Имам ли право да го задържа до мен-моля за съвет

  • 6 317
  • 150
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 25 838
Аз деца пожелавам само на който ги иска.
Тоя пич не легнал да реве за бебе искам, сега го искам. Всичко е в главата на авторката.

# 136
  • Бургас
  • Мнения: 1 141
Ама много сте категорични някои. Какво му е странното на желанието на авторката да роди дете от човека, когото обича? Хората сме различни, искаме различни неща, няма правилно и грешно тук.
Колкото до възрастта и шансовете.... Хайде да не се хлъзваме по модата с "40 е новото 20". В репродукцията това НЕ важи. Не искам да звучи като прокоба или обезкуражаване, но след 40 г репродуктивните способности на жената силно намаляват и това е научно доказан факт. Няма какво да се интерпретира и анализира, пък тълкува. Има изключения, разбира се, но са точно това. Доста е трудно след една възраст за повечето жени. Не невъзможно, трудно! Авторката е прочела обективната медицинска информация по темата и очевидно е наясно с положението. Напълно нормално е да се притеснява.

Колкото до мъжа и бившата жена. Напълно е възможно това, което твърди, че се е случило. Вече 15 години "работя" с двойки с репродуктивни проблеми, включително и аз съм в такава двойка, минала през 4 процедури ин витро. Видяла съм какво ли не. И да, повечето мъже са доста инертни по тези въпроси и обичайно оставят жената да се занимава, а те евентуално изпълняват нейните заръки. Казвам евентуално, защото има и мъже, които уж искат деца, ама с години отказват да се изследват, защото според тях всичко си им е наред. Мога да говоря на тема репродукция и човешко поведение до утре. Няма рационалност понякога в такива ситуации у хората, та не се чудете как можело. Ами може.

Авторке, не се спичай. Разбирам те отлично защо се притесняваш и какви са терзанията ти спрямо съпруга ти. Не е егоизъм твоето, нито опит за задържане на човека. Любов е това и емпатия към любимия човек, но някои неща човек ги осъзнава едва, когато се сблъскат с тях. Емоциите, чувствата, реакциите ни, когато се сблъскаме с /евентуален/ репродуктивен проблем са сред тях. Понякога изненадваме дори себе си. Говоря от личен опит.
Правилно си се насочила към специалист. Действайте организирано и методично с изследванията и си продължавайте с опитите, ако можеш, без да се пренавиваш.
Ако имаш нужда от информация от всякакъв тип, да поговориш с някого за съвет или просто да помрънкаш, да си споделиш ирационалните и дори абсурдни страхове, насреща съм. Можеш да ми пишеш на лични по всяко време.
Успех!

# 137
  • Мнения: 15
Ама много сте категорични някои. Какво му е странното на желанието на авторката да роди дете от човека, когото обича? Хората сме различни, искаме различни неща, няма правилно и грешно тук.
Колкото до възрастта и шансовете.... Хайде да не се хлъзваме по модата с "40 е новото 20". В репродукцията това НЕ важи. Не искам да звучи като прокоба или обезкуражаване, но след 40 г репродуктивните способности на жената силно намаляват и това е научно доказан факт. Няма какво да се интерпретира и анализира, пък тълкува. Има изключения, разбира се, но са точно това. Доста е трудно след една възраст за повечето жени. Не невъзможно, трудно! Авторката е прочела обективната медицинска информация по темата и очевидно е наясно с положението. Напълно нормално е да се притеснява.

Колкото до мъжа и бившата жена. Напълно е възможно това, което твърди, че се е случило. Вече 15 години "работя" с двойки с репродуктивни проблеми, включително и аз съм в такава двойка, минала през 4 процедури ин витро. Видяла съм какво ли не. И да, повечето мъже са доста инертни по тези въпроси и обичайно оставят жената да се занимава, а те евентуално изпълняват нейните заръки. Казвам евентуално, защото има и мъже, които уж искат деца, ама с години отказват да се изследват, защото според тях всичко си им е наред. Мога да говоря на тема репродукция и човешко поведение до утре. Няма рационалност понякога в такива ситуации у хората, та не се чудете как можело. Ами може.

