Дванайсетокласници - тема 2

  • 56 152
  • 790
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 230
Аз до 89 - та. Нямам особени спомени от този тип ериод. Най- хубави са тези от гимназията. Дъщеря ми завърши преди пет години езиковата в Ловеч. Ми и сега няма такова училище. Имат коледен концерт, фестовете, организирания концерт на абитуриентите със пиесите, тематичните надписи на тениските, които са спомен и се пазят, като реликва, бягствата от общежитието-най-големите за една дискотека, въпреки, че ги проверяват стриктно всяка вечер в десет. Това е незабравимо. А и после си помагат. Имат фейсгрупа с 5000 човека завършили там, Абе секта. Когато завършваха техния випуск бяха девети по резултат на матурата по български. Направиха го техните учители без да ходят на уроци. Това е най- добрата гимназия. Даде им знания, незабравими весели години и дух.

Последна редакция: сб, 29 окт 2022, 00:11 от Maitrix

# 61
  • София
  • Мнения: 18 679
Ауууу, прочетох Валери и Скиорчето и направо ми спря тока Scream Момиченцааааа, добре че сме живи и здрави!

Нашият се поактивизира с кандидатстването. Пише, брише мотивационно писмо. Ще видим де ще му излезне краят...Малко ме притеснява, че толкова се е фиксирал в Холандия, че изобщо не обръща внимание на нещата, които биха му били необходими за кандидатстване другаде - изпита по немски, матурите...Накрая, ако не стане в Холандия, ще е от три стола - на земята Rolling Eyes Но, така си е решил, аз не се мешам, само наблюдавам отстрани и лекинко, но напоително дудна...

На Марулетка завидях. Искам и аз да съм баба Joy

# 62
  • Мнения: 1 624
Joy
Мойта госпожица е на четири, та ми е скорошно прохождането.

# 63
  • София
  • Мнения: 18 679
А, то и аз имам младеж на 5, ноооо докато стана на 50, ще е отхвръкнал и ще е време за следващата смяна Joy Да се стяга наборът!

# 64
  • Мнения: 1 624
Като й казвам, че ще гледа на бате бебето и не, не искала да е леля Joy

# 65
  • Мнения: 8 925
Maitrix, толкова ме радва това,което споделяш! Училище с традиции.Браво че толкова години ръководството успяват да запазят духа на училището и вярно е,че сме като секта.
   Катрин, да ни е жива и здрава, ще стопи на майка си лагерите на майка си и баща си.
   Вчера наборът каза,че си е харесал специалност и в Пловдив. Много харесвам града, любим ми е , НО това дете все повече се отдалечава от Монтана! Къса ми се сърцето! Хора , все повече си давам сметка,че никак , ама никак не съм готова да се разделям с малкото си момченце. Луда работа!!!! Тия мисли и чувства ви споделям на вас, на него никога. Сутринта на кафето си казах терзанията на ММ, който съответно ми каза,че нещо не съм в ред и да взема да отивам на работа , стига съм се мотала.Днес работя.
   Ами ако ми доведе някоя засукана пловдивчанка за снаха, дето ще иска да си стоят под тепетата?! УмирГам!

# 66
  • София
  • Мнения: 7 075
Ааа, Марулето, а ме хокаше мен, че ще ми е много трудно. 😋
Госпожица на 4, младеж на 5... 😆 Да са ви живи и здрави! Винаги съм мечтала за много деца и веселба, но и аз израснах в камерен състав, младежът и той.

Белинде, как се чувства другият младеж в НПМГ?

# 67
  • Мнения: 1 624
Оф, аз имам и седмокласник.
Вчера ми бе капак на една тройно критична седмица. А още има от нея...
Загубих си ключа на колата, с малката с мен на работа, че беше болна. Та аз тръшкайки се изчаках големия да ми докара резервния криво ляво се прибрахме.
И седнал той след като прибра брат си цъка нещо и вика мамо ела. Намерил някаква група забелязано в Павлово и там на челна страница моя ключ. Като ревнах след всичко .... Та така с тая сага. Оправно ми е детето ей, цял ден откачи с мене, то от критическата ми майче. Да са ни живи и здрави

# 68
  • Мнения: 1 231
Ее, много ми е интересно да чета за гимназията на моите момчета. Но покрай вашите, а и на други бивши възпитаници разкази, мисля че сега доста по-лежерно го карат. Но за мен, в провинцията, беше най-добрият избор и не съжалявам. Поне има амбициозни деца и който иска, ще му се предостави възможност да успее. Средата дърпа нагоре, а не надолу, като училищата в нашия град, в които едвам се събира една българска паралелка. Толкова ми е мъчно. Имахме 3 училища до 12 клас - гимназия, провесионална гимназия по селско стопанство и икономически техникум. Всички с по 3-4 само български паралелки. Имаше 3 дискотеки, заведения, пълни с млади хора. А сега сме почти на 70% ромски град. Всички кадърни и искащи нещо повече да постигнат деца, отиват в близките големи градове след 7ми клас. То и да не са толкова амбициозни, като малкият ми син, пак го пращам на друго място заради средата. Миналата година на баловете на двете останали гимназии имаше сигурно 20 българчета. Много, много страшно.

# 69
  • Мнения: 8 925
Писе, ти в кай град беше?  Луковит? Ловешката езикова е водеща , ние с нашата елитна,пълна с българчета само можем да й дишаме праха, повярвай ми.
  Три деца са ми несбъдната мечта!Толкова много исках, но поради забавяне на номер две и здравословните проблеми,се мотахме прекалено дълго.Дъщеря ми иска три , дано не се откажат!!!

# 70
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе, трудно е с три, да ви кажа...Като бяха по-малки някак си не го усещах така - на едното миеш дупето, на другото четеш книжка...Някак си бързо мина и неусетно. Сегааааа, направо ми се разкатава фамилията. Верно е това, дето са го казали хората - малки деца-малки проблеми. Пораснаха, всеки иска своето си, едното да ми разкаже неговия ден, другото неговия, а си идват в осем! Кое по-напред?! Малчо по игри, това онова, и с него към 7 тепърва се прибираме, в 8 батковците вечеря чакат...Направо съм се не разчекнала, ми не знам какво! Седми клас, дванадесети клас, уроци, изпити,  малкият има нужда от доп. занимания, че трудно проговори...Ще ми се ако можеше денонощието да е поне 36 часа или поне да можех да спя само по 2-3 Joy

Слънце, добре е горе-долу младъжът. Свалил си е успеха, но го отдавам на трудната му адаптация, той си е проблемен в това отношение не от вчера. Ще се оправи! Иначе аз много харесах училището! Хубави хора са учителите, адекватна е комуникацията засега, класната е много свястна. Доволни сме!

# 71
  • София
  • Мнения: 7 075
Надявам се, че ще намери своето място и хора! Гимназията е голяма, деца всякакви, цветни и свестни. Освен това го има и академизмът в гимназиите. Предполагам, че навсякъде има разлика в отношенията учители/деца между прогимназия и гимназия.
Моето, хем е от децата, които лесно се адаптират, целия 8 клас изкара в лутане. Не, че имаше проблеми, но първата година не завърза някакви постоянни контакти. В началото на 9.клас сякаш се ориентира и бързо сформираха компания. После дойде ковид, но не им повлия много на събиранията и социализацията, слава Богу!

# 72
  • София
  • Мнения: 6 572
Белинде, много се радвам да те видя!
Влизам да се похваля с 2 броя шофьорки - росни, пресни от вчера. Кефят се, ентусиазирани са, готвят документи за книжки.
Едната наметка документите за Нидерландия, а другата още се куми. За Германия проучването ще е готово до 2-3 дни, та ще го обсъждаме скоро с консултанта от фирмата.
Ние с шестокласничката и баща й ще скинем синджира малко на спа и малко в Гърция. Имаме нужда. След половин ден писане на теза по темата: Това, което не ни убива, ни прави по-силни, ми идва да ревнем дружно.

# 73
  • София
  • Мнения: 12 131
Айде, честити шофьорки!
Тази теза в шести клас ли са я дали? Тя е за есе, бре! В шести клас пишат ли се есета?

# 74
  • София
  • Мнения: 6 572
Мдаа, и кака й хвърляше същите къчове, че е за есе, но е в помагало. Първо беше отбила номера с 3 изречения, сестра й я насоса - седя, бля, яде 2-3 пъти, реши да си оправи стаята, метнах й един скрийншот от нета, пуфтя, дойде за лекарство (боли я рамото), скъса 3-4 листа и накрая гордо заяви: Излях си душата, па да става каквото ще! ( не го четох, но сестра й отсече: Добре е!). Излязоха и трите, а на мен рЕзко ми падна адреналина, та сега си го вдигам с мач.

Общи условия

Активация на акаунт