Връзката ни се разпада!

  • 4 026
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте на всички регистрирах се тук, защото очаквам да получа безпристрастни мнения и адекватни съвети,относно връзката ми,която сякаш се разпада. Ще започна с това,че съм студентка,живея още при родителите си,а той е по-голям от мен с 12 години,но историята познава и доста по-големи възрастови разлики. Та да,заедно сме от малко над година и първите 7 месеца/приблизително/ всичко вървеше добре.  Нямахме дразги помежду си, а също и напрежението липсваше ,от време на време сме се карали за глупости, но нищо сериозно. Един ден ,дори не помня за какво, се скарахме сериозно и той каза много лоши думи за нас, и за мен ,предполагам в изблик на гняв. От този ден нататък всичко се промени. Той охладня и се отдръпна от мен сякаш изведнъж. Месеци  се опитвах да разбера каква е причината, но така и не получавах конкретен отговор. Това ме ядеше вътрешно ,дразнеше ме и аз се заяждах с него. Естествено това имаше обратен ефект  и той все повече се затваряше към мен. В мен остана незараснала рана и неяснота,това напрежение ме ядеше отвътре и взе превес. През последната ни среща,която беше преди дни, реших, че искам това да бъде краят. Разделяхме се,събирахме се,но този път бях сериозна. Не исках да страдам аз от това,че някой не знае какво иска или пък има проблем и не желае да сподели. Той не искаше това да е окончателно решение за нас,но се съгласи с мен ,че ни трябва време. Сподели ми,че иска да рестартираме нещата наново , а естествено за това трябва някакво време. Решихме заедно да си го дадем, не изяснихме за какъв период става въпрос,  но и не искам да се ограничавам в периоди. Това време разделени ми трябва и на мен,за да лекувам раните си, и разочарованието си от казаните думи ,но се чудя правилно ли е ? Ще ни се отрази ли добре? Или от временно ще стане завинаги....

# 1
  • София
  • Мнения: 7 984
Излишна драма за нещо, което не върви и не се получава. Разделете се и си намерете партньори, с които да сте на един етап и на едни вълни в живота.

# 2
  • Мнения: 4 002
Кристалната ни топка не работи в неделя, няма как да ти кажем дали ще бъде временно или завинаги и дали и на кого ще се отрази добре или зле.
Отделно - каква сериозна връзка си въобразяваш че имаш, та ти си дете, живеещо с мама и тати, и някакъв чичак, който вече отдавна е трябвало да води децата си на училище, се занимава с теб. Я се съвземи и си гледай живота, вместо да се занимаваш с чичковци, които на 30+ се заглеждат по ученички...
Много драматизираш, но за твоята възраст е нормално, дай си почивката, гледай си студентския живот както си трябва, с връстници и купони, вместо да кършиш ръце по вдетинени чичковци.

# 3
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 941
E вие година едва сте издържали заедно и са започнали дрязгите, за какво въобще си губите времето един с друг, то се е видяло че не сте комбинация. Виж си целия пост, само негативни неща виждаш в него, струва ми се че единствено от наранено самочувствие искаш той изведнъж да стане добричък и какъвто си представяш че трябва да е, но това са измислени неща, реално просто се търпите един друг за да не сте капо.

# 4
  • София
  • Мнения: 4 284
Защо разпада? Та тя вече се е разпаднала.
И щом за една години сте имали такива отношения по-добре се радвай, че е приключило.
Според мен една от най-основните грешки, които жените правят (пък и мъжете, но жените сякаш повече го умеем това) е, че след раздяла се събират пак. И така се продължава старата песен на нов глас.
Разбирам да имате деца, ипотеки...
И ако си около 20г не е добре да си с 32годишен. Виж, 33г с 45г пак е много, но по-бива.

# 5
  • INFJ
  • Мнения: 9 326
Връзките и отношенията между мъж и жена трябва да са лесни и приятни, ако не са такива, по-добре да не съществуват изобщо.

Да не говорим, че поради някаква причина той е сърдитият и отдръпнатият, след като те е обиждал, а ти си гонещата?! Не ти трябват такива социопати.

