Зависимост

  • 7 113
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Не знам каква е тая клиника в Истанбул, но едва ли са открили топлата вода. Ако беше толкова лесно...
Още преди години майка ми е разказвала за техен колега,който бил прекрасен и талантлив човек и музикант, но алкохола.. Още навремето са му поставили някаква ампула и ако пиеш, тя влиза в реакция и може да умреш, става ти лошо. Е, затрил се е.
Също мисля ,че хората с някакви психични проблеми и генетични предпоставки,ако щете са по- склонни да залитат към зависимости. А иначе естествено, че злоупотребата с години води до сериозни и физически и психически проблеми и промени.

# 61
  • Мнения: 2 646
Медицината напредва. Вече се лекува не само физическа, но и умствена зависимост. Тази клиника в Истанбул предлага и лечение с електрони, които се подават директно към мозъка. Неутрализират дори желанието за хазарт чрез подаване на тези електрони. Последни писъци в медицината.
Детоксикация на тялото е едно, детоксикация на психиката е съвсем различно. Клиниката предлага пакет , който включва и двете. Човекът излиза от клиниката не само изчистен, а и зареден ментално, мотивиран.
Онези инжекции депо лекуват доста успешно дори хероин. Пациентът дори да тръгне да приема, то лекарството неутрализира ефекта на опиата.
При нас имаше ефект. Затова и препоръчвам горещо.
Координатор говорещ български 0090 533 313 2917.   Единствения недостатък е цената. Пакетът струваше около 10 000$ , като в него имаше включени лекарства, терапии храна, че даже превоз от и до автогарата.
Алкохолът все пак е по-малкото зло. Моят близък беше с тежка наркомания. А там без намеса наистина няма спасение. дори без лечение разходът е по-голям, а и човекът се погубва

А онези старите чипове и ампули са вече забранени, именно поради неблагоприятните последствия. Да се има и това в предвид.

# 62
  • Сф
  • Мнения: 10 666
Да , стана много модерна Турция за какви ли не процедури . Ще кажеш, че останалия свят спи. За съжаление удавник и за сламка се хваща.

# 63
  • Мнения: 17 407
Има начини, но са скъпи!
 Клиника MOODIST в Истанбул лекува зависимости за 2 до 4 седмици. Програмата включва както физическа, така и метална детоксикация т.е. оздравява и психиката, и начина на мислене. След детоксикация се поставя инжекция депо, която се отпуска бавно в тялото в продължение на 3 месеца. Тази инжекция съдържа вещество, което преустановява приема на алкохол. Ако човекът започне да употребява отново, се чувства зле, и скоро сам се отказва. Инфекцията се поставя за още 3 месеца ако е нужно.
Скъпо е лечението, 5 цифрено но си струва. Лекуват по този начин дори хероин.
Координатор за български пациенти  +90 533 313 29 17 говори български.

А после къде ги насочвате  да ги детоксикират от детоксикацията?
Дай цялата верига, не се стискай.

# 64
  • Мнения: 2 646
Не разбрах точно какво питате. Наш близък мина по пътя. Мога да дам информация, стига да съм запозната с нея. В общи линии знам, и разказах. Дано има все по-малко нуждаещи се за лечение.

# 65
  • Мнения: 717
Аз съм в същото положение - мъжът ми е от най-тежко зависимите алкохолици. 16 години се борих, още повече, че има и онкологично заболяване, но не мога повече! Преди два месеца го изхвърлих от вкъщи, оттогава живее като клошар, защото отвсякъде го гонят, а и той всичко изпива. Идва, тропа по вратата, настоява, че съм му длъжна и трябва да му осигурявам подслон и пари за пиене и цигари. Много пъти виках полиция да го усмирява, вчера вече го арестуваха и сега предстои дело за домашно насилие и тормоз (не живеем в България). Само ме е яд, че го търпях толкова време и подложих детето си на това. Като паразит се е впил в мен и смуче кръв! Много пъти съм го молила да се разделим, но той винаги ми е казвал, че съм му длъжна до живот! Съветът ми е - бягайте! Алкохолиците са манипулатори, лъжци и насилници!

# 66
  • Мнения: 2 646
Всъщност това е болест, психическа. И тези хора не могат да се справят сами. Отчайващо е, когато не искат да се лекуват.
Животът им е обречен на провал. Затова е нужна бърза и адекватна помощ, особено за млади хора. Мъжът може да зарежем, да изхвърлим от дома, да се разведем! А тетето си можем ли? Ето тук сме готови на всичко, че дори по най-трудния начин. Много е тежко да гледаш подрастващото си дете/близък да деградира в такова състояние.

# 67
  • Мнения: 717
След 16 години борба, аз накрая признах, че алкохолът е много по-силен от мен и отдавна е станал пръв и единствен приоритет в живота на мъжа ми. Казвате, че трябва борба и подкрепа - за тези години съм опитала абсолютно всичко, което може да ви хрумне, нощо не помогна! Просто не мога повече! Исках да си запазя семейството, но детето ми и аз самата с нищо не сме виновни, та да се принасяме в жертва.

# 68
  • Мнения: 4 701
Никой не те обвинява , успокой се посветила си му достатъчно време и усилия, но борбата и резултата започват само и единствено от зависимия. Само и единствено от него зависи да осъзнае, започне и постигне промяна, ти може да си опора само ако той е хванал лъча към слънчевото бъдеще, но на сила очи не се отварят.
  Не чуствай вина , защото така проваляш твоя живот, а той е един , освен това си длъжна да се съхраниш заради  детето.
  Продължи напред , колкото и да е трудно .
  Късмет🍀

Общи условия

Активация на акаунт