Имам ли право да го задържа до мен-моля за съвет

  • 6 318
  • 150
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 235
Нейният страх е, мъжът да не я изостави, и затова сега бяга пред тоягата. Те са трима и той е дошъл в тяхното семейство. По този начин иска да оправдае и неговото присъствие в тази конфигурация.
Аз бих се притеснявала от евентуални проблеми с напасване с две деца за една година. И хич не бих мислила за бебе толкова скоро. Щото и с бебе и без, пак може да му дойде вповече на човека - досега са били двама, спокойствие, други навици, няма представа как е с три деца на различни възрасти, че и ревящо.

# 121
  • Мнения: 1 339
На мен ми е странно заглавието - нали сте сключили брак, за какво задържане става въпрос?

Относно бъдещи деца, това се обсъжда преди да подпишете. И то след като сте се уверили, че съвместния ви живот  е благоприятстващ отглеждането на бебе. И от гледна точка на жилище и финанси и съобразена с нуждите на големите деца.

# 122
  • Мнения: 1 235
На мен ми е странно заглавието - нали сте сключили брак, за какво задържане става въпрос?

Относно бъдещи деца, това се обсъжда преди да подпишете. И то след като сте се уверили, че съвместния ви живот  е благоприятстващ отглеждането на бебе. И от гледна точка на жилище и финанси и съобразена с нуждите на големите деца.
Обсъждането е едно, реалността е друга. Мен, ако ме питате искам да изкача Хималайте, и лесно ми се струва, ама това, че съм казала на някой, че ще го направя, не означава, че няма вариант да ми се види тежко и да се откажа.

# 123
  • Мнения: 1 339
Глупости пишеш.  Плановете за имане или нямане на деца е един от най-важните въпроси в един брак или връзка.

# 124
  • Мнения: 15
Да бе, 6 години стоим и чакаме положителни тестове - всяка двойка, които наистина иска да имат деца, ще предприеме някакви действия след една година безуспешни опити.
Най-малкото ще посетят репродуктивен специалист, ще почнат лечение, ако е нужно.
Тоз твоя съпруг яко те мята по върбите...... Авторке, сама се постави в ситуацията. Ти, ако искаш дете, наистиа ли ще чакаш 6 години сляпата неделя?
Здравейте,

извинявам се, че не писах вчера, но цял ден обикалях с малката по очни лекари заради размазан облик на дъската в училище и сложихме очила.. Важното е да сме живи и здрави.

Искам да уточня, че съпруга ми е разбрал за ситуацията и лъжата точно посещавайки репродуктивен специалист, при който са отишли по негово настояване след години лъжи че лекувала кисти и пр.
Нямам причина да не му вярвам, до сега не ме е лъгал.
Не ме е страх, че ще го загубя-ако реши да си тръгне бих уважила решението му.
Никой няма право да задържа друг човек на сила до себе си.

# 125
  • Мнения: 12 888
...
Не ме е страх, че ще го загубя-ако реши да си тръгне бих уважила решението му.
Никой няма право да задържа друг човек на сила до себе си.
Всъщност, никой не може да задържи никого. Имало, нямало брак и деца. Едно дете не помага да се задържи партньор.

# 126
  • Мнения: 15
Авторката писа, че имат брак. Надали са от вчера заедно.
Гледам, че тя спря да отговаря и на нейно място бих постъпила по същия начин.
Вижте, възрастен човек съм, наистина не виждам абсолютно никакъв смисъл да лъжа, мажа и да съчинявам истории по форуми. Искам безпристрастно мнение, за това си казах нещата реално, както са.
Тук страшно много се задълба в историята с бившата му жена.
Това е нещо, което ми е споменал и сме затворили много отдавна като топик.
Като жена на 40+ която планира бременност, четох много за шансовете, които имам, запознах се с терминология като "изчерпан яйчников резерв" и т.н. и съм притеснена.
Всеки човек изпада в тревога заради различни причини.
Не искам никой да задържа на сила, нито да си го меря с бившата му жена и да се доказвам.
Има хора, които се фокусират над нова къща, нова кола, кариера. Аз например, желая дете с човека, който обичам.
Хора и приоритети-разни.
Ако темата е толкова нереална и съмнителна, предлагам да я затворим.
Наистина, нямам нужда да се оправдавам в искреността си.
Успех на всички и бъдете зрави!

