🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 60]

  • 59 171
  • 837
  •   1
Отговори
# 825
  • Варна
  • Мнения: 3 945
наш Великден..Мисля, че тази година ще е много силен април за ТА, съответно голямо висене по границите ..

точно за това гледаме да сме преди/след , вкл. техния Байрям щото хем е висене по границите , хем около Желязната църква заварихме над 60 - 80 бг.автобуса.
Екстремни забавления за тийн вижте високоскоростни влакчета/атракциони  , нещо такова= http://www.radugatours.com/praznici/September/view?oid=195
сигурно има и други , вашия гид може да проучи
имам 3 седмици за ровене , ама ако някой ми прати/публикува пътеписчета за Кадъкьой и  Üsküdar , нещо от този тип :
http://patepis.com/?p=32437
ще съм благодарен   Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile

# 826
# 827
  • София
  • Мнения: 13 153
Преди време в програмата за Кадъкьой бях включила да намеря паметника на уличния котарак Томбили. Бях намерила точните координати. Снимка на котарака и статуята, която местните жители са му направили след като е починал:





За съжаление, малко преди да ходим да го издирваме, прочетох, че са бутнали старите сгради и има строеж. Статуята е била прибрана от общината. Обаче новият тротоар е по-различен и не са я върнали на мястото ѝ. Sad Сега видях нови снимки, където е сложена пред някаква общинска сграда.

https://www.tripadvisor.ru/ShowUserReviews-g293974-d12002566-r87 … er=7&ff=650201664

Ще трябва да я намеря. Simple Smile

Да ви "черпя" с един котарак от Кадъкьой, който реши да маркира червения килим на ресторант на една от най-оживените улички със заведения. Joy

# 828
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
Петерки,
Ти вече сам мож написа пътепис☺️
С Ема сме пътували заедно до Истанбул през далечната ..2009..

Аз съм пуснала на Фейсав групата клип от Мария Йозтурк за Кузгунджук,ако ходите в Юскюдар,наблегни на Кузгунджук и Шакиринджами, съвършено различна джамия е тази.
Агенциите не водят там,
Тоест...
Вече една варненска има включена в програмата -Кузгунджук,но със други обекти в Азия и със заплащане.

# 829
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Петерки,
Ти вече сам мож написа пътепис☺️
С Ема сме пътували заедно до Истанбул през далечната ..2009..
Вече една варненска има включена в програмата -Кузгунджук,но със други обекти в Азия и със заплащане.


как 2009 далечна бе ???
Моето сефте в Истанбул е април 1978г. с вапцара
ама в азиатската му част не съм ходил от 1991 когато бях с дъщеря ми  , а сега ще разхождам други хора

# 830
  • Мнения: 11
Здравейте! Мой познати имат Истанбулкарт, която не са я ползвали от 2019, но в която са останали доста пари. Понеже са минали повече от 3 години и картата няма да важи има ли как да вземем остатъчната сума, която е била в нея (поне да си ги оползотворим) Grinning. Ще се радвам, ако някой се е сблъсквал с този проблем да сподели малко повече какво може да се направи.

# 831
  • Мнения: 1 054
споделете за пътуване с автобус от Истанбул до София, коя фирма сте ползвали/не екскурзия/?

# 832
  • София
  • Мнения: 957
Моята Истанбулкарт е от 2020 г. и важи. Преполагам, че и за тази от 2019 г. ще е същото.

# 833
  • Мнения: 7 876
споделете за пътуване с автобус от Истанбул до София, коя фирма сте ползвали/не екскурзия/?
Метро.
От офиса им на 121 сектор в автогара Есенлер се купуват билети.
Не зная дали имат вариант за онлайн продажба.
Има и други фирми, разбира се, но аз не съм ги ползвала и не мога да дам инфо.

# 834
  • София
  • Мнения: 2 045
споделете за пътуване с автобус от Истанбул до София, коя фирма сте ползвали/не екскурзия/?
Аз последно ноември месец пътувах с Арда тур -11.30ч . Минаваха по D100. Принципно съм доволна. Предстои ми другата седмица отново 24ч тур и все още не знам с коя фирма ще се прибера от там, защото ми записаха късен час за доктор и ми объркаха леко плановете. Най-вероятно 17ч с Метро.

# 835
  • София
  • Мнения: 13 153
Здравейте! Мой познати имат Истанбулкарт, която не са я ползвали от 2019, но в която са останали доста пари. Понеже са минали повече от 3 години и картата няма да важи има ли как да вземем остатъчната сума, която е била в нея (поне да си ги оползотворим) Grinning. Ще се радвам, ако някой се е сблъсквал с този проблем да сподели малко повече какво може да се направи.
Няма значение от кога е картата. Важно е от кога не е използвана. Май 4 години се запазва. Само на място можете да разберете дали важи. Може и да е валидна все още. Проверява се на автоматите за зареждане по спирките. Но не мисля, че могат да се спасят парите, ако вече не е активна.

# 836
  • Мнения: 7 876
Пуснах нова тема, защото сме надхвърлили лимита на страниците и има вероятност да заключат тази.
Само изтрих информация, за която зная , че не е актуална.
Ако намерите още несъответствия , мога да ги коригирам до 24 чАса.

Заповядайте НОВА ТЕМА

# 837
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Здравейте! Мой познати имат Истанбулкарт, която не са я ползвали от 2019, но в която са останали доста пари. Понеже са минали повече от 3 години и картата няма да важи има ли как да вземем остатъчната сума, която е била в нея (поне да си ги оползотворим) Grinning. Ще се радвам, ако някой се е сблъсквал с този проблем да сподели малко повече какво може да се направи.
Защо да не важи?! Моята е от 2015 и си важи

Общи условия

Активация на акаунт