Авторке, не се спичай. Разбирам те отлично защо се притесняваш и какви са терзанията ти спрямо съпруга ти. Не е егоизъм твоето, нито опит за задържане на човека. Любов е това и емпатия към любимия човек, но някои неща човек ги осъзнава едва, когато се сблъскат с тях. Емоциите, чувствата, реакциите ни, когато се сблъскаме с /евентуален/ репродуктивен проблем са сред тях. Понякога изненадваме дори себе си. Говоря от личен опит.
Правилно си се насочила към специалист. Действайте организирано и методично с изследванията и си продължавайте с опитите, ако можеш, без да се пренавиваш.
Ако имаш нужда от информация от всякакъв тип, да поговориш с някого за съвет или просто да помрънкаш, да си споделиш ирационалните и дори абсурдни страхове, насреща съм. Можеш да ми пишеш на лични по всяко време.
Успех!
sixsens, Благодаря от сърце за това мнение Yellow Heart

# 138
  • Мнения: 5 609
Ами хайде и други да имаме някакъв опит с хора с репродуктивни проблеми? Масово мъжете ходят след желанието на жената, рядко мъж самоинициативно хуква по изследвания, процедури, опити и т.н. И в момента виждам същото - на мъжа му е добре, обича си партньорката, не е казал, че иска дете на всяка цена, обаче тя започва да изперква по темата. Съжалявам, нито на 20, нито на 40 ми е ок такава фиксация.

# 139
  • Мнения: 297
Обичайте се и детето ще ви намери под една или друга форма, няма място да се съмняваш в човека до теб. Той те е избрал заради теб, не заради детето.  Той изследвал ли се, не забравяйте че за бебе трябва двама.
Моята история- 35 години, бяхме гаджета  от малко повече от година когато започнахме опити, на 4 месец посетих репрудоктивен специалист и се оказах с ИЯР и 2 % шанс да имам деца с моя яйцеклетка. Говорихме с мъжа ми какво правим от тук нататък, стартирахме процедури и междувременно ми предложи брак и се омъжих за него. Той ме избра и аз него и си представям как ще остареем завдно. А децата ли, и те ще се случат, медицината е помислила и за нас и съм сигурна, че когато не се фиксираш в една идея тя си намира път реализация. Ние правим каквото се изисква от нас, не чакаме магически да случат нещата. Но се наслаждавам на живота с него
Не се отказвайте от човека до вас, заради ваши предразсъдъци.
Отидете заедно на специалист и си сбъднете мечтата. Малко се иска кураж.

# 140
  • Мнения: 5 328
Мъжът не изглежда като да си умира да става млад татко на 40. Обаче жената е решила да се състезава и да победи бившата му, която не му е родила дете. Така го виждам аз.

# 141
  • Мнения: 674
sixsens, за да обичаш някого, трябва да обичаш себе си и да приемаш другия такъв, какъвто е. Аз не виждам от написаното тези неща. Виждам как някой нещо си навива на пръста на всяка цена, виждам как си тръгва някой, за да не го лишава от деца, виждам някакви излъгани предишни и сегашни очаквания. Това ли е любов?
Виждам и че авторката търси подкрепа и потвърждание на своите мисли, а не съвет и какви са били решенията на другите и как виждат те нещата отстрани. Е, ще ги получи за момента, но после?

Последна редакция: ср, 26 окт 2022, 11:39 от ornelam

# 142
  • Мнения: 15
Нито се съзтезавам с някой, нито желая победа над бивша, която отдавна е победена от собствените си лъжи.
Ние със съпруга ми не сме понесли емоционалния си товар от стари връзки. Добавих неговата история като щрих от миналото му, но се превърна в лайтмотив. 
Мислех, че няма по-естесвено от желанието на жена, която обича да роди дете като плод на тази любов и да има, като всяко човешко същество своите вътрешни тревоги и терзания.

# 143
  • Мнения: 5 328

Добавих неговата история като щрих от миналото му, но се превърна в лайтмотив. 

Превърна се в лайтмотив, защото беше описано подробно и с укор към бившата съпруга. Ако само беше споменато, че той има зад гърба си брак, от който няма деца, и ние нямаше да се вторачваме толкова.

# 144
  • Бургас
  • Мнения: 1 141
Ами хайде и други да имаме някакъв опит с хора с репродуктивни проблеми? Масово мъжете ходят след желанието на жената, рядко мъж самоинициативно хуква по изследвания, процедури, опити и т.н. И в момента виждам същото - на мъжа му е добре, обича си партньорката, не е казал, че иска дете на всяка цена, обаче тя започва да изперква по темата. Съжалявам, нито на 20, нито на 40 ми е ок такава фиксация.
Аз нещо различно ли казах, че така подскочи? 
Имайте си някакъв опит с хора с репродуктивни проблеми, не ви го отричам. Аз 10 години съм била координатор в пациентска организация на хората с проблеми в репродукцията. Консултирала съм стотици двойки и продължавам да го правя. Работила съм с топ специалистите в областта в БГ, включая психолози и т.н. Превеждала съм специализирана литература, участвала съм в организацията на национални събития, включително създаването на Фонда за асистирана репродукция. Всичко това като доброволец. Та имам не някакъв опит, а доста години работа в тази сфера, ако и да е доброволна.
Всичко това го пиша заради авторката и други като нея. Ако имат нужда от помощ, каквато и да било, могат да ми пишат на лични.

