Петокласници 2022/2023 - Тема 2

  • 25 418
  • 748
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 29 217
Ако в класа на сина ми преместят такова дете, после ще го преместят пак. Другите деца не са мой проблем, тяхното обучение не е моя грижа. Имахме много подобна ситуация в школата по английски, в която ходи. Изгониха детето и вече часовете протичат съвсем нормално.

# 676
  • Мнения: 30 208
Да не щрака с пръсти, да си извади ръцете от там където си ги е поставил, и да се задейства. Директорът.

Да, да, сигурно... Ще се занимава, че Иванчо псувал, пък Драганчо го ударил. И така всеки ден по няколко пъти. И какво? Ще се разправя с родителите, тя няма да вземат мерки и пак, и пак.... Накрая ще го изключи, проблемът ще се премести в съседното училище, от което обаче ще дойде друго изключено дете, щото те училищата са общи за всички, не са разделени за послушни и непослушни.

# 677
  • Мнения: 9 936
На мен ми казаха аз да преместя детето, ако имам претенции. Как да го преместя като учи.. на макс и се развива.

# 678
  • Мнения: 69 354
Да не щрака с пръсти, да си извади ръцете от там където си ги е поставил, и да се задейства. Директорът.

Да, да, сигурно... Ще се занимава, че Иванчо псувал, пък Драганчо го ударил. И така всеки ден по няколко пъти. И какво? Ще се разправя с родителите, тя няма да вземат мерки и пак, и пак.... Накрая ще го изключи, проблемът ще се премести в съседното училище, от което обаче ще дойде друго изключено дете, щото те училищата са общи за всички, не са разделени за послушни и непослушни.

Правиш се че не разбираш...
Има си един кош с процедури, да ги приложи....

# 679
  • София
  • Мнения: 29 217
Има процедури, да. Бяха викали родителите, училищните психоложки се бяха намесвали... Мисля, че предложението за преместване е последният етап.

# 680
  • Мнения: 30 208
Ти се правиш, че не разбираш. На директорът не му е в задълженията, не му изнася и не му се занимава с подобни проблеми. Не е негова работа да укротява и възпитава класовете. Ако е голям проблем (бой например), разбирам да се вземат крайни мерки от него, но в противен случай просто не е негова работа.

# 681
  • София
  • Мнения: 762
Преместване в друг клас, в друго училище...това са крайни мерки и се вземат при наистина тежки случаи на нарушение на дисциплината....

Има обаче едни други проблеми с дисциплината - например ежедневни закъснения, които прекъсват учебния процес, ядене и пиене  в час, разхождане, говорене, подвикване,  и тн....Тук обикновено един или двама започват, друг/и подхващат и така в един момент почти целият клас вече не е клас, а сборище и няма учебен процес. В междучасието има пък обиди, подвиквания, например...вербална агресия, въобще не стигам до физическата.......Това как ще се бори ?...Колко ученика да се преместят?  Това е масово в училищата. Затова трябва да се работи и с родителите, една част от тях, според мен изобщо не познават децата си...ако се държи прилично вкъщи, значи е такова и навън...да ама не...Пиша от собствен опит...силно се отрезвих, когато във втори клас класната на сина ми се обади и ми каза, че е възмутена, че е показал среден пръст в Операта...то аз се възмутих от това, че въобще е показал такъв..и мислех, че това не е възможно, ама факт...Децата вкъщи са едни, в училище и на улицата малко се променят...защото средата постепенно влияе все повече и повече...но все пак това не изключва ние да се опитваме да се намесваме и правим опити.

# 682
  • Мнения: 9 936
Най-вероятно изобщо не е знаел какво показва.
И моят е научил интересни думи. Все повтарям, че не трябва да ги употребява преди да ме пита какво значат, но знае ли човек.

# 683
  • Мнения: 69 354
Ти се правиш, че не разбираш. На директорът не му е в задълженията, не му изнася и не му се занимава с подобни проблеми. Не е негова работа да укротява и възпитава класовете. Ако е голям проблем (бой например), разбирам да се вземат крайни мерки от него, но в противен случай просто не е негова работа.

Явно сме на различно мнение.
За мен си е точно в неговите правомощия да си приложи мерките, разписани апропо, точно за него, не за друг.
Не да затваря очи и да се прави че проблем няма..щото нале, по-лесно...
Той НЕ е просто случайно минаваш оттам за малко, и не е страничен наблюдател. Ръководител е на това соц.заведение и следва да следи за реда там. Да, отговорен е!

# 684
  • Мнения: 30 208
Всъщност той не е отговорен за възпитанието на децата. Ако има фрапиращ случай, тогава да, може да бъде въвлечен. Иначе си е отговорност най-вече на родителите, после и на учителите.

Както каза Пух, да вземем да изключваме наред, а?

# 685
  • София
  • Мнения: 29 217
За възпитанието – не е, но за диспицплината определено е отговорен. Както и учителите.

# 686
  • Мнения: 69 354
За възпитанието не видях някой да писа че е отговорен. За реда е.
Както и да е,  все тая...

# 687
  • Мнения: 30 208
М хммм......демек да ходи по стаите през междучасията и да въдворява ред и дисциплина?!?! Сигурно....

# 688
  • София
  • Мнения: 29 217
При по-сериозни случаи – да, иначе учителите отговарят за реда. В класа на сина ми директорката беше влизала в трети клас, защото учителката от занималнята не можеше да се справи. С класната нямаха проблем с дисциплината.

П.П. И сега е така. При някои учители си позволяват повече, при други знаят, че номерцата им няма да минат. От учителя зависи.

# 689
  • Мнения: 30 208
Ами, и аз това казвам. Ама нещо сте се запънали тука, че директорът бил длъжен нещо си.....

На директорът не му е в задълженията, не му изнася и не му се занимава с подобни проблеми. Не е негова работа да укротява и възпитава класовете. Ако е голям проблем (бой например), разбирам да се вземат крайни мерки от него, но в противен случай просто не е негова работа.

Общи условия

Активация на акаунт