Хитринки за всякакъв случай - 33

  • 43 904
  • 758
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 237
Обикновено тези за маратонки, понеже са по-малки ги намирам върху филтъра и ме е страх да не ги засмуче. Да, целите са в мъхчета Rage От къде се събират толкова?
Топки още не съм си купила. Гледам вълнените и се чудя няма ли да се проскубят и да пълнят филтъра. Във разни ФБ групи продават ръчно правени.

# 76
  • София
  • Мнения: 10 607
Аз нямам топки. Е га не дам 16 лв за 2 топки!
Купила съм си тенис топки и слагам само на якета.

# 77
  • София
  • Мнения: 8 588
Аз си купих прежда и си направих мои си - вече почти година ги ползвам и са екстра. Нямам оплаквания от допълнителен мъх, но и прежата не беше мъхеста (само трябва да е 100% вълна, че да се сплъсти хубаво). Даже остана малко и направих една топка и на кучето, да се кефи Simple Smile

# 78
  • Мнения: 5 184
Ние си купихме 6бр за 25 лв, мисля, от Амазон. Ни мъх, ни нищо е в повече. Но напоследък гледам са станали мекички, може би скоро ще трябва да ги сменям.

Като стана дума за пране - какъв импрегнантен препарат ползвате за непромокаемите дрехи? Че предстои прибиране на планинарската екипировка, а ми свърши препарата и се чудя дали да не сменя.

# 79
  • Мнения: 1 209
Някой може ли да даде идея, какво да правя с бурканчета и стъклени чаши от свещи?  Някои са дървени капачета, купувал съм ги заради цвета на самото бурканче понякога, а сега ми свидят да ги хвърля.

# 80
  • Мнения: 5 503
Пак си ги ползвай с чаени свещи?

# 81
  • Мнения: 5 184
+1 за чаени свещи - може да се направи някаква аранжировка вътре според сезона с камъчета, мидички, жълъди и т.н.
Не знам точно какъв тип са, ние купувахме определени стъклени с капаче (тип малките Yankee) и ползвахме за подправки, а големите стъклени (големи Yankee) сме напълнили с нишесте и захар Simple Smile Стават и за насипни чайчета (ако имат уплътнение), ядки, дребни бонбони, ароматни листенца...
Иначе аз си събирам и останалия восък, топя и правя нови свещи Simple Smile

# 82
  • Мнения: 1 209
За чаените свещи е добра идея.
А лесно ли се топи восъка и се правят нови свещи? А фитил от къде вземате?

# 83
  • Мнения: 5 184
Има по разни хоби магазинчета. Трябва да се прецени диаметъра на бъдещата свещ, иначе се получават неприятни моменти. Или да сложиш два фитила на площта, ако свещта ще е много голяма. Хубаво е да има металното нещо отдолу, което да се залепи предварително за дъното. Аз съм стисната и понякога си пазя от чаените свещи и преизползвам Simple Smile
Топи се лесно - на водна баня. Най-лесно за мен е да се прави от по-голяма свещ по-малка - слагаш парчетата в новото бурканче с фитил, топваш във водата, топи се и готово. Можеш да добавиш още като "слегне". Ако ще се прави на редове, защото няма достатъчно за цяла свещ трябва да се топи цвят по цвят и да се изсипва след като предния изстине, защото не всички аромати се комбинират добре, а и като цвят е сложно да не излезе просто кално кафяво Simple Smile Но така може да се слага и в молдове, което вече е отделна бира Joy

# 84
  • Мнения: 1 209
Благодаря за информацията. Ще пробвам са направя една.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 1 363
Удачно ли е да ползвам вакуумни торби за дългосрочно съхранение на дрехи? Бихте ли споделили кои са най-качествените? Трябва ли да сложа нещо против молци в плика или нещо за аромат?
Взехме си апартамент и скоро ще се местим, но имам бебешки дрехи на детето у майка ми, които все още ще си задържа и искам да ги сложа под леглото с повдигащ механизъм, та търся идеи за съхранение.

# 86
  • Мнения: 13 604
Точно това е най- удобен начин за съхранение. Взимала съм всякакви, цената не определя качеството, т.е. еднакви са. Нищо не слагам за молци или аромат. Хубаво ги разпределям дрехите, равномерно навсякъде и при вакумирането леко притискам, за да се получи равно отвсякъде и така могат да се слагат два един върху друг.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 1 363
Пролетно цвете, а могат ли да се слагат повече от два пакета един върху друг?

# 88
  • Мнения: 13 604
Да, може колкото място има в шкафа. Аз вакумирам и при пътуване, много ми е удобно.

# 89
  • Мнения: 913
Момичета и момчета,  помагайте..
На вилата след основен ремонт са ни нападнали калинки, паяци, "смърдулки"...
Навсякъде са накацали,  особено по по- светлата боя..
Какво беше за пръскане, освен Фронтлайн..
Или някаква друга хитрост   😁🙂

Общи условия

Активация на акаунт