# 6
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Здравейте на всички регистрирах се тук, защото очаквам да получа безпристрастни мнения и адекватни съвети,относно връзката ми,която сякаш се разпада. Ще започна с това,че съм студентка,живея още при родителите си,а той е по-голям от мен с 12 години,но историята познава и доста по-големи възрастови разлики. Та да,заедно сме от малко над година и първите 7 месеца/приблизително/ всичко вървеше добре.  Нямахме дразги помежду си, а също и напрежението липсваше ,от време на време сме се карали за глупости, но нищо сериозно. Един ден ,дори не помня за какво, се скарахме сериозно и той каза много лоши думи за нас, и за мен ,предполагам в изблик на гняв. От този ден нататък всичко се промени. Той охладня и се отдръпна от мен сякаш изведнъж. Месеци  се опитвах да разбера каква е причината, но така и не получавах конкретен отговор. Това ме ядеше вътрешно ,дразнеше ме и аз се заяждах с него. Естествено това имаше обратен ефект  и той все повече се затваряше към мен. В мен остана незараснала рана и неяснота,това напрежение ме ядеше отвътре и взе превес. През последната ни среща,която беше преди дни, реших, че искам това да бъде краят. Разделяхме се,събирахме се,но този път бях сериозна. Не исках да страдам аз от това,че някой не знае какво иска или пък има проблем и не желае да сподели. Той не искаше това да е окончателно решение за нас,но се съгласи с мен ,че ни трябва време. Сподели ми,че иска да рестартираме нещата наново , а естествено за това трябва някакво време. Решихме заедно да си го дадем, не изяснихме за какъв период става въпрос,  но и не искам да се ограничавам в периоди. Това време разделени ми трябва и на мен,за да лекувам раните си, и разочарованието си от казаните думи ,но се чудя правилно ли е ? Ще ни се отрази ли добре? Или от временно ще стане завинаги....
Е след като не искаш да се ограничаваш в периоди, колко време смяташ да е така, месец година? Първо си отговори на тоя въпрос, защото за да започнеш връзка с друг мъж първо трябва да приключиш с този, но явно и двамата не го искате. Премисли си всичко за и против. Понякога човек разбирайки, че може да изгуби нещо може да започне да го оценява, така, че не е изключено и при вас да се случи същото. Успех. Simple Smile
Връзките и отношенията между мъж и жена трябва да са лесни и приятни, ако не са такива, по-добре да не съществуват изобщо.

Да не говорим, че поради някаква причина той е сърдитият и отдръпнатият, след като те е обиждал, а ти си гонещата?! Не ти трябват такива социопати.
В приказките може и да е така в реалността е различно. Smiley

# 7
  • INFJ
  • Мнения: 9 326
Реалността я създаваме ние, и нищо не може да ме накара да стоя в неприятни и трудни отношения.

# 8
  • Мнения: 15 960
Както писаха, 20 годишна с 30 и кусур годишен чичак, та той трябва да те носи на ръце, не да ти казва " лоши думи". Толкова ли няма край теб твои връстници, та си губиш времето с някакви лузъри, дето могат да излъжат само някое момиченце. Пък и седиш и се чудиш защо е сърдит и какво си направила, вместо той да тича по теб. Я у лево.

# 9
  • Мнения: 1 271
Девойче, я си оближи раните и си гледай ученето и студентския живот и забрави за т.н. половинка. Няма нужда да го мислиш толкова. Ясно е, че когато си увлечен по някого е трудно да сложиш край без да мислиш много, но с времето ще се съвземеш. Създай си приятелства след колегите си и излизай. Ще срещнеш друг след време, няма гаранция, че ще е по-подходящ, но с този повече от сигурно, че не сте един за друг. Много вероятно е да те потърси първи, като види, че не ти пука много. Млада си, можеш да си позволиш да се носиш по течението...

# 10
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Реалността я създаваме ние, и нищо не може да ме накара да стоя в неприятни и трудни отношения.
Реалността в една връзка се създава от двама души, не от един. Smiley

# 11
  • INFJ
  • Мнения: 9 326
И? В случая, тя се е опитвала да изясни нещата месеци наред, резултат няма. Какво повече да прави там?

# 12
  • Мнения: 2 052
Твърде рано и твърде лесно са се пропукали тези отношения, един ден вероятно ще се обърнеш и ще мислиш с облекчение как не си загубила още повече време да се терзаеш.

# 13
  • Мнения: X
32 годишен чичак трябвало да я носи...
Гледам сина си, един такъв чичак, хич не се впечатлява от 20 годишни, щот акъла им още на ниво училищна скамейка и нямат много общи виждания, цели. Забавни са за 6м. сетне - тцъ. За сериозна връзка дами над 26 казва, просто не винаги има нужда от нещо сериозно.
Та в тоя ред на мисли, тъкмо това се е случило - спаднал първоначалния интерес, чуди се чичака трябва ли му или не, хлапе.
Младата дама да не си губи времето с него. Ама и никоя връзка няма да й е сериозна, докато е при мама и тате.

# 14
  • Мнения: 15 960
Като няма нужда от сериозни отношения, си седи сам, не да баламосва девойчета и да си играе с чувствата им.

Общи условия

Активация на акаунт