Будапеща - перлата на Дунав 8

  • 16 510
  • 251
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 196
Скрит текст:
Моля за разяснения относно билетите за градски транспорт и по специално този блок от 10 билета. Може ли ние като четиричленно семейство да ползваме такива билети (т.е. 3 пътувания *4 + 2 обикновени за 350 форинта) или тези 10 билета трябва да се ползват от един човек? Как става закупуването на такива билети? Мога ли да ги взема онлайн?
Благодаря предварително на отзовалите се!


3 пътувания ×4  са повече от 10 билета... По-удачен ще ви е варианта за 24-Hour Group Travel Card - важи за максимум 5 човека, струва 3 300 HUF и не е нужно да я валидирате всеки път при качване в транспорта както е с билетчетата. Приложението BudapestGo е изключително удобно, но през него не могат да се купят нито 10-те билетчета, нито груповата карта обаче, трябва да ги вземете на място от някоя машинка.

Не знам дали ще ви трябва, но имайте предвид, че за автобус 100Е от/до летището се взима специален билет и там дневните карти не важат.

Може ли линк към тази карта 24-Hour Group Travel Card , че не мога да я открия? Благодаря предварително! 
Видях я, но вече е 5000 HUF

https://bkk.hu/en/tickets-and-passes/prices/travelcards-valid-fo … up-travelcard.36/

Да, явно са променили ценоразписа, предния път когато писах, все още беше старата цена...

# 61
  • Мнения: 275
Скрит текст:
Моля за разяснения относно билетите за градски транспорт и по специално този блок от 10 билета. Може ли ние като четиричленно семейство да ползваме такива билети (т.е. 3 пътувания *4 + 2 обикновени за 350 форинта) или тези 10 билета трябва да се ползват от един човек? Как става закупуването на такива билети? Мога ли да ги взема онлайн?
Благодаря предварително на отзовалите се!


3 пътувания ×4  са повече от 10 билета... По-удачен ще ви е варианта за 24-Hour Group Travel Card - важи за максимум 5 човека, струва 3 300 HUF и не е нужно да я валидирате всеки път при качване в транспорта както е с билетчетата. Приложението BudapestGo е изключително удобно, но през него не могат да се купят нито 10-те билетчета, нито груповата карта обаче, трябва да ги вземете на място от някоя машинка.

Не знам дали ще ви трябва, но имайте предвид, че за автобус 100Е от/до летището се взима специален билет и там дневните карти не важат.

Може ли линк към тази карта 24-Hour Group Travel Card , че не мога да я открия? Благодаря предварително! 
Видях я, но вече е 5000 HUF

3000 HUF са блока от 10 билета. Картата е по-удачна според мен.

# 62
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Тези, пътуващи/ли с кола - приблизително за колко време стигате до Будапеща? Нощувате ли по пътя и ако да, къде?

# 63
  • София
  • Мнения: 4 446
7-8 часа пътувахме с колата от София до Сегед. Нощувахме в Сегед, защото искахме да го разгледаме. Зависи колко натоварен е трафикът, дали има ремонти по пътя, опашки на границата. От Сегед до Будапеща е още около два часа път.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 832
Ние пътувахме с кола. На границите минахме бързо /20-30 мин./ на отиване и връщане. На отиване спахме в  Палич, малко курортче точно преди границата. С много красиви къщи и езеро с парк. Много приятно местенце, но е по-добре да се посети, когато е топло.Пътувахме 6 часа.  И след това до Будяпуща около 2 часа. На влизане в Унгария купихме винетка от границата.  На връщане спахме в Белград, защото отдавна искам да го видя.
Зависи колко превозни средства ще се сменяват и колко човека сте. С картата могат да пътуват до 5 човека.
Посетихме рибарския бастион, возихме се на виенското колело, ходихме до зооппарка и парка срещу него, в който е и ледената пързелка, возихе се и на автобуса, който влиза в Дунава, ходихме и до двореца на Буда.

# 65
  • Мнения: 923
Ние го взехме наведнъж около 9- 10 часа. На границата Сърбия Унгария чакахме час и половина, а бяхме десетина коли

# 66
  • Мнения: 30
Здравейте, дами.
Неочаквано се оказах със седмица в Будапеща средата на февруари.
Чинно изчетох 3 теми назад и в общи линии се сдобих с много и полезна информация.
Имам обаче един малко особен въпрос, който никъде не беше поставен. Кои райони и места в града да бъдат избягвани. Имам тийнейджърски спомени от сума концерти там и за мен това беше най-красивото място на света, обаче.... това е от преди 20 и кусур години.
Ще съм благодарна някой да каже къде НЕ бива да се ходи.

# 67
  • Мнения: 5 267
Мари, на нас познати бяха казали около гробището и стадионите да не ходим. Отделно прочетох някъде, че Kőbánya е кварталът с най-много престъпления. Иначе аз не бих отишла около гарата вечер, така правя във всички градове- пристанища и гари за мен само през деня.

# 68
  • Мнения: 41
Здравейте.
В Будапеща обичайно ли е да се плаща с карта и има ли места, които изрично изискват плащане кеш?

# 69
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Здравейте.
В Будапеща обичайно ли е да се плаща с карта и има ли места, които изрично изискват плащане кеш?
Обичайно е. Не сещам да са искали някъде изрично кеш, виж обратното - да. Има табели за изрично плащане само с банкова карта (и отказаха да им платим с форинти, искахме да се отървем от тях преди тръгване). Даже тоалетната (на гарата примерно) може да се плати с карта.

# 70
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте.
В Будапеща обичайно ли е да се плаща с карта и има ли места, които изрично изискват плащане кеш?

Бяхме началото на декември  - на пързалката  изрично  искаха кеш , на фуникуляра също. В музея на Худини пак само кеш . На много  от местата ,  обаче може  и в  евро да се праща ,  макар и курсът да не е толкова изгоден. Моят съвет е вземете някаква малка сума кеш  и плащайте  основно с карта

Последна редакция: пн, 09 яну 2023, 13:43 от micra

# 71
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 499
Вчера плащах в няколко магазина с карта
При безконтактна иска винаги да се сложи в слота. Показва сумата в евро /картата е левова/ и има известно завишаване на цената, явно от превалутирането. На 1 евро към 5 цента.

# 72
  • Мнения: 452
Тези, пътуващи/ли с кола - приблизително за колко време стигате до Будапеща? Нощувате ли по пътя и ако да, къде?

Ние ще пътуваме с кола и ще спим и на отиване, и на връщане в Белград. Така ми е най-удобно, а и ваканцията се увеличава Kissing Face

# 73
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 755
Благодаря ви за отговорите! Flowers Hibiscus
В Белград бяхме за близо седмица миналата година и не искам да губим време отново там, затова ще опитаме да пътуваме без междинни нощувки или евентуално такава в Нови Сад/Сегед, макар че и в Нови Сад съм била за няколко дни преди години и по-скоро бих подминала. Благодаря и за предложението за Палич - ще разгледам. Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 8 114
Има ли директни полети София-Будапеща?

Общи условия

Активация на акаунт