# 127
  • Мнения: 14 157
И защо се самонавиваш, че ще те остави? Като те е взел не си била на 25, нали? Ако толкова иска деца, не си взима жена на 40+. Много добре е знаел на каква възраст си, както и че си имаш две деца, та едва ли в плановете му непременно е влизало още едно дете. Не се филмирай, ти на него нищо не му дължиш. Не си му обещала, че ще му родиш бебе, нали? Както и той не е с теб, защото сте се разбрали да имате общо дете. Не го мисли, ако стане - стане, ако не - здраве да е. Вече имаш комплекси, че "не ставаш", съвсем ще се побъркаш след още някой месец. И дори всичко да ти е наред, нямаш представа колко може да влияе маниакалната мисъл за бебе върху забременяването. Затова се успокой и не го мисли въобще. Ще си развалите отношенията така и то по твоя вина.

# 128
  • Мнения: 4 972
Наташа, имаш две деца. Разбирам, че сте се открили след разочарованията в предходните връзки.
Но за мен поне звучи като да искаш да се доказваш и да спасяваш.
Пренавита и да се докажеш . Все едно общо дете ще ви задържи заедно.

# 129
  • Мнения: 5 053
На мен авторката и историята са ми симпатични, много е хубаво,че искате и общо дете. За ваше спокойствие,може да посетите репродуктивен специалист, да изследвате някои основни неща ( щитовидна жлеза, яйчников резерв, спермограма). Изберете добър специалист, за да не губите време в размотаване , примерно клиника Сигридов, др Калчев и тн (има теми,в които може да питате). Не се отказвайте,има ли алтернативни начини да бъдете родители,ако го искате на всяка цена. Успех Flowers Fallen Leaf

# 130
  • Мнения: 18 856
Честно, не те разбирам. Била съм в донякъде сходна ситуация - аз се омъжих на 40 години (разведена с деца) за ерген без деца. Моят мъж не е страдал от нищо в предишната си връзка,. Но също е искал дете, което не се е случило по причини, които не съм дълбала никога. Шансовете ни за бебе бяха много по-зле от при вас, понеже ти четеш за изчерпания яйчников резерв, а на мен направо това ми се падна от лотарията "след 40". Мъжът ми беше наясно, че шанса е  малък и реши, че ако ни е писано, ще стане. Не ме е притискал, не сме мислили за инвитро и не сме никога се вторачвали в темата. Ако беше се отказал, можеше да ми е кофти, но никога нямаше да му се сърдя - децата са много важно нещо. Той не се отказа, а аз забременях чак след 3 години, вече не се надявахме.

Защо просто не си живеете живота, дай си време и не се тревожи излишно. Радвай се на любовта както се казва и си носи новите дрехи. Бебето само ще дойде Simple Smile

# 131
  • Мнения: 12 888
Старите хора затова казват, че което е писано, ще стане. С други думи, има неща, които не зависят от теб и не можеш да им повлияеш. Това, на което можеш да повлияеш, е как ти възприемаш тези неща.

# 132
  • Мнения: 3 251
Не разбирам.
Понеже някой някога лъгал някого, ти трябва да го компенсираш? Като родиш дете?
При налични две твои?

# 133
  • Мнения: 25 838
Наташка, та вие сте заедно от година. Това е най хубавото време в една връзка, а ти се занимаваш с тестове и истерии, доктори и ала бала.
Този мъж е на 39г. Спокойно е можел да хване някоя 30 годишна и да бебеправят. Той е избрал 40+ годишна с 2 деца. Приеми, че той си е направил сметката, че бебета не му трябват.
Гледай си кефа, живота и не се филмирай.

# 134
  • Мнения: 1 304
Какво толкова има да се ходи по лекари, по един преглед, хормони и една спермограма и всичко е ясно в рамките на една седмица.
При неуспех профилактично един курс против хламидии, микоплазми и уреяплазми и готово. - причина за около 80% от безплодието, а когато са хронифицирани не се хващат от тестове и се крият. Хубаво е да се изчака три месеца след последния прием на антибиотици, за толкова време ще озреят нови здрави сперматозоиди.

Защо да не си родят трето дете? И четвърто им пожелавам даже.

Последна редакция: нд, 23 окт 2022, 17:40 от Тифи19

Общи условия

Активация на акаунт