раждането в Бургаска болница?

  • 22 637
  • 254
  •   1
Отговори
# 210
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
mama21 това, което описваш от онкото не е еднократен чаршаф, а по скоро дамски превръзки за родилки, те изглеждат точно като памперси разгънати. Еднократния чаршаф доста прилича на чаршаф  Laughing /застила се в/у леглото/ просто по средта има една абсорбираща част - цапаш от вътрешната страна, не пропуска обаче в/у обикн.чаршафи. И еднократните чаршафи и превръзките за родилки ги има на магазин Тема.
Щях да ви казвам /щото не се сещам в списъка дали го имаше/ да си носите освен еднократните чаршафи /6 бр/ и обикновенни чаршафи - 2 долни и един плик. Единия долен чаршаф е за самото раждане, а другия и плика като ви преместят горе на етажа след като родите.
Пък за куфарите не се притеснявайте  Laughing аз отидох с 3 огромни торби, имам чувството, че бях изнесла къщата, а после още колко ми донесоха не е истина, като ме изписваха ме беше срам да си дам багажа да ми го изнесат. Но поне никой не ти прави забележка за многото багаж. Така, че по-добре всичко в един огромен сак, отколкото като мен с 3 торби, кат ромките по пазара.  Mr. Green
За нощниците с къс или дълъг ръкав зависи от времето, а не от системите...... Имайте в предвид, че в някой от стаите духа заради не доброто уплътнение на 100-годишната дограма, така че връхни дрехи задължително.....
А и се обръснете предварително, че да не се изложите като мен....
Аз имах час за козметик на 19.12 в 14,00 часа, два часа по-рано бях на редовен преглед, на който док ми пукна водите...... и си отидох в родилно необръсната..... голям срам брах  Embarassed те там ми оформиха прическата....ама друго си е у дома на спокойствие, пък и на мъжо после му се наложи да ходи при козметичката да отменя запазения час с думите: "Ми жена ми е запазила час при вас вчера" - казва той, "Да едно бременно момиченце" - отговаря козметичката, "Ми тя няма да може да дойде, щото ражда ......"  Joy
Смешно-тъжна история  Laughing

# 211
Аз останах с друго впечатление по относно багажа. По добре да си с еди огромен сак, отколкото да си с много чанти или сакове, защото може да ти ги наритат и да ги върнат с думите "В болница ще влизаш, а не в хотел"

# 212
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
ts_bs защо имам чувството че си си изкарала весело в кавички в болницата newsm78.

# 213
  • UK
  • Мнения: 1 351
 Сега тук ще се намеся.... не са нито еднократен чаршаф, нито дамски превръзки  #Crazy говорите за хирургическа подложка... това му е названието и не се използва само при родилки за да има точно определено име за това... предимно се озползва при тежки операции за да не се допусне ВБИ- вътре болнична инфекция и понеже са удобни ги ползват и родилките... тези мами които ще раждат секцио ще им трябват само след операцията... не преди това !!!!
 А за лудницата и аз се нареждам на опашката  Crazy

# 214
  • Мнения: 4 546
тази подложка от болницата ли ти я дават или трябав да купуваш и нея освен еднократните чаршафи?

# 215
  • UK
  • Мнения: 1 351
тази подложка от болницата ли ти я дават или трябав да купуваш и нея освен еднократните чаршафи?

 еднократните чаршафи са хирургичните подложки... в аптеките ги продават на различни цени но не повече от 1 лв, всъщност до сега съм ги намирала най- много до 0,70лв...

# 216
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Момичета,днес на курса чух нещо смразяващо и не повярвах-реших че е слух,но все пак да ви питам знаете ли нещо по въпроса.Една мама ми каза,че от 1.01.2007 родилното в Бургас има нов правилник според който родилките плащат задължителна такса от 180лв на болницата  ShockedТова е без значение дали искате да си наемете лекар,акушерка,дали искате упойка...тази такса си е нещо като престой,храна...абе плащаш и тогава те изписват Confused
Ядосах се не толкова защото сумата е голяма/въпреки че като се събере с парите за упойка,доктор и т.н. си се получава крупна сума/ ами защото това си пладнешки обир!ЗК си им превежда пари за всяка родилка,а за нас всички манипулации би трябвало да са безплатни!А и на какво отгоре да им платя?На нервните акушерки,небрежните доктори или многото хлебарки?
Дано наистина е само слух,но очаквам всичко от Бургаския родилен дом! #Cussing out

# 217
  • Мнения: 1 701
Ей значи ако не бях толкова бременна и не ме беше срам вече щях да започна да псувам. Ама на върха на езика ми е. Гадове такива ....
Утре живот и здрав ме приемат и ще ви кажа после кое слух кое факт!

# 218
  • Мнения: 4 546
уиш, утре ли ще е денят?  Grinning
не ми се вярва такова нещо за тази такса  newsm78 моя позната ражда съвсем наскоро и не ми каза за такова нещо  /а точно за плащането говорихме/

# 219
  • Мнения: 995
.Една мама ми каза,че от 1.01.2007 родилното в Бургас има нов правилник според който родилките плащат задължителна такса от 180лв на болницата 
Това не може да е истина. Без да съм проверила ви уверявам, че няма смисъл да се коментира. Ако има някаква такса тя може да е за избор на израждащ екип.

# 220
  • Мнения: 5 539
Стига с тия партенки... Кой, на какво основание ще разпореди да се плаща, след като дори неосигурените имат право на безплатно раждане по закон?!
Хайде пак чули-недочули Laughing

# 221
  • вкъщи
  • Мнения: 2 461
няма такова нещо,бременните и родилките са освободени от всякакви такси.вече направо се спекулира с това плащане.стига сме се плашили взаимно.всяка жена избира как да роди,т.е. дали да плаща на лекар или не.аз лично за себе си съм решила,но това ще е доброволно.

# 222
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
На мен също не ми се вярваше,но все пак реших да попитам,за да съм сигурна.Съжалявам ако съм наплашила някого. Embarassed

# 223
Не се плаща , плаща се само , ако си наемаш лекар и той не е на смяна.
ts_bs защо имам чувството че си си изкарала весело в кавички в болницата newsm78.

Не аз това го чух от едно момиче. А иначе моя престой биваше и хлебарки нямаше

# 224
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 562
Ох аз пак да питам че и снощи бях с болки утре мъжо ще ме кара на лекар.Обаче при кой-Калчева трябва да я чакам седмица Георгиев също а искам някой дето си разбира от работата.
Я кажете някой и къде да го търся.

Общи условия

Активация на акаунт