🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 60]

  • 59 300
  • 837
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 202
Звъннах им преди малко, защото ми стана интересно... Продават билети само до 26-ти, защото имат проблем със системата и чакат да бъде отстранен.  Но влакът не е спрян и по принцип може да се купи билет два месеца по-рано. Просто в момента (колко дълъг не знаят, чакат) не може. Беше любезна жената на телефона.
В София на друго място не продават билети за влака за Истанбул, само на Централна гара.
Ще са любезни я, като вдигнах цялото министерство наопаки.

# 781
  • Варна
  • Мнения: 495
Това си е новина, дали някой е ходил понеделник или вторник да потвърди. За съжаление нищо не се казва за турската страна.

https://www.dnes.bg/politika/2023/03/14/spirat-dezinfekciiata-na … mvrorh4F2adzjqeOs

# 782
  • Мнения: 5 080
В одринската тема пише, че няма от наша страна такса, но от турска си стои и е 80тл или 3€.

# 783
  • Мнения: 257
Това си е новина, дали някой е ходил понеделник или вторник да потвърди. За съжаление нищо не се казва за турската страна.

https://www.dnes.bg/politika/2023/03/14/spirat-dezinfekciiata-na … mvrorh4F2adzjqeOs

Във ФБ също я потвърдиха. Турската страна скоро сложи дезинфекцията, така че има да наваксва Laughing

# 784
  • Мнения: 202
.                                                                                                        Днес вече се продават нормално билети. Не чувам аплодисментите ви.

Последна редакция: ср, 15 мар 2023, 21:29 от Dragmirа

# 785
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 442
До вчера само четях, от днес пак започвам да сглобявам програмка 😀..Навих една приятелка другата сряда да отидем за 3 нощувки с ТА (знаете, че използвам само за нощувки и транспорт). Чакам с нетърпение, толкова ми липсва Истанбул вече...
Приятелката е ходила 1 път и е видяла основното. Не е ходила на аквариум обаче, иска и на Уотъргардън (аз също не съм ходила, не смятам, че си заслужава, но сега, може би, ще отидем). В тази връзка се появиха някои въпросчета, за които ще се нуждая от помощ.
За аквариумите - аз съм ходила преди години в сегашния Sea life във Форум и съответно оттогава не съм се интересувала за останалите. Въпросът е в кой да я заведа, искало й се да има тунел. Аз, когато съм ходила в Sea life, имаше. Във Флоря аквариум има ли , транспортът е с Мармарай? А транспортът до Форум е с М1 нали, сп. Коджатепе? Видях, че входът и на двата е по 400 лири...
Другото ми въпросче е свързано с Wattergarden. Явно ще комбинирам с разходка в любимия Кадъкьой преди това. Та, записала съм си, че транспортът от Кадъкьой е с автобус 8А до сп. Atasehir - така ли е? Колко време горе-долу се пътува?
За Ортакьой - видях, че последния ферибот оттам за Еминьоню е около 20 ч. Бих искала и алтернатива - евентуално оттам към Таксим. Видях, че след Т1 до последната Кабаташ с автобус 25Е се стига до Ортакьой (не знам коя спирка обаче 😊), т.е евентуално наобратно пак с 25А от Кабаташ към Таксим, но дали има директен начин?...

# 786
  • Мнения: 416
Тунела на  Sea life е доста голям,но до тук,като малки стенни аквариуми,този в Анталия го бие, в друг аквариум в Истанбул не съм ходил. Това което ми направи впечатление е че нямаше много видове риби в тунела, който найстина е много дълъг.

# 787
  • Мнения: 7 881
Аирче, от мои стари записки ти копирам упътването си за Ортакьой, но е добре да си пуснеш маршрута в гугъл мапс с приблизителни дата и час за проверка.
Помня, че името на спирката тогава беше малко по- различно, но пак ставаше дума за училище за еркеци Simple Smile, така че няма как да сбъркаш.
Пък и питахме на влизане в автобуса и като наближихме, всички вкупом започнаха да ни викат да слизаме. Simple Smile

Цитат
От Кабаташ може да се качите на някой от автобусите за Емиргян (22, 22RE, 25E) или с който и да е автобус с надпис Ортакьой в това направление.
Слиза се на 7-мата спирка Kabataş Erkek Lisesi.

# 788
  • Мнения: 5 978
Не е чак толкова дълъг тунелът според мен, а във Флория е по-голям аквариумът и ако са на една цена, аз бих избрала по-големият. Не помня обаче дали въобще имаше тунел там...
За Водните градини -около 40-50 минути в едната посока -на отиване. Понеже все сме се връщали по късно /около 20-21ч/,   на връщане нямаше голям трафик и значително по-бързо се стига,около 30мин да кажем.

# 789
  • София
  • Мнения: 13 169
Във Флоря няма точно тунел като в другия аквариум. Обаче има места, където отвсякъде си заобиколен от аквариуми. За мен също е по-добрият вариант, особено при еднаква цена на билетите. Да, Мармарай отива до Истанбул Аквариум.

За връщане от Ортакьой към Таксим има автобуси. Завършват на Т. Мисля, че бяха 40Т и 42Т. Вариант е и с изброените автобуси да се отиде до Кабаташ и от там с фуникуляра до Таксим, но не виждам смисъл.

# 790
  • Мнения: 257
Лалетата май ще цъфнат по рано тази година. Миналата се забавиха…

# 791
  • София
  • Мнения: 957
Във Флория, освен аквариум, има пингвини и дъждовна гора. Билетите онлайн са 350 лири за възрастен и 315 за ученик.

# 792
  • Мнения: 1 837
Някой ходил ли е на леголенд? Имаме един фен на лего и ми се иска да го посетим. На 7 год е, много се надявам да му хареса. Доколкото разбрах е в мол Форум, искаме и аквариум да посетим. Гледам, че препоръчвате друг, който ме спечели с пингвините, но при положение, че така или иначе ще бъдем в мол Форум не знам дали ще си струва да ходим до другаде за аквариум🙄

# 793
  • София
  • Мнения: 3 164
Аз ще водя 7-годишен в Леголенд и аквариума през май. Само 1 нощувка имаме в Истанбул и ще сме там във Форум, веечрта корабче от туристическите на Еминьоню и толкова с плановете.
Не знам дали е добра програма за 7-годишен и 2,5-годишно, моите не са от обикалящите. Ние с баща им обикаляме по цял ден, но Истанбул с деца не сме правили. Само в на баба си сериала са го виждали Grinning

# 794
  • Варна
  • Мнения: 3 948
събирам акъл за 2 дни изцяло азиатски Истанбул с първоначални идеи : единия ден фери Yenikapı Ferry Terminal - Kadıköy , Kadikoy Bull Statue и шляене където посъветвате
другия ден корабче  Еminönü - Юскюдар Üsküdar и сетне пак шляене където посъветвате

Общи условия

Активация на акаунт