В момента чета ... 80

  • 38 159
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 998
Аз си слагам в списъка "Бащата на другия".

Не ми влияят сезоните за избор на книга, по-скоро настроението ми е фактор. Никога не съм чела книга на Коледна тематика.

# 46
  • Мнения: 9
Здравейте и от мен! 🙃
Аз съм на последната книга от тетралогията за Гробището на забравените книги на Сафон - "Лабиринтът на духовете ". Много ми харесва! Приятно съм изненадана. Първоначално подходих със съмнение, защото "Сянката на вятъра" ми изглеждаше прехвалена, но щом я прочетох се съгласих с всички суперлативи по нейн адрес.

# 47
  • Мнения: 36 460
На мен ми влияят сезоните, донякъде. Реших да започна успоредно Празникът на Вси светии на Агата Кристи, защото Лидл изкараха Хелоуинските сладки Grinning Иначе нямам отношение към този празник, около мен няма малки деца, нито празнуващи.

# 48
  • Мнения: 10 142
За сезоните дали ми влияят, не мога точно сега да кажа, но ми влияят книгите, които са четени преди текущата- когато вдигнат летвата с по-добър език и стил, после ежедневките много ме дразнят (ето тях например лятото мога да чета между другото, вместо да гледам филм например).
А за книга на коледна тематика - веднага се сещам за “Коледна песен” на Дикенс (която е по-скоро новела, но я има издавана като самостоятелна книжка).

# 49
  • Мнения: 1 143
Благодаря за темата.

Продължавам трилогията за Белия град, а след това ме чакат доста нови заглавия и не знам кое да подхвана. Коледни книги и аз чета около Декември, но винаги е само една, тъй като обикновено са доста захаросани.

# 50
  • Мнения: X
В момента чета “Монтесори за бебето” и “Хюга,тайните живот на датчаните”.И двете много ми харесват.
“Хюга”,книгата е много разтоварваща,когато имам по тежък ден,релаксирам с нея.Описва живота на датчаните,потапяш се в есента.Определно есенна книга с чаша
чай вкъщи.
    “Монтесори за бебето” Книга,която има всичко,от оглеждане на дете от малки до по-голями,обзавеждаме,как да разбираме бебето.Всичко нужно за един родител,който иска да следва Монтесори метода на обучение,препоръчвам.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 781
Благодаря за новата тема, някак съм я пропуснала 😳.

Бутам още Пенелопеида, хем едвам върви, хем не искам да я зарязвам. Най-вероятно ще я дочета.

Никога не съм чела коледна книга 😳. Ако си харесам някоя ще поправя грешката си този декември.

Относно Бащата на другия, Вили ако решиш да я споделиш след като я прочетеш се подреждам на опашката ❤.

# 52
  • Мнения: 2 223
Около Коледа ми идва желание за коледни книги,филми,украси и музикални сезонни хитове.Определено трилъри и ако са в закътани снежни провинции,още по-добре,дори,даже бих пропуснала частта с изискванията да са нещо уау,просто досега коледна книга не ме е карала да я запазя в библиотеката,но нищо:).После подарявам,има много желаещи.

# 53
  • Мнения: 534
В момента чета Магията на подреждането. Чакам още да ми стане интересно. Много подреден човек съм и очаквах нещо да надградя, дано се появи. Имам чувството, че авторката няма мъж и деца. Може би за това усещам, че май не е наясно какъв е животът и подреждането с такива.
Преди тази книга прочетох За да живя на Йонми Парк, чак накрая ми стана интересна. Мисля да си я запазя. Откриват се леки неточности в книгата, но дава яснота за много неща, които преди не си обяснявах. За нас не е много далечна, предвид че и по нашите ширини е имало комунизъм. Не искам да ги съдя корейците, но всеки народ си заслужава управниците.