# 145
  • Мнения: 3 251
Напротив. Опитваш се да я биеш и още как.
Когато е избирал е избрал нея. Това, че нещата са се прецакали е след избора.
Трябва да приемаме някои неща в живота.
Като и това, че бившият ти след като е избрал теб, е бил с друга.
Това е живота, просто трябва да го надмогнеш, за да спреш да се правиш на "По".
Излишно хабене на енергия и фиксиране.

# 146
  • Мнения: 15
Напротив. Опитваш се да я биеш и още как.
Когато е избирал е избрал нея. Това, че нещата са се прецакали е след избора.
Трябва да приемаме някои неща в живота.
Като и това, че бившият ти след като е избрал теб, е бил с друга.
Това е живота, просто трябва да го надмогнеш, за да спреш да се правиш на "По".
Излишно хабене на енергия и фиксиране.
Извинете ме, но темата не беше за бившата.
Той е правил вероятно и други избори преди нея, така, че ако трябваше да се доказвам, по-лесно щеше да ми е да заявя участие на олимпиадата в Токио, за да утоля жаждата на съзтезателния си дух.
Аз също съм правила избори преди него.
Той живее с децата ми, което го кара да си припомня моето минало-това означава ли да се съзтезава с бившия ми съпруг?
Несериозно е.
Пуснах темата със съвсем друга насока и направление, но се изкриви и пое в съвсем грешна посока.
Ако имах терзания за бившата му, щях да пусна тема с друго заглавие.
Все пак благодаря на всички, които отговориха по темата.
Прегръщам ви и бъдете здрави! Flowers Four Leaf Clover

# 147
  • Мнения: 5 328
Скрит текст:
Напротив. Опитваш се да я биеш и още как.
Когато е избирал е избрал нея. Това, че нещата са се прецакали е след избора.
Трябва да приемаме някои неща в живота.
Като и това, че бившият ти след като е избрал теб, е бил с друга.
Това е живота, просто трябва да го надмогнеш, за да спреш да се правиш на "По".
Излишно хабене на енергия и фиксиране.
Извинете ме, но темата не беше за бившата.
Той е правил вероятно и други избори преди нея, така, че ако трябваше да се доказвам, по-лесно щеше да ми е да заявя участие на олимпиадата в Токио, за да утоля жаждата на съзтезателния си дух.
Аз също съм правила избори преди него.
Той живее с децата ми, което го кара да си припомня моето минало-това означава ли да се съзтезава с бившия ми съпруг?
Несериозно е.
Пуснах темата със съвсем друга насока и направление, но се изкриви и пое в съвсем грешна посока.
Скрит текст:
Ако имах терзания за бившата му, щях да пусна тема с друго заглавие.
Все пак благодаря на всички, които отговориха по темата.
Прегръщам ви и бъдете здрави!:four_leaf_clover:
Няма как да знаем с какво намерение е пусната темата, но е малко трудно да разберем написаното по друг начин освен като очерняне на бившата съпруга.

# 148
  • Мнения: 1 820
Хайде да не се хлъзваме по модата с "40 е новото 20". В репродукцията това НЕ важи. Не искам да звучи като прокоба или обезкуражаване, но след 40 г репродуктивните способности на жената силно намаляват и това е научно доказан факт. Няма какво да се интерпретира и анализира, пък тълкува. Има изключения, разбира се, но са точно това. Доста е трудно след една възраст за повечето жени. Не невъзможно, трудно! Авторката е прочела обективната медицинска информация по темата и очевидно е наясно с положението. Напълно нормално е да се притеснява.
Моля ви, спрете с тези глупости, а авторката чак и благодари за мнението...
Репродуктивната способност е нещо индивидуално, зависещо от много фактори и в днешно време, с репродуктивни проблеми се борят толкова млади жени, че статистиката е обърната.

Тия категорични приказки и то на жена, която иска да забременее, не са нужни.

# 149
  • Мнения: 12 888
Авторке, винаги става така, отначало се отговаря на въпроса и после започват всякаквите коментари. Не го приемай навътре.
Късмет!

Общи условия

Активация на акаунт