Моля помогнете ми - преместване в друг град

  • 6 919
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 881
Въобще не излиза това. Оставил ги е в детската градина до края на деня, както е нормално, а тя ги е взела по-рано.
Ако действително имат писмено споразумение къде да се гледат децата, то полицията бързо ще разреши спора.

# 46
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 801
Полицията ли?!
Граждански спор да реши? Верно ли?

# 47
  • Мнения: 2 881
Според описаното по-назад в темата спора вече е решен в съда. Майкат изведнъж си е променила мнението и е решила, че няма да спазва споразумението. Така че да - полицията трябва да върне децата там където съда е определил, че ще живеят. А пък те вече да си спорят в съда.

# 48
  • Мнения: 14 797
Авторът изобщо не споменава в колко часа се развива действието. Пише, че се е върнал след два часа. На мен ми е много странно как си е тръгнал първия път сам, след като директорът пита кой ще вземе децата. Авторът може да ходи до градината при повикване, но не и да вземе децата.
Хубав автогол си е вкарал.

# 49
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 143
полицията няма да си мръдне пръста в тази сигуация.

# 50
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 801
Никого не връща полицията, това не знам как въобще си го помисли...
Именно, има съдебно решение, постановено от граждански съд. Ако някой не изпълнява това съдебно решение, редът е да се подаде тъжба до съда. Образува се частно наказателно дело. Полиция и прокуратура с това не се занимават, след като има съответния законов ред и той е директно пред съд.

# 51
  • Мнения: 2 881
А ще ги оставят да са в неизвестност ли? Или да ходи да я нашамари и да си ги вземе може би? Ако действително имат утвърдено от съда споразумение полицията трябва да му свърши работа, ако ги извика.
Авторът изобщо не споменава в колко часа се развива действието. Пише, че се е върнал след два часа. На мен ми е много странно как си е тръгнал първия път сам, след като директорът пита кой ще вземе децата. Авторът може да ходи до градината при повикване, но не и да вземе децата.
Хубав автогол си е вкарал.
Някакви безумни фантазии развиваш. Бил ги изоставил, ама някак си учителката останала да го чака да се върне, че да му каже какво се е случило...

# 52
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 801
Имаш ли опит?
Много ще ми е интересно някой да разкаже какво се е случило, когато се е обадил в полицията, че другият родител не си изпълнява съдебното решение. Моля!

Децата не са в неизвестност, те са с родителя си, правилно, законосъобразно или не.

# 53
  • Мнения: 2 881
Къде са с родителя си? Не там където е било решено да живеят. И родителя се е заканил да не ги връща.
Ти явно много опит имаш - да си последна инстанция по всичко...

# 54
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 801
Имам, адвокат съм и точно това работя.
Други въпроси имаш ли към мен?
Като се е заканил да не ги връща, се подава иск в съда за изменение на споразумението при промяна на обстоятелствата или тъжба за неизпълнение на съдебно решение, което е престъпление по НК, но не се преследва от държавата /прокуратурата/, а по частен ред от пострадалия, в случая другия родител.
След малко ще искам и хонорар...

Бонго, него питах дали има опит, Бойко.

Общи условия

Активация на акаунт