38,7 и я свали. Не знам какво беше това чудо, дали в свързано с окото, което пък май мина вече…ще видим след малко.

# 753
  • Мнения: 418
И моята е спала в коша за новородено. Имам и шезлонг, имам и преносима кошара, но когато бяхме лятото при бабата искаше да спи само в коша. Когато беше болна, също заспиваше само там. Иначе нашия кош е доста широк, на пег перего е и си има място.

# 754
  • Мнения: 77
За захранването съм взела само мека лъжичка и стола за хранене, лигавници ми подариха. Ако се наложи нещо друго в последствие ще го вземем.
Ема ако я сложа на една страна се завърта и се радва на постижението, ама да се завърти сама все още не е достигнала до идеята, но иначе има голямо желание да се изправя, все едно коремни преси прави.

# 755
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 892
За коша за количка говори Рафаела, не за коша (кошницата) за кола.

Навън може и по 5 часа да спят, но количката се движи и въздухът се завихря. През нощта кошът е статичен, въздухът в стаята не се движи, а въглеродният диоксид пада долу…където е бебето. А с несъвършената им дихателна система има макар и малък риск в такива случаи. Плюс че вече почти изцяло изпълват коша.

# 756
  • Мнения: 877
За коша за новородено, да, не кошницата за кола. В нея ясно, че е само за час-час и половина.
Нашия кош за количка е с такива мрежи за проветряване.



(извинявам се, не знам как да сложа скрито изображение)
Абе ще го помисля още малко (до утре) Grinning Дано някъде от гаража изскочи старата сгъваема кошара, как изчезва всичко точно когато ти трябва не е истина. А иначе 8 години я подмятахме и чудехме какво да я правим и на кой да я дадем.

# 757
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 892
Тази падащата/меш страна я прави по-безопасна за нощен сън Simple Smile

# 758
  • Мнения: 1 261
Идвам за голям мрън.... пъпките по лицето на детето са направо навсякъде, супер странни са, минават за по половин ден и оп веднага нови , той се маже и се дере с нокти, които всеки ден режа... Днес забелязах и дребни червени петънца по гръбчето и корема, имам чувството,че като си играе се загрява много и претопля,  а е по едно боди на 23 градуса. Ударно бях на АГ сутринта за сума ти изследвания заради цитомамазката от там айде до Геника да нося секрети, довлачих се до вкъщи и почнах: малкият се наака мих го, храних го, хоп повърна, айде нови дрехи, поигра си , опп пак напълни памперса, айде на ново, едвам го удържам докато го почистя и преобуя. За капак гледам дясното  му оче отделя някакъв жълт секрет, а сутринта нямаше нищо, сега за 2 часа 4 пъти го чистих с физиологичен разтвор. Самото око е спокойно и не е червено и се чудя какво пъке  това сега, писах на на ЛЛ да видим  какво ще каже. То реално освен с физиологичен разтвор не се сещам с какво друго мога да промивам? Идеи да има някой? Любимото ми е в петък следобед да се появяват всякакви гадости, че да няма читав лекар,ако се наложи да го види.

# 759
  • Мнения: 2 478
Мексикана, освен антибиотични капки, които след консултация с педиатъра естествено, може да вземеш Окуфлаш. Те са някакви билкови. Аз съм ги ползвала с баткото, сега и с Марти, защото той дълго имаше такъв секрет.

# 760
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 892
Мекси, 3х2 сребърна вода за 7 дни. Това ни беше казал ЛЛ за секрета, ако е конюнктивит няма да мине, тогава след 7-ив ден праща на офталмолог да изписва АБ.

# 761
  • Мнения: 404
За секрет от окото, заради запушен слъзен канал или конюнктивит, може антибиотични капки тобрин или торбкс. Иначе и аз съм промивала с физ.р-р. Капките ми ги беше изписала личната за малката, но и имам потвърждение от близкс роднина, която е офтамолог.

# 762
  • Мнения: 411
Пъпките много ми звучат на претопляне - нали те са така, като се затопли тялото се появяват, като се охлади изчезват. Нослето му как е? Пробвай го по къс ръкав или нещо друго по-тънко.

# 763
  • Мнения: 1 415
За запушен слъзен канал масаж на оченцето (в нета има обяснено как) и почиствах с преварен разтвор от лайка сутрин и вечер.

На George има 20% отстъпка за над 25 паунда покупки.

# 764
  • София
  • Мнения: 3 727
Аз писах преди няколко страници, същото стана с Алис. Ако искаш прочети. Съвета ми е да наблюдаваш детето, защото както всички ти говорят за запушен слъзен канал и да правиш масажи и промивки и хоп конюнктивит! При нас беше второто и много се радвам, че се доверих на интуицията си и я заведох в спешното в ИСУЛ при дежурен очен. Изписа капки Levofloxan - 4 пъти по 1 капка в очето след промивка с физиологичен. Днес е трети ден и очето вече е добре, остана само сълзене от време на време. Но за 24 часа от сълзене премина на лек жълт секрет, към притворено оче и нон стоп жълти секрети. Ако бях чакала още щеше да се събуди със залепнало оче или да предаде и на другото оче каза доктора.
Тобрекс са капките, които често изписват - антибиотик са. Тобрадекс - антибиотик с кортикостероид, по-добре не взимай тях.
Според мен има някакъв такъв вирус с това нещо, защото снощи Алис вдигна 38,7 дадох Панадол и мина. Днес бяхме при педиатъра и потвърди, че каквото и да е било е минало....

Последна редакция: пт, 25 ное 2022, 16:15 от Десислава``

Общи условия

Активация на акаунт