# 54
  • Мнения: 394
Благодаря за новата тема 💐
Много отдавна не съм писала в тези групи, но сега реших да се включа отново 😁
Последно прочетох "Малибу в пламъци" - много ми хареса! Не съм чела останалите две книги на авторката. Дадох й 4,5*(първата част на книгата, където се разказваше повече за миналото на семейство Рива ми беше по-интересна).
В момента чета "Земя, забравена от времето" на Едгар Райс Бъроуз. Страхотно красива корица има тази книга, но засега ми върви не толкова бързо и увлекателно за съжаление.
Сезоните забелязвам, че ми влияят на избора на книга, но настроението ми също влияе и затова май и с TBR-и за даден месец не се разбирам... Често се случва да чета /слушам мнението на някой за дадена книга и така да се упаля, че тя да е следващата за четене (така стана с Малибу 😁).

# 55
  • Мнения: 771
Сезонни книги не търся специално, но около Хелоин винаги чета нещо подходящо. Сега препрочитам "Нещо Зло се Задава" на Бредбъри. Четох я много, много отдавна...

Чудя се дали изобщо да търся Fairy Tale на Кинг. Напоследък книгите му не ме грабват и ревютата за тази са противоречиви. Някой прочете ли я?

# 56
  • София
  • Мнения: 2 004
Нямам търпение за новата на Кинг. Ще изчакам българското издание. Харесвам и новите, и старите му творби. Сега почнах да препрочитам всичките му книги по ред на издаване. Обичам го тоз човек!
Иначе за коледно настроение препоръчвам Джо Хил и "Носферату" ("NOS4A2"). Ще ви пренесе в Кристмасленд, където всеки ден е Коледа, но няма измъкване оттам. Творческо дълголетие му пожелавам на Джо Хил и дано надмине баща си.

# 57
  • Дъблин
  • Мнения: 330
Нещо съм подхванала все бързи четива и успях да прочета и Twas the Nightshift Before Christmas на Адам Кей. Миналата година четох първата му This is Going to Hurt. Тази се чете по абсолютно същия начин, в този смисъл е като продължение. Имаше един много въздействащ момент, който ме насълзи, но останалата част са забавни истории от работата му като дежурен доктор по време на коледните празници.

PolkaDotUmbrella, по докторските теми може да ти допадне и "The doctor will see you now", от доктор Amir Khan. Не е точно на нивото на книгите на Адам Кей, Khan е GP, но не е лоша.

По темата, чета новата книга на Алис Фийни - Daisy Darker. Действието се развива точно на Хелоуин, но стана случайно, просто сега ми дойде редът в библиотеката 🎃
Впечатлението ми дотук е, че се чете бързо, мистерия с бегли опити за хорър, но и тънък хумор, ще видя дали ще ме изненада с нещо.

# 58
  • Мнения: 10 142
Снощи прочетох малко от Fairy Tale и трябва да си призная, че ми хареса как пише Кинг (негова книга съм чела преди много, много време). Ще продължа с другата книга паралелно да я чета, тъкмо и това, че е в оригинал съвпада с плана ми да чета малко повече и на чужди езици.

# 59
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
В момента чета Магията на подреждането. Чакам още да ми стане интересно. Много подреден човек съм и очаквах нещо да надградя, дано се появи. Имам чувството, че авторката няма мъж и деца. Може би за това усещам, че май не е наясно какъв е животът и подреждането с такива.
Преди тази книга прочетох За да живя на Йонми Парк, чак накрая ми стана интересна. Мисля да си я запазя. Откриват се леки неточности в книгата, но дава яснота за много неща, които преди не си обяснявах. За нас не е много далечна, предвид че и по нашите ширини е имало комунизъм. Не искам да ги съдя корейците, но всеки народ си заслужава управниците.
Мари Кондо е доста крайна в някои неща, но да не забравяме, че те са други хора. Японците. Simple Smile иначе откакто я прочетох, подреждам бельото и чорапите по нейния метод. Много е удобно. Simple Smile

Знаем ли кога и кой ще издава новата на Кинг на български език?

Миж, благодаря за прекрасната нова тема. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт