Имам ли право да го задържа до мен-моля за съвет

  • 6 319
  • 150
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 14 167
Четох само първа страница и последната, та се извинявам ако вече е коментирано. Мъжът правил ли си е изследвания или само авторката се влачи по доктори? Няма да се учудя ако причината да е без деца е в него, а не в първата му съпруга.

# 106
  • Мнения: 5 337
Последно тя писа, че мъжът нямал нищо против да си направи изследване, но още не е. Нещо такова.

# 107
  • Мнения: 1 304
Използвайте инвитро, тъкмо ще Ви направят две и ще сте двойно по-щастливи.
Щом сте раждала два пъти, вероятно е да бъдете фертилна до 50, така че не се притеснявайте.
Успех!

# 108
  • София
  • Мнения: 13 633
При ин витро не е задължително да са 2, а фертилността не е константа.

# 109
  • Мнения: 15 099
Никой не твърди, че е константа, но ако имаш големи проблеми на примерно моите 35, надали и на 25 си била в най-перфектното състояние, просто не си опитала тогава, че да знаеш,че имаш проблеми. А авторката има цели две деца, по-вероятното е да си е съвсем окей.

# 110
  • Мнения: 2 052
Абсолютно подкрепям мнението на писалите преди мен - това "безумно желание" за деца, за което говори авторката, не си личи от изборите и действията на съпруга и.
6 години стискал палци и се надявал, но не отишъл нито веднъж на лекар - защото ако има упорит проблем то е нормално да се замислиш дали и при теб всичко е ок, не само при партньора. После, и с това не искам да обидя или засегна авторката, но я избира за съпруга с ясното съзнание, че може да стане родител по-трудно, по-бавно или на по-малко деца, отколкото би му се искало да има. Аз съм склонна да я разбера нея, че иска ново семейство и чувства, че има сили, любов и желание за още едно дете, но си мисля, че не успява да прецени правилно нагласата на партньора си.

# 111
  • София
  • Мнения: 13 633
Аз проблеми имах и на 20, и сега си ги имам на 47. Ама пак имам 5 деца. Някои от тях получили се съвсем естествено. Други не. Ама с последното не само проблеми имах, не ставах хич за майка вече.
Съпругът ми имаше вече 2, когато покрай третото няколко години по-късно се оказа, че вече не е безпроблемен. Ама взе, че направи още 3.
Това имах предвид, че при наличие на 2 едва ли не ще е фертилна до 50.

# 112
  • Мнения: 15 099
Аз те разбрах какво имаш предвид, но тука говорихме за вероятности - за мен (и не само) достатъчно големи - а не как със сигурност няма да има повече шанс за деца.

# 113
  • София
  • Мнения: 13 633
Вероятността е 50:50.
Мен ме изненадва, че хора на 40+ г. (и особено мъж, който твърди, че уж е искал дете, но са го лъгали умишлено) не са започнали първо с изследванията. Все пак, след 35 г. и за двата пола се променят постепенно нещата. Тогава авторката щеше да си спести част от терзанията.
Мъжът в картинката ми е мътен на мен.Авторката я разбирам идеално.

# 114
  • Мнения: 1 304
Обич Синеока, това е много градивна и необходима мнителност.
Хората са способни да съчинят невероятни митове и измишльотини.
Аз преди да се оженя, съответно преди детето два пъти се проверих, жена ми също. Преди да съм опитал даже. После вече сугестирани, че сме напълно здрави стана лесно и бързо.
Спряхме алкохола и цигарите за три месеца. Ходене, здравословно хранене.

За фертилитета, колкото повече, толкова повече. Известно е кога намалява при раждали и при не раждали. Прадядо ми е роден от пра-пра-баба ми на 54 и е бил 11-ти или 13-ти.

Последна редакция: чт, 20 окт 2022, 16:19 от Тифи19

# 115
  • Мнения: 21 650
На мен тази история му е неправдоподобна. Някой някого лъже, дали мъжът на авторката лъже нея, или тя нас. Няма как 6 години да се живее в лъжа в едно нормално семейство. Предполагам, че мъжът има проблеми, за които не иска да сподели с авторката. Натрапването на истории от живота с бившите съпрузи/ съпруги за мен е една червена лампа. Втори бракове, на една такава възраст могат да са съвсем щастливи и без общи деца.

А, историята с първата съпруга, дето тайно пиела контрацептиви за да не загине при бременност въобще не я вярвам. кой знае какво е надрънкал на авторката и каква е всъщност истината.

Да не говорим колко е безумно зряла жена да иска да роди дете на мъж, с когото се е запознала миналата година и с когото живее от няколко месеца в най-доблрия случай. Кога се събраха, кога разбра, че гледа децата и като свои, кога решиха да си имат бебенце, че и вече три месеца са минали в опити.

Последна редакция: чт, 20 окт 2022, 16:04 от Iris04

# 116
  • София
  • Мнения: 23 126
Да не говорим колко е безумно зряла жена да иска да роди дете на мъж, с когото се е запознала миналата година и с когото живее от няколко месеца в най-доблрия случай. Кога се събраха, кога разбра, че гледа децата и като свои, кога решиха да си имат бебенце, че и вече три месеца са минали в опити.
Авторката писа, че имат брак. Надали са от вчера заедно.
Гледам, че тя спря да отговаря и на нейно място бих постъпила по същия начин.

# 117
  • Мнения: 21 650
Писала е в първия пост, че са се запознали миналата година. За  мен това е много малко време за да опознаеш човека, за нея не знам след травмиращ брак как се е решила.

# 118
  • София
  • Мнения: 35 316
И за мен е малко.
Тепърва щях да го въвеждам в моето семейство.
Ама това съм аз.

# 119
  • Мнения: 12 893
Няма лошо, че са се запознали миналата година и вече са женени. Ако си допадат и се обичат, за какво да чакат? Лошото е, че авторката психясва, а  това е противопоказно за дълготрайни отношения. Предполагам, в основата е някакво усещане за вина, че няма да го направи щастлив,  без да е виновна, разбира се, защото този мъж я е избрал, като е знаел всички факти и е негова грижата да е щастлив, не нейна.

Общи условия

Активация на акаунт