Подготовка за малкия човек - тема 21

  • 29 963
  • 744
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 3 210
Както ти не си виждала смисъл да го сменяш, така и не е задължително да остане бебето на същото мляко. Зависи какво е било млякото в родилното, какви са нуждите на бебето, какво е мнението на майката за дадена марка. Това, че бебето не е имало колики не зависи от марката мляко.
П.С Ако бебето има силен рефлукс, евентуално ще премине на антирефлуксно мляко и това няма как да се знае в първите му дни, така че и в такъв случай има смяна на млека

# 616
  • Мнения: 3 762
И защо реши да ми отговаряш и да ми обясняваш? Да съм написала, че е задължително да остане със същото мляко? Написала съм това, което съм направила аз и което съм сметнала за нужно! Всеки си има глава на раменете и може да си прецени! Много ясно, че при проблем ще се търси подходящо мляко!

# 617
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 860
Ние сменихме 3 млека, докато уцелим правилното. За деца без изявен проблем - колики, запек, рефлукс, непоносимости в общи линии е все едно какво мляко ще пият и вече се свежда до избор и предпочитания на родителя.

# 618
  • Мнения: 3 210
Деси още на Инферия казах, че може да остане същото, може и да се смени, ти все пак реши да пишеш, че нямало смисъл да се сменя и едва ли не от написаното излезе, че детето ти по тази причина е нямало колики.  За това аз отново писах, че не е задължително и не зависят от това коликите. Те с Дейзи още нямат деца, ако ти нямаш нужда от обяснение, те може да имат

# 619
  • Мнения: 162
Може би малко глупав въпрос, но ако сме с текстилна кошара, не ни трябват обиколници, нали?

# 620
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 860
Може би малко глупав въпрос, но ако сме с текстилна кошара, не ни трябват обиколници, нали?
Да, с каквато и да е кошара на първо време не са нужни обиколници. Аз ги сложих в дървената едва когато детето стана на 8 м, защото започна ужасно много да се върти и да си удря главата. В текстилната нямаме и не са нужни. Единствено съобразявам на долно ниво да не е близо до твърди мебели, за да не се удря, защото текстилът не предпазва добре, ако е доближена до твърдо легло или стена.

# 621
  • Мнения: 665




Моля за мнение. Решила съм да взема и next to me, освен кошарата.Много мами ми споделят, че ще е полезно, тъй като ако храненията и буденията са често, е доста по-удобно като е по-близко. Този модел някой ползвал ли го е? Или бихте ли ми препоръчали такъв, от който сте доволни?

# 622
  • Мнения: 1 804
Аз още не съм слагала и не притежавам обиколници за дървеното креватче. Бебето е на 10м. Може изобщо да не ви потрябват. В началото пък хич даже.
Posh95, аз имах некст ту ми на cangaroo (май и показаната е), но като модел always together. Доволна съм, но малчото не спа много в нея по ред причини.

# 623
  • Мнения: 14
Използвах Medela SOLO. доста скъпа, но върши чудесна работа, много е удобна за употреба.
Здравейте, момичета!

Предстои ми закупуване на помпа за кърма. В момента съм се спряла на Нано и Авент, но се колебая.
И за двете има супер мнения, видях ги на Бебеманията. Също погледнах и Медела, но нещо не ме впечатли особено.
Най-много ми хареса двойната помпа на Нано, но не познавам хора, които са я ползвали - чета само мнения в интернет.
Вие какво бихте препоръчали? Nature Star

# 624
  • Мнения: 1 295
Медела е просто клас над всички останали помпи. Второ дете отглеждам с нея, като аз храня изцяло с изцедена кърма. Няма дискомфорт, няма болки. Освен това има различни размери фунии така че помпата си се наглася изцяло по вас.
Момичето, с което бях в болницата имаше Авент и не ми се коментира какъв болезнен отпечатък ставаше от силиконовия пръстен след употреба.

# 625
  • Мнения: 6 791
Зависи за какво Ви трябва помпа. Ако смятате да храните предимно или изцяло с изцедена, да, заложете на скъпа електрическа помпа. Но ако смятате да храните от гърда, да дадете такава сума за електрическа помпа е прахосничество. За облегчение от време на време работа би ви свършила всяка ръчна помпа.

# 626
  • Варна
  • Мнения: 504
Медела е просто клас над всички останали помпи. Второ дете отглеждам с нея, като аз храня изцяло с изцедена кърма. Няма дискомфорт, няма болки. Освен това има различни размери фунии така че помпата си се наглася изцяло по вас.
Момичето, с което бях в болницата имаше Авент и не ми се коментира какъв болезнен отпечатък ставаше от силиконовия пръстен след употреба.
А когато трябва навън да  храните как затопляте кърмата? Ние още сме много малки и е само на кърма, но ми се иска да се изцеждам и като сме навън да мога да му давам
Радева аз рядко използвам помпата, (ако детето спи повече часове),но не мога да си представя в 3 часа да се изцеждам с ръчна помпа. И както в магазина ,от който я купихме ни казаха това си е удобство за майката и предвид безсънието и цялата отговорност всяка майка заслужава такава придобивка.

# 627
  • Мнения: 1 260
За чувалчетата, от 3-ти месец почнах да го слагам и се родих, почнах да спя нормално и да не дебна нон-стоп да не се завие през главата. Досега съм ползвала на Angel baby, добри са като изработка, но бързо умаляват и определено не отговарят на обявената им максимална дължина.
Кош за памперси ползвам, но слагам и памперсите в торбички, при моето дете си миришат ужасно силно пелените, абсурд да седи дори и 1 ден в обикновен кош. Ползвам next 2 me Magic на  Chicco, доволна съм , сега го сменяме защото детето вече не се побира в него.  Някой беше питал дали меките кошари са удобни- моето лично мнение на база детето е че не са, за път ок, но за постоянно- определено не. Имаме дървена кошара- висока, стабилна и интересна за детето защото се хваща са решетките и си играе, като сглобихме текстилната и двете ги сложих една до друга, нищо общо, платнената е с около 30 см по-ниска и много по-нестабилна. Моето дете е доста силно и като се разблъска, имам чувството,че текстилната ще падне. Казвам го от моята гледна точка, виждала съм момиченце на моя приятелка, си спеше спокойно в текстилна кошарка, но не беше толкова  буйна  и активна.

# 628
  • Мнения: 1 295
Вики, има Термочанти за такива случаи. Аз лично моите деца ги държа на смесено хранене и вечер са на АМ. Съответно като излизаме винаги имам една доза АМ с мен и давам нея. Кърмата, квото остава всеки ден се замразява и си я ползвам в последствие.

# 629
  • Мнения: 6 791
Медела е просто клас над всички останали помпи. Второ дете отглеждам с нея, като аз храня изцяло с изцедена кърма. Няма дискомфорт, няма болки. Освен това има различни размери фунии така че помпата си се наглася изцяло по вас.
Момичето, с което бях в болницата имаше Авент и не ми се коментира какъв болезнен отпечатък ставаше от силиконовия пръстен след употреба.
А когато трябва навън да  храните как затопляте кърмата? Ние още сме много малки и е само на кърма, но ми се иска да се изцеждам и като сме навън да мога да му давам
Радева аз рядко използвам помпата, (ако детето спи повече часове),но не мога да си представя в 3 часа да се изцеждам с ръчна помпа. И както в магазина ,от който я купихме ни казаха това си е удобство за майката и предвид безсънието и цялата отговорност всяка майка заслужава такава придобивка.
Аз не храня от бутилка и не ми се налага да цедя. Дори детето да проспи хранене, нямам нужда от цедене. Общо взето при кърменето, намесиш ли помпата сериозно, тя става част от цикъла. За едни 50 мл за облегчение с ръчна помпа отнема няколко минути. За над година ми се е налагало около 5-6 пъти, което обезсмисля 300 лева за помпа. Разбира се, че ако цедите всяка нощ си заслужава. До този момент аз през нощта не съм цедила. С бебе номер 1 бях намесила сериозно помпата и тогава цедях нощно време, докато се усетя, че сама си засилвсм ненужно лактацията, затова сега си спестих цеденето.

Общи условия

Активация на акаунт